Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban élek és ellopták...

Társasházban élek és ellopták a régi biciklim. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy régi biciklim amit nem használtam kb. fél éve. Egyik nap jövök haza és megláttam a régi biciklim felújítva. Valaki ellopta és teljesen fel újította biciklim.

2019. máj. 1. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyítanod kell valahogy, hogy az a te biciklid. Erre leginkább megelőzés van, például az alvázszám felírása, hacsak nem tartalmazza valamelyik papír ami járt hozzá a vásárlás során. Esetleg tudsz valami olyan rejtett hibájáról és állapotáról ami még megtalálható rajta, de más nem ismeri, és alkalmas az azonosításra.

Amíg ezt nem tudod, nem garantált hogy az tényleg a te ellopott biciklid, vagy egy a több száz ugyanolyan közül amit most vett valaki.

2019. máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Cserébe te is tegyél jót valakivel ;)

Pl. velem ;)

Ma este 9-re gyere fel hozzám, én vagyok a feletted lakó szomszédod.

2019. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég kevés az információ, amit adtál.

Miért nem mentél oda ahhoz, aki a biciklin ült, vagy tolta és számonkéred/visszaveszed a biciklit? Ha erősködik, rendőrt kell hívni.

Ha viszont úgy láttad meg a biciklit, hogy nem volt vele senki, akkor pedig hazavihetted volna, hiszen a tied.

Ha pedig a biciklitárolóban láttad, akkor lezárod lakattal és rátűzöl egy cetlit, hogy köszönöd a felújítást.

2019. máj. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miből ismerted fel, hogy a tiéd? Mi az a különleges azonosítójel rajta? Bizonyítani is tudod?
2019. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Tettél feljelentést a lopás miatt?
2020. nov. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!