Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a vélemény a szabálysértési...

Mi a vélemény a szabálysértési tv szigorításáról lopásnál?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok h a jelenleg szabsértési kategóriába eső kisebb (20 ezer alatti) lopásokat ne pénzbüntetéssel büntessék, hanem azt is 1-2-3 napos börtönnel ..


Sztetek normálisak ezek ?


Annyi bolti szarka van, hogy nemtom ki az aki szabadon marad :)


Na meg ennyire azért tán mégse lehet drasztikusnak lenni, és minden szabsértésnek és bűncsleekménynek megvan a maga súlya, ne essünk túlzásokba sztem.


Nem azért mert én bolti szarka vagyok, de őszintén remélem, hogy semmi nem lesz az egészből.


2010. júl. 6. 09:45
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

ma 11:10


Nem büntették. Azt hiszed, hogy a jegyző azzal foglalkozott, hogy 30 ezres pénzbírságokat szabjon ki amúgy szoc. segélyt felvevő munkanélküliekre 5 ezer forintos lopási ügyekben?

2010. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
61%

Szép tervek előtted a lehetőség: légy politikus, valósítsd meg!

De akkor ugye abban egyetértünk hogy a jelenlegi törvények módosítása, szigorítása szükséges.

2010. júl. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:

ma 11:19


Ezek nagyon szép és igaz gondolatok, csak éppen nem a tárgyhoz tartoznak.


A témánk az, hogy jó-e, hogy a kis értékű lopásokra elzárást lehet kiszabni. Ez az intézkedés tüneti kezelés. Senki sem "vesztette el a realitásérzékét", ugyanis senki sem állított olyat, hogy az elzárás majd "összetett társadalmi problémákat" fog megoldani. Tehát ezen az intézkedésen kár számonkérni azt, amire nem is gondoltak a bevezetői.


Az elzárás célja az, hogy akit elzárnak, az addig se lop. Ha kijön és megint lop, megint elzárják. Szemben a pénzbírsággal, az elzárást azonnal végre lehet hajtani egy bármilyen szegény emberen is. Ez a lényege. Az elzárás drasztikus tüneti kezelés. Nem oki kezelés, senki sem képzeli annak. Viszont a bűnözésben a tüneti kezelés, magyarul a közbiztonság javítása, nagyon fontos. A munkaképtelenek és tartós munkanélküliek kérdése pedig csak annyiban tartoznak ide, amennyiben bűnöznek. Kötelező bűnözniük? Nem.

2010. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
78%

11:19 Tévedés, ugyanis az elkövetők minden esetben cigányok! Nem túlzok!!

Első kézből és teszkós vagyonőröktől tudom, sőt, faterom is ilyen helyen dolgozott, és a cigányok fenyegetőzései miatt hagyta ott az egészet.

2010. júl. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:

előző vagyok


+hozzátartozik az egészhez, hogy semmit sem tehetnek sem velük, a rendőrők ki sem mennek hozzájuk, hogy bevigyék azt a cigót amelyik 20000 alatti műszaki cucot próbált meg ellopni.

2010. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
-sem bocs
2010. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

11:36


ez azért sztem nem ilyen egyszerű ....


és szociológiai tény h a szigorítás soha nem eredményezi az elrettentő erőt, tehát ezen meg kár is vitatkozni.


az a baj h ez a túlegyszerűsített eézárás aránytalan a szabálysértéssel szemben, arról nem is beszélve, hogy akkor maj déredemes lesz 20 ezer Ft felett lopni, mert akkor már nem szabsértés, és akkor meg megússza egy felfüggesztettel


szal nem gondolták ezt át, én azt hiszem


És arányban kell állnia a szabsértésnek a büntetéssel. Na most aki komolyabb munkával rendelkezik, és bezárják egy ilyen ökörségért mondjuk 10 napra, utána ki fogja megtéríteni azt, ha emiatt tönkremegy az egész vállalkozása vagy egyáltalán elveszti a munkahelyét ? szal egy újabb fergeteges baromság, mert újabb munkanélkülieket termelünk akkor. Márepdig ez így van, ne vicceljetek, rengeteg olyan munkakör és főleg privát vállalkozás van, ahol komolyabb, sokmilliós üzlet úszhat el azon, ha valaki kiesik 10 napra, akkor most mi is a társadalmi érdek ?


És szintén fontos tényezőként említeném, hogy még hagyján ha a jogrendszerünk működne ahogy kell, de amíg részrehajló és logikátlan bírói döntések születnek sorozatosan, addig pont ebben akarunk rendet teremteni?


Aztán meg én nem tudom hogyan néznek ismét ránk kedves szomszédaink, hogy itt megzakkantak, hogy ennyire aránytalan büntetések léteznek?


na és egy magánvélemény:

sztem ott elcsesztük az egészet, amikor nemet mondtunk a közös, egységes uniós Btk-ba való bekapcsolódásra, mert mi magyarok persze ebből is mást akarunk, és az nem jó nekünk.



Hát kivi leszek, milyen eredményességgel fog működni ez aze gész, eddig s evolt túl nehéz ebben az országban priuszt szerezni, na de ez meg már maga a vicc kategória, és az a helyzet h kb így is fognak hozzáállni, ez a szomorú ebben.

2010. júl. 6. 11:57
 18/54 anonim ***** válasza:

"semmit sem tehetnek sem velük"


Ezért kéne a börtönben közmunkára fogni őket hogy ledolgozzák a kárt amit okoztak. Így legalább megtanulnák hogy mindenért dolgozni kell.

2010. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:

11:57 Nem értem mi a problémád, nyilván nem fogja megérni 20000 felett lopni, azzal együtt fog növekedni a büntetés, attól függetlenül, hogy ezt már előkészítették-e vagy sem.


"Na most aki komolyabb munkával rendelkezik, és bezárják egy ilyen ökörségért mondjuk 10 napra, utána ki fogja megtéríteni azt, ha emiatt tönkremegy az egész vállalkozása vagy egyáltalán elveszti a munkahelyét ?"

ezt hogy érted? általában aki komolyabb munkával rendelkezik, az nem fog lopni, amúgy meg magára vessen, ha ebből baja származik, nem értem hol a probléma.


és mi az hogy "ökörség"? mintha mindenkinek ki kéne próbálnia egyszer milyen ellopni valamit, vagy mi?

2010. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

"és szociológiai tény h a szigorítás soha nem eredményezi az elrettentő erőt, tehát ezen meg kár is vitatkozni."


Akkor ne csukjunk le senkit, akár gyilkolhat is. H.ülye megközelítés.

Ezért kell bevezetni a 3 csapás törvényt.

2010. júl. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!