Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én kérdőíves kutatást...

Ha én kérdőíves kutatást csinálok és megállítok az utcán egy embert, hogy válaszolna-e erre vagy arra, akkor valami törvényi szabályozás van ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tájékoztatnom kell valamiről? Mit nem szabad tennem? Semmileyen adatát nem kérem el és nem jegyzem fel, csak a válaszát.

2019. jún. 7. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy más mást válaszol, de én utánanéztem, van egy törvény: 1995. évi CXIX. törvény a kutatás és a közvetlen üzletszerzés célját szolgáló név- és lakcímadatok kezeléséről, de a kérdező azt írja, nem kér el egyetlen személyi adatot sem, ezért a szóba hozott törvény itt nem játszik szerepet.


S hogy mi igen?


Nos, szerintem csak a társadalmi együttélés normáit kell betartani, illedelmesen kell viselkedni, nem szabad tolakodni, nincs más előírás, én úgy emlékszem.


Más vélemény?

2019. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

és nem is üzletszerzésről szólna az enyém


viszont mi a különbség ha mindezt e-mail-ben szeretném? Továbbra sem rögzítenék semmi adatot, de az e-mail cím ugye egy olyan adat lenne, ami levelezőprogramomba benne lenne

2019. jún. 8. 09:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha adatkezelés történik akkor GDPR, ha csak egy felmérés személyes adatok nélkül, akkor semmi.
2019. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen, de az adatkezelés, ha egy e-mailt írok? és a címet begépelem
2019. jún. 10. 10:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Az adatvédelmi törvény alapján személyes adatnak számít minden, az érintettre vonatkozó információ. Így szerintem az e-mail cím is személyes adatnak számít. Tehát mielőtt felveszed őket, írnod kell egy adatkezelési szabályzatot, amiben megjelölöd az adatkezelés jogalapját, célját, időtartamát és feltételeit. Továbbiakban pedig biztosítanod kell az érintetteknek lehetőséget arra, hogy bármikor megtekinthessék, hogy mire használod az adatikat illetve, hogy bármikor kérhessék az adataik törlését. Bővebben lásd a 2011. évi CXII. törvényt.
2019. jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ez csak akkor kell, ha az utcán vagy facen vagy bármilyen fórumon kérsz emberektől személyes adatokat. Természetesn, ha te már korábbról ismered az e-mail címüket vagy az e-mail címük nyilvános akkor nyugodtan írhatsz nekik levelet.
2019. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!