Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan "kötelesrész"járhat...

Ingatlan "kötelesrész"járhat ebbe az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom nem bonyolítani a kérdésem.

Van 4 gyermekem, ebből kettő régi kapcsolatomból van, a másik kettő a mostaniból.

Na most, anyukám szeretne ajándékozni a nálam lévő 2 gyermeknek egy ingatlant.

Mivel a mamájuk ajándékozná az ingatlant, esetleges halálozás esetén,a másik kettő gyermek meg tudja támadni ezt a szerződést?

Van ilyenkor kötelesrész?

Köszönöm a segítséget.


2019. máj. 26. 12:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Elég abszurd lenne. Semmi közük nincs az édesanyádhoz.
2019. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi,

Azért nem vagyok benne biztos, mert csak a mamája mind a 4-nek..

2019. máj. 26. 12:49
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukád annak adja az ingatlanát, akinek akarja.

Ha úgy tetszik, akkor a sarki rendőrnek, nincs hozzá köze senkinek.

Egy esetben támadható meg az ajándékozás 10 éven belül - akkor is csak a részedről, mert te lennél az örökös - ha bebizonyosodna, hogy anyád az ajándékozáskor nem volt beszámítható, vagy kényszer hatására cselekedett.

2019. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. máj. 26. 13:08
 5/20 anonim ***** válasza:
Valóban csak az örököse, az ÉLŐ gyereke támadhatná meg az ajándékozást, az unoka csak utána következik az öröklési sorban. Ha neked van testvéred, az esetleg megtámadhatná, de csak azokkal az indokokkal, amit az előző leírt.
2019. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, bocsáss meg, teljesen félreértelmeztem a kérdésedet! Vedd semmisnek a válaszom.
2019. máj. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha Ön az édesanyja előtt meghal, akkor az édesanyjától a gyerekek fognak örökölni. A törvény szerint kötelesrész illeti meg az örökhagyó törvényes örökösét - 2013. évi V. törvény - a Polgári törvénykönyvről (a továbbiakban: Ptk.) 7:75. §, vagyis a fent leírt esetben a négy gyermeket.


A kötelesrész alapjához hozzá kell számítani a bárkinek juttatott ingyenes adomány tiszta értékét, ha ezután a másik két (ajándékban nem részesült) gyermek nem szerzi meg öröklés útján a kötelesrész alapjának harmadát - Ptk. 7:82. §, akkor erre ki kell egészíteni a hagyatékukat.

2019. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm 5-ös,semmi gond 6-os.

Még az enyém az ingatlan, most ajándékozom anyunak, ő pedig majd neki akarja a kettő gyereknek.

Iyet lehet ugye?

Direkt nem én ajándékozom a kettő gyereknek, mert azt tudom 10 évig megtámadható!! (Kötelesrész)

A másik kettőnek már van háza, épp ezért akarom így.

2019. máj. 26. 13:27
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 7es
2019. máj. 26. 13:28
 10/20 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valakinek van ötlete, hogy lehetne ezt megoldani?
2019. máj. 26. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!