Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy texasi pultosnő 1 évet is...

Egy texasi pultosnő 1 évet is kaphat, mert alkohollal szolgált ki egy férfit, aki később megölt 8 embert. Elemezné ezt velem valaki?

Figyelt kérdés

Megpróbálom a lehető legrövidebben összefoglalni a sztorit:



Texasi törvény: "Őrült vagy beszámíthatatlan ember nem szolgálható ki alkohollal."


Sztori:

Egy férfi beszámíthatatlanul részegen, pisztollyal és késsel bement egy kocsmába. A kést elővette és megmutatta, a pultosnőnek, majd azt mondta, "piszkos munkára készül", ezért előtte szeretne még bedobni pár italt. A nő 4 italt adott neki, majd távozásnál felhívta a rendőrséget. A rendőrök mire elfogták a férfit, már 8 embert megölt. A nő ellen vádat emeltek, akár egy évet is kaphat.


Hogy is van ez? Számomra hiányzik a konkrét vád. Kiszolgált egy őrült embert, amiért jogosan kaphat pénzbírságot, de nem értem, miért is felel a gyilkosságért?? Fúú de utálnék abban a gyökér államban élni. Tényleg megtörténhet, hogy ennyire semmibe vehetik egy ember ártatlanságát?


Nagyon nagyon próbálok keresni egy pontot, ahol a nő tényleg felelősségre vonható a gyilkosságért, de nem találok, valaki segítsen elemezni, kérem!


[link]



2019. máj. 12. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Texas republikánus fellegvár, mit lehet tőlük várni?

Azt biztos nem, hogy megszigorítsák a fegyvertartást.

2019. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az "akár egy évet is kaphat" nem azt jelenti, hogy fog is.
2019. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, valószínű, szerintem csak pénzbírságot kaphat. De akkor is, az ügyészség mégiscsak javasolta a vádemelést, ami számomra felfoghatatlan, pultosként dolgoztam 1 évig, valószínű én utána se mertem volna kihívni a rendőrséget, mert valószínű másnap értem jön a pereputty...
2019. máj. 12. 16:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Érted legfeljebb valami kerékpáros rendőr jött volna, hozva a bírságot. Ugyanis MO-n csak szabálysértés részeg személyt kiszolgálni.


Ez az ügy (mivel a büntetési tétele közt szabadságvesztés is szerepel) közvádas bűncselekmény. Ügyészség így hivatalból indít eljárást. Ez a kötelessége, nincs mérlegelési hatásköre hogy az épp mennyire "súlyos".

2019. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába keresed az összefüggéseket, Amerikában nagyon idióta törvények vannak.

Szokás szidni az itthoni jogrendszert, mert vannak hiányosságai, de én azt mondom, még mindig jobb, mint az ottani.


Láttam egyszer egy dokumentumfilmet, a Mekis kajákról meg a génmódosított élelmiszerekről, a szereplők nem mondhattak véleményt, ami érted, csak egy VÉLEMÉNY, mert ott azért is perelni lehet, hogy negatív véleményt fogalmazol meg nyilvánosan, és a gyártó nyert volna a kisemberrel szemben. Nesze neked szólásszabadság.


Azt írod, milyen alapon felel a nő gyilkosságért. Félreértelmezed. Nem gyilkossággal fogják megvádolni, hanem esetleg bűnsegédlettel vagy ilyesmivel.

De ha már ekkor a hírverése van az ügynek, biztos lesz egy jó ügyvédje, valami emberjogi harcos.

Hiszen egyrészt ez önvédelem volt, ha nem szolgálja ki a férfit, az simán elvághatta volna a nyakát.

Másrészt meg utána egyből hívta a rendőrséget, ez is enyhítő körülmény, lehet ha nem teszi meg, sose derül ki, hogy az ipse előtte hol ivott. Megvehette volna a boltban is a literes whiskeyt, beverhette volna a kocsiban ülve is.


Egyébként vádaskodni itthon is lehet, még ugyanez az eset is megtörténhet. Én távolsági busszal utazom, és van a településünkön 2-3 alkoholista fazon, néha jönnek a busszal. Volt, hogy fiatalokba kötöttek bele, volt, hogy csak úgy tűnt, mindjárt odahánynak, de eleve önmagában is kellemetlen, mikor leül melléd hót büdösen és nem tud magáról. Én nem akarom, hogy egy ilyennek akár csak a ruházata hozzáérjen az én ruhámhoz.

Na és azt nem értem, hogy a sofőrök miért engedik fel ezeket. Minden egyes buszon ki vannak ragasztva az utazási feltételek, szoktam elöl ülni, már 100x olvastam.

Ezeket nem kéne felengedni, mégis minden sofőr megteszi. Nem tudom, miért, nem akarnak konfrontálódni, vagy mitől félnek? Becsukja előtte az ajtót, megy tovább.

Na most ha egy ilyen felszáll, és késsel legyilkol pár embert, mire megfékezik, mondjuk történik ez itt kis hazánkban, Békéscsaba mellett, na akkor ki a hibás?

Mondjuk, hogy életét veszti egy szeretted, és felelősöket akarsz keresni, felelősségre vonni, hiszen az esemény elkerülhető lett volna. Na hát én igenis perelném a buszsofőrt és letöltendőt kérnék rá, hiszen a saját munkahelye szabályzatát megszegve hozzájárult a gyilkosságokhoz. Simán megvádolnám bűnsegédlettel, vagy lehet van rá másik kifejezés a jogban.

Szóval valahol érthető a dolog.

A pultosnő sem egyedül viszi a hátán a műszakot, kétlem, hogy nem volt ott férfi. Vagy pánikgomb egy kocsmában, épp Texasban, nem divat?

2019. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem érthető? A texasi hatóságok szerint a nőnek nem lett volna szabad alkoholt eladnia a férfinek, hiszen látnia kellett, hogy erősen ittas és fel van fegyverkezve.

Hol írják azt, hogy a gyilkosságért felel? Szerinted 1 évet kapna ha a gyilkosságért felelne? Megszegte a törvényt ezért kaphat AKÁR 1 évet. Egyáltalán nem biztos, hogy fog kapni, de mivel törvényt szegett ezért bíróság elé kerül ahol majd eldöntik, hogy ártatlan-e vagy bűnös és ha bűnös milyen büntetést kap.

2019. máj. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
mit vársz egy olyan országtól, ahol 16 éves kortól több államban vehetsz fegyvert, de alkoholt csak 21 éves kortól szigorúan?
2019. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

eleve ez egy hatásvadász cikk, van egy büntetési tétel, s a legsúlyosabb egy év a legenyhébb a felmentés.


ha meghalnak emberek akkor nyilván alaposan ki kell vizsgálni, mi is történt.

2019. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!