Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Túlvett szabadság kell hogy...

Túlvett szabadság kell hogy érdekelje az ÚJ munkahelyet? Mivel a szabadság át nem vihető?

Figyelt kérdés

Alapszabály hogy a szabadság munkahelyek közt át nem vihető, vagyis ha év közben váltok melóhelyet és a régi helyen még nem voltam szabin 1 napot se, az új helyen akkor is csak az időarányos részt adják ki. Pl 25 nap van /év, júliusban megyek új helyre a régi helyen 1 napot se vettem ki de az új hely akkor is időarányosan csak durván a 25 nap felét 12 napot ad majd ki nekem év végéig.



De akkor ez fordítva is igaz kell legyen?


Vagyis ha új helyre megyek de úgy hogy a régi helyen már márciusra kivettem az évi összes szabimat (most lényegtelen milyen módon értem ezt el-jóban voltam az ottani főnökkel senkinek köze hozzá semmi) akkor az új hely nem mondhatja azt hogy nekem az évben már nem jár több szabi? Ő akkor is köteles az időarányos kiadásra?


És akkor végeredményben én a régi helyen teljes 25 napot, az új helyen meg mondjuk 25/2= 12 napot, össz 25 + 12 napot leszek szabin az évben?


És az új helynek ehhez köze semmi hogy miért ennyit?


2019. jún. 6. 11:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát ha túlvetted akkor levonják, nem lesz ezzel gond.
2019. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez a munkaügyes troll, de alapvetően igaza van. Az munkáltatóknak nincs köze ahhoz, hogy az előző helyen hány napot voltál szabadságon, mindig az évre szóló szabadság időarányos része jár. Ha nem volt kiadva az összes szabadság, akkor azt a munkaviszony megszűnésekor meg kell váltani (ki kell fizetni). Ha több szabadság lett kiadva, mint ami járt volna, akkor nincs semmi, a törvény nem rendelkezik erről, a munkáltatónak nem tudja semmilyen jogcímen levonni.
2019. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
várom a fordulatot: ugyanott dolgozik, de megvették a céget és nem akarják neki kiadni az időarányos szabikat...eltaláltam a kamud, ugye? ugyeugyeugye :))))
2019. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Hát ha túlvetted akkor levonják, nem lesz ezzel gond."


Egy fillért le nem vonhat erre hivatkozva, de egyetlen fillért se. A szabadság kiadásnak joga a munkáltatóé kizárólagosan, és a felelősség is az övé, ha "túladta" a szabit vayis többet engedélyezett mint ami járt volna az ő dolga az ő felelőssége az ő hibája, emiatt egy fillért el nem vehet az alkalmazottól.


Mert nem csak a JOG az övé hanem a FELELŐSSÉG IS.


Túladta?? Miért adta túl? Vessen magára.


Kb ezt mondaná a munkaügyi bíróság is.

2019. jún. 6. 18:53
 15/15 A kérdező kommentje:

"mindig az évre szóló szabadság időarányos része jár. „


Tehát akkor nekem van igazam. Kiveszem a „régi „ helyen az összes szabimat mondjuk még áprilisig (hogy hogyan az mellékes az én meg a főnök dolga....), és az új helyre elmegyek júniusban és ott ugyanúgy jár az időarányos kb fél éves szabi az év hátralevő részére függetlenül attól hogy az előző helyen már az egész évest kivettem.


Az új helynek köze hozzá semmi hogy mi volt a régi helyen, a régi meg egy fillért el nem vehet tőlem arra hivatkozva hogy többet vettem ki mint ami időarányosan addig járt volna.


Ő adta ki, így járt. MIért adta ki, majd legközelebb tán méltóztatik odafigyelni.


Összegzésnek ennyi?

2019. jún. 6. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!