Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen börtönben lenni? Csak...

Milyen börtönben lenni? Csak érdekel. Nem akarok bűnözni, de izgatja a fantáziámat valamiért :D 18f

Figyelt kérdés
2019. máj. 16. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem elég cefet lehet a raboknak, de az ott dolgozókat sem irigylem! Hidd el jobb, ha nem tudod!
2019. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, melyik országban? Magyarországon voltam előzetesben, de nem ítéltek el, szóval a letöltőst én is csak hallomásból ismerem. Az előzetes az tré, szó szerint úgy kezelnek, mint az állatot. Németországban egyszer két napig voltam lecsukva egy szabálysértés miatt, Kanadában meg idegenrendészeti őrizetben. Mindenhol más volt, de messze a magyar volt a legnyomorúságosabb és legkegyetlenebb. Főleg a cigányok miatt, azok pokollá teszik az életed. A négerekkel tizedannyi baj sincs. (Mellesleg itt a kanadaiban jól el is vertek egy cseh cigányt, mert elkezdte itt is az otthoni tempót, a kóstolgatást meg ricsajozást. A CO-k is rühellik őket, szóval inkább másfelé néztek.)


Szokták bent mondogatni, hogy a börtönben nem a bezártságot nehéz kibírni, hanem az embereket. Ez nagyon is igaz. Persze, az sem kellemes, hogy rád zárnak egy 12 négyzetméteres szobát, és fél éven át csak napi egy órára mehetsz ki belőle, és éjjel-nappal egyenruhások lesik minden mozdulatod, ugráltatnak össze-vissza, ha van rá ok, ha nincs. Az előzetesben az a szar, hogy nem tudod, meddig tart. Jönnek sorra a határozatok, hogy most akkor még harminc napot hosszabbítottak, meg még hatvanat, és közben megy tönkre az életed, a családod. Aki tényleg elkövetett valamit, és tudja, hogy megérdemli, az jobban bírja, sőt, már várja az elítélést, mert ha átkerül a letöltőbe, ott könnyebb az élet. Ott például nincsenek egész nap bezárva a zárkába, mászkálhatnak az épületben, elmehetnek a társalgóba, ki az udvarra, van könyvtár, vannak programok. Előzetesben szó szerint úgy tartanak, mint az állatot. Aki viszont ártatlanul van bent, mert éppen gyanús volt valami köcsög rendőrnek, ügyésznek, vagy rá akarják húzni, amit nem is csinált - és meglepődnél, mennyi ilyen van! - azt persze, hogy széteszi az ideg. A hatóságnak viszont nem sürgős, ők ráérnek akár évekig húzni a tárgyalást, addig meg rohadjon meg szerencsétlen. Még azok is, akiket elítélnek, sokszor csak felfüggesztettet kapnak. Akkor minek rombolták őket? Az sem ritka, hogy sokkal kevesebbet kap valaki, mint amennyit előzetesben lehúzatnak vele. Ül három évet, aztán kap hat hónapot. Az állam meg fizetheti a kártérítést, szóval mindenki jól jár...


A benti hangulatot kiválóan adja vissza a sajnos már jó ideje nem vezetett Börtönszleng blog. Nem tudom, ki írhatta, többen tippeltek egy smasszerre, de szerintem sittes volt az illető. A karakterek pedig csak látszólag fiktívek, a valóságban léteznek, és nagy valószínűséggel a párbeszédek is elhangoztak. Több utalás történik olyan csibészekre, bandákra, akikről én is hallottam.


[link]

2019. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mellik börtönben van az ember. Nem rakják össze a tolvajokat a gyilkossokkal stb.


A másik fontos tényező az az ember személyisége, valaki jól viseli valaki kevésbé

2019. máj. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
3-as, nem a túrót nem. Mindenféle bűncselekményest összeraknak mindenfélével. Csak az számít, hogy milyen fokozaton vagy, fogház, börtön vagy fegyház. Hogy miért van bent, az nem érdekes: aki kap 6 évet emberölésért, az simán együtt fog bestázni azzal, aki 1 évet kapott autófeltörésért.
2019. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2/4 Üdv Tomcat! :)
2019. máj. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ mennyire kedved a cigokat..
2019. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!