Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan "kötelesrész"járhat...

Ingatlan "kötelesrész"járhat ebbe az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom nem bonyolítani a kérdésem.

Van 4 gyermekem, ebből kettő régi kapcsolatomból van, a másik kettő a mostaniból.

Na most, anyukám szeretne ajándékozni a nálam lévő 2 gyermeknek egy ingatlant.

Mivel a mamájuk ajándékozná az ingatlant, esetleges halálozás esetén,a másik kettő gyermek meg tudja támadni ezt a szerződést?

Van ilyenkor kötelesrész?

Köszönöm a segítséget.


2019. máj. 26. 12:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Amit a 8as válaszomba irtam.
2019. máj. 26. 13:31
 12/20 anonim ***** válasza:

Amit a 8-as válaszodban írtál, nem hiszem, hogy erre itt elég képzettek vagyunk.

Hogy ne legyen gond belőle kérj ügyvédtől tanácsot, úgyis ehhez mindenképpen ügyvéd kell!

Ha nem akarsz rá költeni, önkormányzatoknál, bíróságokon van ingyenes jogi tanácsadás.

Vagy vannak jogi fórumok és "Ügyvéd válaszol" oldalak.

2019. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Rendben, Köszönöm!
2019. máj. 26. 13:50
 14/20 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


[link]

2019. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14-es
2019. máj. 26. 14:05
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha a házat szimplán a 2 gyereknek ajándékozod, és ettől számítva 10 éven belül meghalsz, akkor az ajándékból nem részesülő két gyerek kérheti az ajándék beszámítását, azaz, kérheti a kötelesrészt.

Ha a mamának adod a házat, és a mama hal meg előbb, akkor te öröklöd a házat (ha nincs testvéred), de a halálod után mind a 4 gyerek egyformán örököl. Ezek után persze szintén továbbadhatod a két gyereknek, de ez az lesz, mint amit az első bekezdésben írtam.

Ha a mamának adod a házat, és te halsz meg előbb (akár csak egy héttel előbb), akkor a mama halálától kell visszaszámolni a 10 évet. Vagyis, ennek az egész tervednek az égvilágon semmi haszna nem lesz, csak költségekbe vered magad.

Egyetlen mód jut most eszembe, hogy hogy lehet kijátszani mindenképpen a 10 évet: eladod a házat, és a lóvét a két gyerek kezébe nyomod azzal, hogy soha senkinek ne beszéljenek erről. Ha nincs papír, akkor nincs bizonyíték a másik két gyerek kezében, hogy akár egy gombostűt is kaptak emezek a ház árából, mondhatják, hogy biztos elittad vagy elkártyáztad, ők nem tudják.


Van még egy dolog, bár lehet, hogy nem érint: az osztályra bocsátás.

Írod, hogy az első két gyereknek már van háza, ezért akarod most a második kettőt támogatni.

Amennyiben az első két gyerek házvásárlásához is hasonló összeggel járultál hozzá, akkor elég egy végrendelet, amiben leírod, hogy az adományozott javakkal mind a 4 gyerek életének javításához hozzájárultál, és ezzel az első két gyerek örökösödése is rendezve lesz, a mostani ház árához már nem lesz közük.

2019. máj. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem járultam hozzá anyagilag az ingatlanhoz, ami a másik két gyerek nevén van.

Eladni nemakarom/nemtudom mert ebbe élünk,és ha eladnám nem birnák másikat venni.

Egy dolgot mondtam még nekem, nemtudom te mit gondolsz erről:

Az én feleségem kivásárolna az ingatlanból, és akkor csak a nálunk lévő gyermekek örökölnének, mert a másik kettőhöz neki nincs köze. (mivel más az annyuk)

Bemásolom ide amit nekem ötletnek adtak:


Egy esetben számít különvagyonnak:


Ha a feleségednek volt pénze már a házasságkötésetek előtt, vagy örökölt valahonnan a házasságkötések alatt és az ingatlant ebből a pénzből veszi.


De ebben az esetben az ügyvédnek a szerződésbe bele kell foglalnia, hogy a vételár XY-né KÜLÖNVAGYONÁBÓL(!!!) került rendezésre, ezért kizárólagos tulajdona.


Így semmi közöm nem lesz az ingatlanhoz,és ő általa csak a nálunk lévők örökölnek.

2019. máj. 27. 20:28
 18/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez teljesen jó, megoldható. Adóvonzata van, de a cél, az első két gyerek kizárása az örökségből, megvalósul. És abban is biztosnak kell lenned, hogy a mostani asszony nem fog elzavarni a háztól, mert akkor mehetsz a hajléktalanszállóra, semmi közöd nem lesz a házhoz.

Fennáll a veszély, hogy meg fogsz halni a következő 10 évben? Korod, betegséged, életmódod alapján? Mert ha nem, akkor simán a gyerekeknek ajándékozod a házat, és 10 év múlva már nem lesz veszélyben a részük.

2019. máj. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor így csináljuk.
2019. máj. 28. 09:09
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem áll fent a veszélye hogy meghalok, de 10 év az sok idő, sose tudni milehet.
2019. máj. 28. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!