Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig érvényes a diák igazolv...

Meddig érvényes a diák igazolvány? ---->>>

Figyelt kérdés
elmúltam 18 éves és júniusban végeztem el a sulit.és a tanév kezdetén (tavaly) nem adtak nekem érvényesítőt mert azt monda a titkárnö hogy nem kell aki elmult 18 é. és a diák igazolványom éevényesítönél meg 2008/2009 -es matrica van .addig megvettem nyugodt szívvel a diák bérleteket a bkv-ra meg a volánra.de ma venni akartam a volánnál egy diák jegyet és a pénztáros elkérte a diákom és elkezdett velem höbörögni hogy ez nem érvényes.és mondta neki hogy eddig mindig elfogadták az ellenőrök a bkv-nál és a volánnal is. de öt ezt nem érdekelte és nem adott jegyet! akor most meddig jó a diák? mert igy nem merek venni diák bérlete mert többe kerülne a büntetés mint ha egész bérlt. vennék
2010. júl. 6. 22:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én is lassan 4 éve nem kapok matricát
2010. júl. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Már miért kellene adnia matricát addig, amíg diák vagy? Ez nem igaz. A diákigazolvány érvényesítő matrica NÉLKÜL is érvényes azon tanévet követő év október 31-éig, amelyben a a tanuló BETÖLTI a 18. életévét.

A fentiektől eltérő (felnőtt) korú tanulók esetén, vagy a felsőoktatásban hallgatói jogviszonnyal rendelkezők számára érvényesítő matrica kiadása KÖTELEZŐ.


Tehát esetedben az alábbi lehetőségek érvényesek:

1. Amennyiben 1990. június 13. előtt születtél, akkor a 17/2005-ös kormányrendelet alapján 2009. október 31-ig használhattad a diákigazolványod érvényesítő matrica nélkül, ezt követően csak matricával vagy jogosult a kedvezmények igénybevételére.

2. Amennyiben 1990. június 13-át követően, de 1991. június 15-e előtt születtél, akkor a fenti kormányrendelet 17. § (3) bekezdése szerint a tankötelezettséged felső határát ebben 2008/2009-es tanévben töltötted be, vagyis az igazolványod 2010. október 31-ig érvényes matrica nélkül.

3. Ha 1991. június 15-nél nem korábban születtél, akkor az igazolványod legalább 2011. október 31-ig érvényes (minél fiatalabb vagy, annál tovább).


Tehát ez alapján nem tagadhatja meg a pénztáros a kedvezményes jegy kiadását. Az említett jogszabályra nyugodtan hivatkozz.

2010. júl. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
ohh köszike nagy aranyos vagy :D
2010. júl. 7. 00:02
 14/16 A kérdező kommentje:
én 1991 11 27én születtem akkor évényes okt 31-ig?
2010. júl. 7. 00:06
 15/16 anonim válasza:
én évek óta nem kapok matricát,és amikor megkaptam a gimis diákomat akkor sem kaptam rá...akkor ez most hogy van??
2010. júl. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vegyééé vaterán
2010. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!