Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amit a kormány csinál a...

Amit a kormány csinál a közbeszerzésekkel az konkrétan nem kartellezés?

Figyelt kérdés
Szinte minden tendert amit úgy akarnak, azt Mészáros Lölő nyer, amit nem, azt a többi kormány közeli vállalkozó. De "kívülállónak" esélye nincsen, hiába tud ezerszer jobb árajánlattal megvalósítási tervet felmutatni.
2019. máj. 10. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
ööö... neked ezek szerint fogalmad sincs arról, hogy mit jelent a kartellezés szó.
2019. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

#1-nek:


Szerintem viszont nagyon is tudja!


Kartell:


"A kartell konkurens (versenytárs) vállalatok írásbeli vagy szóbeli megállapodása az egymás közti verseny korlátozására. Célja, hogy a részt vevő cégek magasabb árakat és profitot érhessenek el.

Jellemzően az árak meghatározásán, a piac felosztásán (ki melyik vevőt szolgálja ki, ki melyik tendert nyeri), az egyes cégek által értékesített mennyiségek meghatározásán keresztül korlátozza a versenyt."

2019. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kartelezés amikor azonos termékkel vagyunk a piacon, és megállapodunk pl. 300 alá nem megyünk, most vagyunk 500-600 körül. Kartelgyanús volt a telekom és a faxtudja ki még.
2019. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

#2 pont olyan hülye vagy mint a kérdező. Hiszen te magad írod, hogy "A kartell konkurens (versenytárs) vállalatok írásbeli vagy szóbeli megállapodása az egymás közti verseny korlátozására. Célja, hogy a részt vevő cégek magasabb árakat és profitot érhessenek el."


Szerinted vannak konkurens vállalatok, akivel ML megállapodott?

2019. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Tessenek már konkrét számokat írni!!!!

(A korábbi kartellezésekre vannak konkrét példák, pontos számokkal!)

2019. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Meszaros Orbannal állapodot meg szóval tekinthető kartellnek

Az igaz hogy nem cégek közt de most mar az országra ezek úgy néznek mint egy fejős tehénre

2019. máj. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én inkább a lopás szót használnám.
2019. máj. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7.

Te is szeretsz rágalmazni! 😄

2019. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Amit a kormány csinál a közbeszerzésekkel az konkrétan nem kartellezés?"


Amit a kormány csinál a közbeszerzésekkel az szintiszta korrupció.

2019. máj. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#2, #4-nek:


Ja értem! tehát azért vagyok hülye mert nem arra válaszoltam hogy Mészáros kartellezik -e, hanem arra amit a kérdező kérdezett?


Mert ő a kormányt kérdezte, S'EGGFEJ!


Komoly összegben mernék fogadni, hogy fideszes vagy! :D

2019. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!