Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha internetes csalót buktattam...

Ha internetes csalót buktattam le és feltehetőleg nem csak engem vert át, akkor feljelentés után a hatóság mennyire kezd nyomozni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, ha feltehetőleg másokat is megkárosított rajtam kívül, akkor hány évre visszamenőleg fogják megnézni a banki tranzakcióit? Mennyire terjesztik ki ilyenkor a nyomozást?
2019. jún. 4. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Össze kell fogni, összegyűjteni a bizonyítékokat és közösen feljelenti. 50 ezer fölött szoktak komolyabban foglalkozni vele
2019. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megtörténik.
2019. jún. 4. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
banknál is lehet panaszkodni, vissza szokták utalni a pénzt
2019. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ, hogy ki a csaló...

lehet, hogy valami csókkirály - akkor ne erőlködj...

2019. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"feltehetőleg"


Itt a gond, amíg te megteszed a feljelentést, és 50k alatti az összeg addig egyrészt érdemben nem is foglalkoznak vele, másrészt pedig hiába van akár 30 másik embertől így pénze, ha az a 30 másik ember nem tesz semmit, akkor nem mondhatjak azt, hogy na ott vannak az utalasok, az már bizonyíték. Magyarul ez úgy járható csak, ha azok is feljelentik.

2019. jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!