Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az óvoda fenntartója kérheti,...

Az óvoda fenntartója kérheti, hogy tartsa otthon a gyerekét, aki tudja?

Figyelt kérdés
A óvónő nem tehet ilyet,de ennek ellenére már 2x szólt hogy ne vigyem. Ezt tudom hogy törvénytelen. A kiírásra is mondtam,hogy ez nem törvényes és azt momdta,hogy a fenntartó írta ki és ő megteheti. Nem amorális része érdekel,hanem az hogy mennyire törvényes egy ilyen kiírás. Mind a 10 csoportnál ki van tűzve.

2019. jún. 8. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kusza kérdés, csak a lényeg nem derül ki belőle. Miért kérik, hogy tartsa otthon a gyerekét aki tudja? És miért ne kérhetné? Ha jól értem nem tiltotta ki senki a gyerekeket, csak kérték, hogy _aki tudja_ tartsa otthon.
2019. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy #1 is írta, az a lényeg, hogy MIÉRT kérték ezt.

Ha mondjuk a nyári szünetben az óvoda felújítására kerül sor és elkerített területen lehetnek csak a gyerekek, összevont csoportokkal, sokkal kisebb helyen, akkor érthető ha szeretnék, hogy aki teheti az ne vigye a gyereket oviba. Vagy ha sok a beteg az óvónők között vagy egyszerre mennek szabadságra sokan és nem tudják megoldani hogy minden csoport rendesen működjön, mert kevés az emberük 1-2 hétig vagy pár napig, akkor is érthető és elfogadható.

Ha viszont csak maguknak akarnak könnyebbséget hogy ne kelljen annyi gyerekkel foglalkozni - kevesebbel mindig jobb - akkor nem elfogadható.

de kérni mindig kérhetnek HA utána nem okoz hátrányt a szülőnek és a gyereknek ha utána mégis viszi a gyereket oviba.

Amikor a második gyerekünk megszületett engem is rá akartak beszélni az oviban, hogy ebéd után már vigyem haza a gyereket minden nap, hiszen úgyis otthon vagyok a tesóval. Csak ez éppen a 2 gyereknek nem volt jó, mert nem egyezett a nagyobbik alvásrendje a csecsemőjével, és így egyik sem pihente volna ki magát amikor ott lett volna az ideje. Így nem vittem haza csak délután. Az óvoda kért - én nem mentem bele és ennyi.

Szóval miért akarják hogy tartsák otthon a gyereket?

2019. jún. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy másik óvodát felújítanak és 2 csoport átköltözik ebbe. Mint írtam 10 csoport van eredetileg. Az nagyjából 300 gyerek. Ezek szerint indokolt esetben törvényes az ilyen jellegű kiírás?!
2019. jún. 8. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

A nemzeti köznevelésről alkotott törvény azt írja, hogy hároméves korától óvodai foglalkozáson vesz részt, tehát itt nem lehet mérlegelni, hogy egyes indokok miatt az óvodalátogatást felfüggeszti.


A hivatkozott törvény tartalmazza a fenntartó jogait, ebben nem szerepel az, hogy ő kérheti a szülőket arra, hogy aki tudja, tartsa otthon a gyerekét.

2019. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

4-es vagyok, folytatom.


Az óvodai részvétel alól felmentés adható, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja. De óvodafelújítással nem indokolható a felmentés.

2019. jún. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es keveri a szezont a fazonnal... Nincs szó arról, hogy arra kötelezik a szülőket, hogy ne járassák a gyereket óvodába, hanem MEGKÉRIK azokat a szülőket akik tehetik, hogy mivel sok a gyerek kis helyen, _aki meg tudja oldani_ az pár napig ne vigye be a gyereket.

Mit kell itt törvényekre hivatkozni? Nem látom sehol, hogy azt írták volna, hogy tilos a gyereket óvodába vinni, hogy megtiltanák. Ez egy egyszerű kérés, ami ráaadásul érthető, hiszen kétszer annyi gyerek lesz az óvodában mint normális eetben. Mit kell ezen túlbonyolítani, törvényekre hivatkozni?

Ha mondjuk sokáig nem esik az eső, szárazság van és megkérnek, hogy ha teheted, akkor ne használd a vizet locsolásra, akkor elkezdesz reklamálni, hogy de neked ez törvényes jogod és csakazértis locsolni fogsz? Egy szimpla kérésnek mi köze a törvényekhez?

2019. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

A törvény arról sem ír, hogy ne lehetne megkérni a szülőket erre.

Más a tiltás és más a kérés. Látatlanba is hasonló okot írtam ami szerintem érthető és elfogadható lenne.

Törvényt akkor szegne az óvoda ha a szülő akarata ellenére nem fogadná a gyereket.

Nagyon sok szülő ennek ismeretében pont nem is akarná oviba vinni a gyerekét ha tud neki jobb helyet - mert túl sokan lennének. A nyári szünet idején is vannak csoport összevonások, egy óvodába irányítások és hiába lehetne minden gyereket vinni, nagyon sokan másképpen döntenek és a gyerek megy napközis táborba, nagyszülőhöz vagy a szülőkkel nyaralni.

2019. jún. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem 2x annyi gyerek lesz,hisz normál napokon 300 gyerekre jönne 60 gyerek. De! Avval a az ovival jönnek az óvónők és a dajkák is. Nem keverik a két óvoda gyerekeit. Tehát a jelen óvoda 1 csoportjában lévő gyerekek elhelyezése miatt van ez a kiírás,ami a 30 gyerek,illetve annyi amennyi be van írva ügyeletre. Az is lehet,hogy csak 10 gyerek. Mivel nyári szünet van ,így eleve nem ez a létszám. Azért tettem fel a kérdést,mert törvény igenis tiltja a puszta kérést,célzást is az óvónő részéről,hogy ne vigye a gyereket a pl főállású,vagy gyesen/gyeden lévő anya. Azt se kérheti,hogy délben vigye haza. Sőt a szülő azt is megteheti,hogy ebéd után hazaviszi és alvás után visszaviszi. De ez már tényleg ritka. Én mondjuk heti 1x megtettem ,mert délután volt a fakultatív program. Azt is értem,hogy felújítás van,de ez őket nem terheli. Annyi,hogy 10 csoport szoba helyett 9szobában kell elhelyezni a már nem 300gyereket.
2019. jún. 8. 13:11
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi ez a magyarázkodás. Érthető volt amit felvetettél és a kérdésre adtunk is választ.

Kérheti az óvoda fenntartója a szülőket rá, csak nem teheti kötelezővé és nem mondhatja egy szülőnek sem, hogy a kérés miatt nem fogadják aznap a gyereket.

Nem tudom mit szeretnél még? Erősítsünk meg abban, hogy nem tehetnek ilyet, mikor tehetnek?

2019. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Számomra nem volt teljesen egyértelmű,mert a teheti,vagy nem teheti válaszhoz nem is akartam írni a teljes storyt(felújítás) és utána valaki írta,hogy 2x annyi gyerek lenne. Illetve közben jöttem rá,hogy a befogadó óvoda létszámát nem befolyásolja a +gyerek ,mert más dolgozók vigyáznak rá. Nem akartam magyarázkodni.
2019. jún. 8. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!