Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő után felmondhatok?...

Próbaidő után felmondhatok? Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Beléptem állandó munkahelyre, operátor munkát végzek, csomagolok televíziókat. Azért jöttem ide, mert itt 100€-val több fizetést adnak, ahol már dolgoztam autógyárban. Ez itt 2 műszakos munka, az autógyár 3 műszakos. Az autógyárban már dolgoztam, ismernek, csak az éjjeli műszak csinál problémát, de most azt is bevállalnám. Tegnapelőtt hívtak megbeszélésre, de már dolgoztam, megvolt itt aTV gyárban írva a szerződésem. Szerződésem 2020-ig van. A szerződésemben nincs megadva, hogy van-e próbaidő, de mondták, hogy van, 3 hónap ahol máshol is. Hogy akármikor felmondhatok, de ki is rúghatnak. Felmondást írásban kell feltenni, vagy lehet közös megegyezés?


Ami nekem nem tetszik itt az az, hogy szigorúan ellenőriznek mindent, és ha valahol találnak hibát akkor kirúgnak. Ebben tisztában vagyok, hogy ezek a TV vevőknek megy, természetesen én sem vennék olyan TV-t ahol megvan kaparva, vagy megvan pattantva a képernyője. Tegnapelőtt, és tegnap voltak az iskolázások. Betanítottak az edző teremben. Mindent szabvány szerint kell csinálni. Pl. ha a szabványba van írva, vagy rajzolva, hogy kell lenni szemüvegnek, vagy kell viselni “lagzis” kesztyűt, fehér, vagy fekete kesztyűt, akkor olyan kesztyűt kell viselni, amilyen megvan adva a szabványban. Ha megszegem, nem a szabvány szerint végzem a munkát, adnak felmondást, és viszlát. Csomagoláson arra kell figyelnem, hogy ne legyen lyukas a fólia, vagy hogy a képernyő ne legyen foltos, ne legyen rajta karcolás. Nagy a tempó, amit nem tudom, hogy meg-i szokom.



Ha úgy döntök, hogy augusztus 15-én azt mondom, hogy nem szeretnék tovább dolgozni itt, akkor ez elég lesz? Vagy meg is kell indokolnom, hogy mi a problémám? Kell írni felmondást? Próbaidő után még van 1-2 hónap amit le kell dolgoznom? Vagy hogy működik ez? Csak 2. napja vagyok a munkában, és már elegem van. Állandóan kiabálás van, szó szerint nem is volt időm inni vizet munka közben, olyan pörgős volt az egész munka. Qvára megdolgozom magamot.


Mit tegyek szerintetek? Adjatok tanácsot kérlek.


2019. máj. 17. 17:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Melyik országban dolgozol?
2019. máj. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szlovákia
2019. máj. 17. 19:14
 3/20 anonim ***** válasza:
Mivel Szlovákiában dolgozol, szerintem így halvány fogalmunk sincs, hogy van a felmondás Szlovákiában. Mi áll a munkaszerződésedben? Javaslom, inkább keríts egy szlovákiai fórumot, ahol magyarul beszélnek és ott kérdezd meg, hogy milyen módon lehet felmondani próbaidő alatt. A sztori nem lényeges, mert tényleg elég hosszú lett, hátha nem lenne türelmük végigolvasni.
2019. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

A próbaidő (3 hónap) vége előtt akármikor felmondhatsz és neked is felmondhatnak. Azután már nem dolgozhatsz ott. Úgy értem, hogy a következő naptól nem kell menned.

Ha véglegesített dolgozó vagy, akkor van felmondási idő: 2 hét vagy 1 hónap szokott lenni.

Szerintem adj magadnak még időt, hogy megszokod-e... Manapság a munkahelyeken nagy a hajtás, szóval ne várj sokkal jobbat.

2019. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ne fárszd magad, nem fog szlovák fórumot keresni: 2 naponta felteszi itt a kérdéseit, mit csináljon, stb.


és ráadásul hiába tanácsoltam neki, hogy a megszokott régi helyre menjen vissza, mert ott már szeretik, jó a hangulat - erről meg tudta, hogy itt sok a stressz, mégis ide ment.

Csak tudnám, akkor mi a francért teszi fel 2 naponta a kérdéseit, ha utána úgysem érdekli, mit válaszolunk, nem hallgatja meg a jótanácsot, stb.


"Mit tegyek szerintetek? Adjatok tanácsot kérlek."


Minek??? Úgysem fogadod meg:


Most hirtelen ennyit találtam - nincs kedvem tovább bogarászni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2019. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Bár a szlovák jogban nem vagyok ott, de azért túl nagy különbség nem lehet a magyarhoz képest. El kell olvasni a munkaszerződést. Próbaidőnek kell lennie. Után felmondani határozott idejű szerződést azért nem olyan egyszerű. Alapos indok kell, pl. nem tudsz bejárni dolgozni, mert elköltöztél. Ha ez nincs meg, akkor a munkaadó elvileg beperelhet, és kérheti a hátralévő időre a munkabért tőled. Persze nem biztos, hogy megéri nekik a pereskedést, pl. én is hagytam ott határozott munkaidőt 2 hónappal a vége előtt, de nem érdekelte őket. De Magyarországon papíron megtehetnék, hogy beperelnek.

Amúgy meg szerintem simán hagyd ott, nem rabszolgatartó társadalom vagyunk, hogy ne lehessen elmenni egy rossz munkahelyről.

2019. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

21:0821:08 Nem értelek pontosan. Mondták, hogy 3 hónap a próbaidő, de a szerződésemben nincs oda írva. Határozott idejű szerződésem van 2020. Április 30-ig. Mit jelent az, hogy beperelnek? Nem értem pontosan. Miért kérheti tőlem a hátralevő időre munkabért? Mit jelent az, hogy beperelnek? Adnak felmondást? Vagy hogy fogjam ezt fel?


Minthogy semmi rosszból. 0,77 cent az ebéd. Tegnap 0,77 centet levit a kártyámról. Tegnap húslevest, és csibét ettem. Máma úgyszintén húslevest, és grillezett csibét, és 1,50€ vitt le a kártyámról. Milyen hülye módszer ez? Már ne is haragudjanak. Nem arról van szó, hogy rabszolga-e vagyok vagy sem, egyszóval ha itt valamit elcseszek akkor viszlát! Nincs kegyelem.



Akkor mégegyszer: hogy működik az egész ha határozott idejű szerződésem van 1 évre? Ha 3 hónap után le szeretnék lépni, mik a teendőim?

2019. máj. 17. 21:31
 8/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, Szlovákiában is van munkatörvény, olvasd el. Magyarországon a határozott idejű szerződés esetén nincs próbaidő, nehezebb elmenni. Hogy ott nálatok mi van azt passzolom. Amúgy a többi gyárban is hajtás van, ha túl jók vagytok akkor azért, mert emelik a darabszámot, ha lassúak vagytok azért. Amúgy egy autógyárban sokkal nagyobb a felelősség, mert a tv max tönkremegy, de egy autóban gyártási hiba emberek életébe kerülhet. Amúgy meg tényleg helyben kéne érdeklődni, ott is van munkaügyi tessék bemenni megkérdezni.
2019. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
21:45 De autógyárban nincs ilyen gyors tempó mint itt. Ott nyugodtan dolgozom, nem cseszeget senki
2019. máj. 17. 21:47
 10/20 anonim ***** válasza:
2019. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!