Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanulmányi szerződésben...

Tanulmányi szerződésben foglaltak nem teljesítése automatikusan a szerződés okafogyottá válását vonja maga után vagyis a dolgozó felmondhat akármikor?

Figyelt kérdés

Kérdésem: mi van akkor ha a cég és beosztott között tanulmányi szerződés van amely kimondja hogy a cég állja az egyetemi képzés tandíját cserébe az alkalmazott a képzés teljes ideje + 2 évig álloményban marad.

És a cég nem fizeti a tandíjat. Lógnak a jelen féléves díjjal melynek fizetési ideje feb 5. volt-így hogy ne rúgjanak ki az egyetemről saját zsebből perkáltam ki.



Ezek után él még a tanulmányi szerződés? Vagy ezzel hogy nem fizettek semmissé vált és mehetek akár holnap, felmondhatok?


2019. máj. 11. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem, legyél óvatos, mert attól, hogy 1 részt nem fizettek ki, a szerződést te még aláírtad. Ha beadod a felmondásodat, akkor hivatkozhatnak arra, hogy fizettek volna - még ha kicsit későn is - de mivel te el akarsz menni a cégtől, így már nincs értelme, ezért ők akarnak téged felelőssé tenni stb. stb.

Tartsd meg a szükséges sorrendet és előbb lépj fel hivatalosan a céggel szemben az elmaradt tandíj miatt - vagyis írásban jelezd az elmaradást a megfelelő helyen, ne csak a főnöködnél és várd meg a válaszukat. Ne ülj a helyeden várakozva persze, hanem kérj gyors választ vagy hogy a tandíjat neked fizessék ki azonnal. Ha hivatalosan kapsz tagadó választ, akkor azzal fordulj munkaügyi jogászhoz vagy hasonlóhoz, hogy konkrétan a te szerződésedet nézze meg és segítsen azt úgy felbontani, hogy neked ne legyen belőle bajod akkor sem ha utána felmondasz, vagy éppen hogy lehessen ez indok és neked járjon a végkielégítés vagy hasonló. Már ha megoldható.

2019. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

" Ha beadod a felmondásodat, akkor hivatkozhatnak arra, hogy fizettek volna - még ha kicsit későn is "


Szerencsére a szerződésben pontos fizteési határidő is van , legkésőbb tárgyfélév 5. napjáig (Ahogy az egyetem is megköveteli)

így nem hivatkozhatnak erre se.

2019. máj. 11. 16:25
 3/7 anonim ***** válasza:

"És a cég nem fizeti a tandíjat. Lógnak a jelen féléves díjjal melynek fizetési ideje feb 5. volt-így hogy ne rúgjanak ki az egyetemről saját zsebből perkáltam ki."


ez nem így működik.

ahhoz, hogy a cég hivatalosan fizetni tudja a tandíjat, számlát kell kapnia az egyetemtől. onnantól kezdve, hogy a számla létrejön, külön életet él a dolog, semmi köze hozzád.

ha a cég nem fizeti ki a számlát, akkor az egyetem fizetési felszólítást küld és ha akkor se fizetik ki, akkor a cég felszámolását kezdeményezi.


amikor beiratkoztál ki kellett tölteni egy papírt arról, hogy ki fizeti a számlát. ezt a cégnek is alá kellett írnia, hogy vállalják. innentől kezdve neked semmi közöd a tandíjhoz.


ha neked szóltak, meg kirúgással fenyegettek, akkor az az jelenti, hogy valami nem volt rendesen lepapírozva, innentől kezdve meg a jó ég tudja, hogy mi a helyzet a szerződéseddel.

2019. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"mikor beiratkoztál ki kellett tölteni egy papírt arról, hogy ki fizeti a számlát. ezt a cégnek is alá kellett írnia, hogy vállalják. innentől kezdve neked semmi közöd a tandíjhoz."


Te hol élsz? Ugyanezt a kört már lefutottam az egyetemmel.


A helyzet ( de naiv vagy te úristen hol élsz te...) az egyetem mahasból tesz rá ki fizet és kinke kéne.

Az egyetem ezt teszi helyette: nem jön be a tandíj határidőig felszólít 2x ha nem jön be a pénz töröl a hallgatói névsorból.


Még 1X hogy ne lehessen mellédumálni: az egyetem magasból lszraja ki fizet és kinek kne. Ő azt tudja ott a pénz a tandíjra vagy nincs.

Nincs? Akkor hallgató kirúgva.


Ez így működik!

2019. máj. 11. 17:36
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja és MÉG1X: az egyetem NEM ENGEM? szólít fel a fizetésre ugyan, de ENGEM a hallgatót rúg ki ha nincs befizetés (mivel a céget nem tudja kirúgni)


Nem fordul az eygetem bírósághoz nem kezdeményez felszámolást semmi ilyesmi. helyette töröl engem a névsorból és részéről a téma zárva.

2019. máj. 11. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

lassan írom, hogy megértsd.


vállalkozás csak akkor tud hivatalosan (a tanulmányi szerződésnek eleget téve) fizetni, ha a nevére kiállított számlát kap. az egyetem csak akkor állíthat ki számlát vállalkozás részére, ha ez előtte lepapíroztátok. (a vállalkozás szerződést köt az egyetemmel)


ha egy számlát már kiállítottak, akkor azt nagyon trükkös meg nem történté tenni, főleg hónapokkal később. ahhoz, hogy az általad felvázolt, nem jött meg a pénz, akkor kirúgnak és kész pedig az kell. már ha volt egyáltalán számla. amit kétlek.


amit nem értek, hogy jogi segítséget kérsz és közben magasról teszel a jogra. amit leírsz az jogilag nem jön össze, ezt kellene megértened. nem lehet tudni, hogy milyen státuszú a szerződésed, mert, ha rendes szerződésed lenne és rendesen csináltatok volna mindent, akkor ez a helyzet nem jöhetne össze.

2019. máj. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

SAJNOS nem értem amit írsz. Mesterképzésre járok, van már kettő Bsc diplomám nem épp egy analfabéta alkesz vagyok, de NEM ÉRTEM AMIT ÍRSZ!!


1) az eygetem kiállította a számlát, igen, a cégre

2) a pénz nem jött be

3) az egyetem felszólította a céget nem egyszer a fizetésre

4) a cég szart rá nem is válaszolt

5) az egyetem megkeresett engem hogy hallgatói jogviszonyomat törlik nemfizetés miatt


Ez van!!


Kit rúgnak ki? A céget azt nem tudják , engem rúgnak ki a hallgatót.


És kész.

Én meg fizettem saját zsebből hogy ne rúgjanak ki.

Ez van!

2019. máj. 12. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!