Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olyat lehet, hogy a temetés...

Olyat lehet, hogy a temetés költségeit vonják le az örökségből?

Figyelt kérdés

Ha apám meghalt és tegyük fel egyedül lennék gyerek, és mivel most kezdtem két hónapja dolgozni, ezért semmi félretett pénzem nincs, így nem tudom kifizetni a temetést, viszont az örökségből kijönne annak a költsége, akkor lehet valahogy kérni, hogy fizessék ki az örökségből?

Bocsi, ha kicsit hülyén fogalmaztam, azért remélem érthető.


2019. máj. 8. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A temetést te fizeted, majd megkapod az örökséget.

Vagyis kifizeted a saját pénzedből és később, a hagyatéki tárgyalás után az örökség lesz helyette a saját pénzed.

Ha gondot okoz a temetés kifizetése addig amíg tied nem lesz az apád után rád maradt pénze, egyebe, akkor kérvényezned kell, hogy pl. egyedüli örökösként előbb hozzáférhess a számlájához, mint lezáródna a hagyatéki eljárás, hogy a temetést kifizethesd belőle.

A módját nem tudom, majd biztos lesz aki jobban ért hozzá, de gyanítom, időben hosszasabb, mint egyszerűen megvárni a hagyatéki eljárást. A temetkezési vállalkozóval köss olyan szerződést amiben előleget fizetsz és későbbi dátumban egyeztek meg a számla fizetésére, amikor megkaptad az örökséget. Nekik hulla mindegy lesz. (bocs)

2019. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!