Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben jár a tartásdíj?

Ebben az esetben jár a tartásdíj?

Figyelt kérdés

Ha a gyerekemnek van (azaz most júniusban lesz) egy rendszer üzemeltető okj-s végzettsége, azonban szeretnénk ha elmenne egy második szakmára is, ami a szakmájához kapcsolódik: szoftverfejlesztő.


Tudom hogy a legtöbb iskola a 2. szakmát már nem engedi nappalin, de tegyük fel hogy egy iskola mégis engedni fogja (meg általában azt mondták ha nem lesz teljes az osztály, akkor mehet)

Tehát a 2. képzést is nappali lenne.


Nekem azt mondták hogy ez mivel szorosan kapcsolódik a szakmájához, ezért fontos tanulmány, ami miatt az apa köteles fizetni a tartást. Persze ezt nem egy ügyvéd mondta, így jobb ha itt megkérdezem (még ha itt sem konkrétan ügyvédek mondják, de legalább megnyugtatás lenne)


2019. máj. 19. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha felveszik bármilyen nappali képzésre, 21 éves koráig járhat utána támogatás.
2019. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szeptember előtt betölti a 21-et :(

Én még sosem hallottam erről a 21-ről amúgy

2019. máj. 19. 11:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem olvastam el normálisan a kérdést. Ez konkrétan gyerektartás. Azt nem tudom. De a családi nekem 21 éves koromig járt, akkor voltam egy OKJ-n.
2019. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jár. A gywremktartasdij addig jár, amíg a gyerek nagykorú nem lesz és dolgozni kezd, vagy nappali tagozaton megszerezi az első szakmáját. A gyereked 21 lesz, van szakmája, nem jár neki tartasdij
2019. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

na igen, de a nem gyógymasszőr vagy akármi random akar lenni, hanem a szakmájához kapcsolódó, gyakorlatilag ráépítés. Elvileg az osztálya 75%-a megy tovább szoftverfejlesztőnek.


valaki tud arról valamit hogy a törvényben van-e kivétel erre az esetre (elvileg van) és ami fontosabb hogy az itt játszik-e?

2019. máj. 19. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha szükséges a tanulmány, akkor jár a gyermektartás. 2013. évi V. törvény - a polgári törvénykönyvről - 4:220. §. Az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés szükséges tanulmánynak minősül.
2019. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6!


Valóban, de már megvan a végzettség a gyereknek.

2019. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha valaki pl fogorvosi aszisztens akkor az 2+1 év.

Sőt a gyógyszerész (gyógyszertári eladó) szintén 2+1.


Azoknál sincs gyt akkor a 3. évben? A 3. év külön szakma, külön papír, viszont anélkül nem lehet elhelyezkedni, mármint nem alkalmazhat a gyógyszertár.


Ki dönti el hogy szükséges tanulmány-e?


(Munkatársam miatt tudom hogy az említett kettőnél így van)

2019. máj. 19. 15:12
 9/11 anonim ***** válasza:

A fogorvosi asziszetnes egy szakma. A gyógyszertári asszisztens szinten.

A rendszeruzemelteto is egy, a szoftverfejlesztő meg még egy, tehát együtt ez 2 szakma. Nem kell ám ehhez egyetemi végzettség, hogy az ember felfogja

2019. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A törvény szükséges tanulmányairól ír, s nem szükséges tanulmányáról. Ha a gyerek okos, akkor miért nem tanulna tovább szoftverfejlesztőnek, ahol aztán több pénzt lehet keresni, feltételezhetően könnyebb életet lehet élni?
2019. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!