Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár nekem pénz ebben az esetben?

Jár nekem pénz ebben az esetben?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és szeretnék elmenni otthonról, és magam mögött hagyni a családom. Már csak anya él, de nem jövünk ki jól. Egyetemre járok, de váltani készülök, és ebbe ő nem hajlandó beletörődni, sokat bánt. Szeretném ha új életet kezdhetnék, amibe senki sem szól bele, és hord el mindennek. Tudom nem lenne egyszerű, de van barát aki segítene, viszont azon gondolkozom jár-e nekem pénz. Lehet, hogy gonosz gondolat, de bizonyos értelemben 'jár nekem a jussom'.

2019. máj. 26. 15:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy nem elszökök, jeleztem neki, hogy nekem ez így nem megy, mire mondhatni kitagadott, tehát jelezte, hogy nekem ő nem ad semennyit, kezdjek magammal amit akarok,ezért gondolkozom jogi lépéseken.
2019. máj. 26. 15:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Örököltél valamit apád után? Mi volt a hagyatéki eljáráson?
2019. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy ház 1/15 részét örököltem. Nem volt sok mindene, ha pénzt örököltünk is, az anyáé lett. De sajnos ez még 7 éve történt, nem sok mindenre emlékszem. Valami talán rémlik, hogy egy hiba miatt anya lemondott a pénzről, ami apa első családjáé lett, de nem vagyok benne biztos, hogy mi nem örököltünk mást.
2019. máj. 26. 15:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az édesanyja kétféleképp érheti el, hogy Ön ne örököljön, vagy kizárja az öröklésből Önt a végrendeletében és mást személyt tesz örökössé.


Az édesanyja ki is tagadhatja Önt a végrendeletében, ezek okait a 2013. évi V. törvény - a Polgári törvénykönyvről - 7:78. §-a sorolja fel.


Csak a fenti két eset egyikében érheti el az édesanyja, hogy Ön tőle semmit ne kapjon.

2019. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szóval nála van az ütőkártya :/
2019. máj. 26. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Úgy néz ki, valóban nála van az ütőkártya, sajnos Önnek, azt hiszem, fejet kell hajtania, ha nem akar boldogtalan sorsot magának.
2019. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség azért nem kerül most szóba, mert édesanyád él és gondolom nem akarsz arra várni, hogy meghaljon.

Bármikor elköltözhetsz otthonról, nagykorú vagy. Amíg egyetemre jársz addig jogosult vagy családi pótlékra, ezt kérheted az államtól te magad, hogy neked folyósítsák. Az önkormányzatnál vagy a kormányablakban kérdezd meg hogy ennek mi a módja.

Ahogyan az önkormányzatnál kérhetsz segélyt hogy tudj tanulni - ezt nem biztos hogy adnak. Az egyetemen az ösztöndíj mellett a hallgatóknak van egyéb támogatásra is lehetősége, kérdezz rá az egyetemeden. Ahogyan vehetsz fel diákhitelt is. Ha tényleg egyedül kell élned ezután, akkor jogosult leszel kollégiumra is valószínűleg. És marad mellette a munka pl. hét végén a tescoban vagy mekiben, nyáron bárhol.

Nem lesz egyszerű, de ha otthonról gy sem kapsz segítséget akkor annál rosszabb nem lehet. A gond az a mostani nyári időszakkal lesz, mert most már nehezen találsz majd magadnak szállást ha elköltözöl.

ha javasolhatom, akkor ne hangoztasd otthon, csak járj utána, hogy a családi pótlékot szeptembertől már hogyan kaphatod meg te magad. keress a vizsgaidőszak után olyan munkát a szünetre, amivel szállást is adnak, most sok helyen keresnek embert a turizmusban is, építőiparban meg cégeknél is. Nem biztos hogy azzal keresel többet ha szellemi munkát keresel, idénymunkában egy építkezésen vagy a Balatonnál lehet, hogy jobban keresel. A fizetésedet tedd félre, jelentkezz kollégiumba és utána egyszerűen ne menj haza csak ha nagyon muszáj.

Ha olyan a szakod akkor megpróbálkozhatsz átkerülni egy duális képzésre, ahol a cégek már foglalkoztatják - és így meg is fizetik a hallgatót. vagy mint egyik rokonomék, akik egyike az egyetem alatt tolmácsként dolgozott alkalmanként a másik meg már konkrétan dolgozott egy nagy cégnek fizetésért. Elfogadták neki hogy az egyetem mellett csak a fennmaradó idejében dolgozik náluk, mert annyira kellett a munkaerő és utána náluk is kezdett a friss diplomájával.

Sok sikert kívánok neked!

2019. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akinek pedig még van ötlete nyugodtan írhat!
2019. máj. 26. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Családi még járjat az államtól, árvasági is, ill anyádtól rokontartás is
2019. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!