Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlvett szabadság kell hogy...

Túlvett szabadság kell hogy érdekelje az ÚJ munkahelyet? Mivel a szabadság át nem vihető?

Figyelt kérdés

Alapszabály hogy a szabadság munkahelyek közt át nem vihető, vagyis ha év közben váltok melóhelyet és a régi helyen még nem voltam szabin 1 napot se, az új helyen akkor is csak az időarányos részt adják ki. Pl 25 nap van /év, júliusban megyek új helyre a régi helyen 1 napot se vettem ki de az új hely akkor is időarányosan csak durván a 25 nap felét 12 napot ad majd ki nekem év végéig.



De akkor ez fordítva is igaz kell legyen?


Vagyis ha új helyre megyek de úgy hogy a régi helyen már márciusra kivettem az évi összes szabimat (most lényegtelen milyen módon értem ezt el-jóban voltam az ottani főnökkel senkinek köze hozzá semmi) akkor az új hely nem mondhatja azt hogy nekem az évben már nem jár több szabi? Ő akkor is köteles az időarányos kiadásra?


És akkor végeredményben én a régi helyen teljes 25 napot, az új helyen meg mondjuk 25/2= 12 napot, össz 25 + 12 napot leszek szabin az évben?


És az új helynek ehhez köze semmi hogy miért ennyit?


2019. jún. 6. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Amikor leszámolsz a régi helyen,ott a szabadság is elszámolásra kerül.

Az időarányosan ki nem vett szabidat kötelesek kifizetni,a "túlvettet" meg levonják az utolsó munkabéredből.

2019. jún. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"a "túlvettet" meg levonják az utolsó munkabéredből."


Le vagy maradva évekkel szép öcsém! Amit mondasz a régi Mt szerint így volt de az új Mt szerint nincs így.

A túlvett szabadság teljes egészében a munkáltató felelőssége mivel az ő joga a szabadság kiadása. Voltaképp teljesen evidens, ha az ő joga kiadni akkor az ő felelőssége is a dolog, ha túl sokat adott ki, az ő dolga az ő baja ezért az alkalmazottak kér nem értheti.


Ő adta ki -miért adta ki ha nem kellett volna.



Másik meg a dolog nem is válasz a kérdésre sem, mert még ha a "régi " hely le is vonja a túlvett szabikat (nem teheti meg... a bérhez egy fillér erejéig hozzá nem nyúlhat...) de még ha meg is teszi ez akkor se válasz arra az új hely mennyi szabit ad /adhat ki.

2019. jún. 6. 11:32
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Éves szabadsagkeret van, nem pedig mhhnkahelyenkenti. Leszámoláskor feltüntetik, hogy mennyi maradt az éves keretből. Ha már kivettel 25 napot és anyi volt az éves kereted, akkor az uj mhhnkahekyen 0 azaz nulla szabadságod lesz
2019. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

" Leszámoláskor feltüntetik, hogy mennyi maradt az éves keretből. "



Hadd kérdezzek valamit már!! Csak JÓZAN PARASZTI ÉSSZEL gondolkodjunk már!!


Éves keret van oké ezt feltüntetik a kilépőn oké.


Szituáció.


OLDD MEG!!

A régi helyről eljövök novemberben éves 25 napos kerettel melyből csak a példa kedvéért 1 napot se vettem még ki. Ott van a kilépőn.

AZ új helyen kezdek dec 1-el.

Az új hely akkor a teljes 25 napot ki kell nekem adja ???

És akkor az új helyen úgy kezdek hogy kapásból teljes hóban be se megyek mert végig szabin vagyok?


Hiszen ha éves keret van ---- akkor hogy is van ez?


Várom a feloldást!

2019. jún. 6. 11:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Okoska!


Amikor a régi helyedén leszámolsz, az időarányos szabadságodat vagy kiadják, vagy kifizetik. Tehát ha novemberig járna 23 nap, akkor vagy a felmondasi idodre szamoljak el, vagy megkapod siman a bereddel egyutt kifizetve. Igy az uj helyeden csak a maradék 2, azaz kettő nap szabadságod marad.

2019. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Off, de azért viccesek az ilyen emberek. Feltesz egy kérdést, majd a válaszok nem tetszenek neki, ezért azokat szőnyeg alá söpörve ő kitalál magának egy választ...
2019. jún. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Molyember ***** válasza:
100%
Kérdező, neked mi bajod? :D Leszámoláskor kifizetik, vagy kiadják a maradékot. Az új helyen annyival kezdesz, amennyi időarányosan onnantól jár abban az évben. Vannak bonyolult munkajogi helyzetek, de ez pont nem az.
2019. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez már megint a munkaügyis, könnyen felismerhető a hőbörgéséről.
2019. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem lehet Munkaügyes Balázska, náluk egyáltalán nincs szabadság és munkahelyet sem lehet váltani.

A második példádnál (november végével mondasz fel 25 nap szabadsággal) nincs semmi probléma. Az utolsó munkanapodig rendezik az összes szabadságodat időarányosan: vagy kiadja a munkáltató, vagy kifizeti. Az új munkahelyen pedig decemberre kapsz szintén időarányosan valahány napot (jelen esetben kettőt), oszd be.

2019. jún. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Időarányosan ki kell, fizetnie a régi munkaadónak a szabadságot...ezt a törvény írja elő.

És így nem történhet az meg, hogy az összes szabadság 1 hónapra marad.

2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!