Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig érvényes a diák igazolv...

Meddig érvényes a diák igazolvány? Ha. Lent.

Figyelt kérdés
Most júniusban fejeztem be a sulit és arra lennék kíváncsi, hogy az a diákigazolvány meddig érvényes? És,hogy mikor szeptemberben megkezdődik a suli, használhatom a diák igazolványt diák bérlet vásárlásra ameddig érvényes?
2011. júl. 10. 08:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy szeptembertől már nem kezdek új sulit. És egy tanfolyamon kaptam diákigazolványt 2010/2011 tanéves matricával.
2011. júl. 10. 09:01
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én sulimban azt mondták hogy október közepéig-végéig érvényes. Hogy most ezt az ellenőrök is tudják-e, azt nem tudom...
2011. júl. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 berki jocó válasza:
Ha szeptemberben nem kezdesz sulizni akkor október 31.-ig jó a diákod. De a neten tudsz venni csomóan eladják a matricát szóval tudsz akár még jövőre is diák lenni :C
2011. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ha okt. 31. érvényes, szeptembertől tudok ismét diák bérletet venni a buszra?
2011. júl. 10. 09:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak ha 18 év feletti vagy akkor az ellenőrök már nyáron is kötekedni szoktak hogy nem vagy tanulói jogviszonyba ez a matrica már lejárt, stb... Engem majdnem megakart büntetni de aztán meg egyeztünk abba hogy legközelebb kérek iskolalátogatásit ameddig nem lesz meghosszabbítva. Vannak köcsög meg jó fej ellenőrök is, de jobb vigyázni.
2011. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Júliusban és augusztusban nem vennék bérletet, csak szeptemberben és októberben, akkor is kötekednének vajon?

21 éves vagyok amúgy.

2011. júl. 10. 09:29
 7/14 anonim ***** válasza:

A matricád érvényes okt 31.-éig.


Neki nem kell tudnia, hogy már befejezted a sulit!! :D Mégis honnan tudná, hacsak el nem mondod neki...


Október közepe felé ha netán kötekednek, mondd meg, hogy még nem kaptál újat, de te tudod, hogy okt 31.-éig érvényes még! Ha látják, hogy magabiztos vagy, még a kötekedő is békén hagy.

2011. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
oktober 31-ig érvényes. addig ugyanolyan diáknak számítasz, mint aki 2.osztályos és még évekig tanul. semmi köze az ellenörnek a dolgaidhoz,nem vagy köteles neki megmagyarázni bármit is, hisz egy így teljesen normális. ha jó indulatú, ha nem, semmi törvénytelent nem teszel. iskolalátogatásira olyankor szokott szukség lenni, ha valaki nem kapja meg okt.31-ig az új matricát a diákjába. apropó,matrica. ne vegyél bele, mert ha elkapnak egyetlen telefonnal kideritik, hogy már nem vagy diák és az bizony úgy okirat hamisításnak minösül. attól még az is jobb, ha semmilyen matrkca nincs rajta és diákberletet veszel. ha ellenörzik bukod, de csak bírságos kapsz, de lesz belole rendorsegi ügyed.
2011. júl. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az utolsó de helyett nemet akaryam irni. szóval úgy nem lesz belole rendoesegi ügy
2011. júl. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettetek! Akkor majd szept. okt. tudok bérletet venni legalább.

Matricát semmi kép nem vennék.

2011. júl. 10. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!