Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megkárosítottak több millióval...

Megkárosítottak több millióval és egyetlen bizonyítékom az sms-ek és egy felvett beszélgetés. Érdemes feljelentést tennem vagy kiröhögnek?

Figyelt kérdés

Ha van köztetek nyomozó, akkor külön megköszönném, ha válaszolna. Az illető jelenleg körberöhög h úgyse tudom bizonyítani, de arra nem gondolt, hogy felvettem diktafonra egy beszélgetést, és hogy meggondolatlan sms-eket küldött nekem, amik őt buktatják le.


Szerintetek érdemes a rendőrségre mennem vagy reménytelen ügy?


(semmi más bizonyíték nincs komolyan !!!)


2010. júl. 7. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Azért több millió ft-ért már érdemes följelentést tenni, azért ha leírnád, hogy milyen ügyben, meg hogyan akkor sztem még ha nem is vagyok nyomozó tudok ötleteket adni...
2010. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

egy addig jóbarátnak hitt valaki (kb 10 éven át az volt vag yannak látszott, mindegy) egyszerűen kölcsönkért, én pedig kölcsön adtam, nem is gondolkodtam egy cseppet se, na csak egyszerűen kivettem a kp-t és oda adtam neki, szal még egy utalásos nyom sincs, sajnos ennyire megbíztam benne, és látod 10 év ismerettség után ezt teszi velem.


nemtom mit is mondjak, tehát készpénzt adtam, semmi nyoma, se szerződés se semmi, se tanú

2010. júl. 7. 09:23
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj kérdező, de nagyon butácska voltál. Sajnos az a helyzet, hogy mivel nincs arra közvetlen bizonyíték, hogy a pénzt kölcsön adtad neki így jogi alapja nincsen az ügynek. Az sms és a telefon beszélgetés felvétele közvetett, ha elismeri , hogy kölcsön kapott tőled vagy konkkrétan leírja még az sem 100 %-os bizonyíték. Írásbeli megállapodás nélkül sajnos nincs mit tenni, de azért próbáld meg.
2010. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Fizetési meghagyást kell ellene kérni, aztán ha nem ért vele egyet, akkor perre megy a dolog. Ott pedig elindulhat az agyazkodás.

Nálad van egy - nem jogszerűen - felvett diktafonbeszélgetés, így kérdéses, hogy az eljárás során elfogadják-e bizonyítéknak, van nálad sms, valamint ott a banki igazolásod arról, hogy te azt a pénzt felvetted, esetleg a "másik" oldalon keletkezhetett ez okán olyan költekezés, amelynek az eredetét nem tudja igazolni...

Lehet vagyonosodási vizsgálatot is kérni az illető ellen, amelyben elég rendesen meg tudják fingatni...

Tehát cseppet sem reménytelen az ügyed.

2010. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
80%

Pontosan ahogy az előző írta.

Sajnos ilyen ügyekben nagyon nehéz, nagy ismeretség(és persze sok pénz hogy lefizesd) kellene ahhoz hogy bíróságon te nyerd meg ezt az ügyet. És igazat adjanak neked :(

Személy szerint nem volt részem ilyenben (ne is legyen :) de viszont egy ismerősöm is megjárta így,

És jogi úton nem tudta vissza szerezni a kölcsön adott értéket.

Amúgy meg az SMS-s bizonyítékok sem sokat érnek mivel az sms-t küldő telefonszám hitelessége sem bizonyítható törvényesen, tehát hogy az övé a Telefonszám, és hogy ő írta az SMS-t.

A felvett beszélgetés pedig, az még hihető hiszen az bizonyítható hogy ki és mit mondott, hála a technikának.


Próbát természetesen megér, de ne számíts sok jóra.

2010. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy hülyeség volt, ha tényleg megcsináltad ezt. Nekem is vannak jó barátaim , akiket már régóta ismerek, de sztem semmi papír vagy, hivatalos dolog nélkül nem adtam volna nekik kölcsön ennyi pénzt. Jó, egye fene pár ezer ft-ot, vagy 10.000ftot még odaadok mert hát az nem olyan "sok " de ha több millót... azt azért csak úgy nem minden izé nélkül , legyen az akármilyen jó barát.
2010. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Fizetési meghagyást kell ellene kérni, aztán ha nem ért vele egyet, akkor perre megy a dolog. Ott pedig elindulhat az agyazkodás.

Nálad van egy - nem jogszerűen - felvett diktafonbeszélgetés, így kérdéses, hogy az eljárás során elfogadják-e bizonyítéknak, van nálad sms, valamint ott a banki igazolásod arról, hogy te azt a pénzt felvetted, esetleg a "másik" oldalon keletkezhetett ez okán olyan költekezés, amelynek az eredetét nem tudja igazolni...

Lehet vagyonosodási vizsgálatot is kérni az illető ellen, amelyben elég rendesen meg tudják fingatni...

Tehát cseppet sem reménytelen az ügyed."


Ezzel teljesen egyetértek :) (csak azért másoltam be, mert hátha elsiklottál felette :) )

2010. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

oké köszi, de egyszer hallottam valami olyat hogy hiába jogszerűtlen a felvétel most pl ebben az esetben, mert ha bűnügyről van szó, akkor fel lehet használni, akkoriban jogász ezt úgy magyarázta, hogy ugyan jogszerűtlenül kamerázol át a szomszéd udvarára, na de ha felveszed vele ahogy megöli a feleségét, akkor igenis felhasználható bizonyíték, na az én esetemben a hangfelvétel meg egyértelműen mellettem szól, és szinte mindent kimond rajta


a közjegyzős dolog okés, na csak mivel én kb az utolsó filléremet is oda adtam, nem tudom minek mennyi költsége van, mert most már nem tudok 100 ezret sem elővarázsolni


Sajnos nagyon nagy lábon él az illető, szóval lehet h a vagyonosodási vizsgálat sem hozna sok eredményt, mert ezt a több milliót egy hónap alatt elcseszi az életszínvonalának fenntartására, ezt tudom róla, azaz úgymond minden látszat nélkül elfolyik nála pár milla.


Hát nemtom, komolyan nagyon durva egy ügy, de hogy én többet soha senkibel, az biztos, csak hát ez volt az összes pénzem, és tényleg késő bánat, mert egy ügyvédet s etudok fogadni.


Esetleg tud valaki olyan ügyvédet aki most ingyen kezdi és %-ért sikerdíjas módszerrel dolgozik ?


Én is azt látom ergyre inkább h komoly ismerettségek kellenének ide még a jogi úthoz is ....


azért köszi és ha van még ötlet, várom !!

Kriszti

2010. júl. 7. 10:51
 9/19 A kérdező kommentje:
na most az sms-ekről csak annyi h oké h nem bizonyítható h ő írta, na de hát egyfolytában azt hallani h a cellainfók alapján 10 m pontosan be lehet mérni valakit ... akkor ez most nem működne, ha a rendőrség hivatalsoan lekéri ? csak mert 50 sms küldési helye már elárulhat sok mindent
2010. júl. 7. 10:53
 10/19 anonim ***** válasza:

Te kerdezo... Adj mar par ezer (10?) forintot nekem csak ugy -_-!

Amugy, feljelentes, mert milliokat nem tud elsumakolni, hacsak nem erre keszult evek ota - szoval ha "hirtelen" megjelenik a penz a bankszamlajan, van felveteled, esatobbi, siman nyert ugyed van - de amig itt toketlenkedsz, addig jogosan rohog ki - egyszeruen nem ertem, honnan hogy van ennyi felesleges penze egy ennyire teszetosza embernek. (Bocs)

2010. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!