Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akiknek oviban egész napra...

Akiknek oviban egész napra van a gyermeke, de nem nem alszik délután (otthon se), viszont az oviban sajnos feküdni kell alvásidő alatt hogy viselték a az első hónapokat vagy évet mikor még 3-4 éves volt a gyerek?!

Figyelt kérdés
Gyermekem most megy oviba és nem vagyok jó érzésekkel ezzel kapcsolatban.. 1.5 eves kora óta nem alszik délután, a fejem tetejére állhatok, egyszerűen nem fárad el csak estére. Az oviban viszont 2 (!) Órat kéne feküdnie csendben... mikor még aludt régen akkor is max 1 órát aludt ez nevetséges.. miért nem foglalkoznak vele addig halkan, nem ez lenne az óvónő feladata?

2018. aug. 27. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Azért van alvásidő, mert egy ennyi idős gyereknek az agya egészséges fejlődéséhez alvásra van szüksége. Az enyém 5 éves, és 2.5 órát alszik délután. Nem akar, de ez nem választás kérdése. Az első fél óra nehéz, aztán elalszik. Mert szüksége van rá, csak kedve nincs megszakítani a játékot. De nem ő dönti el, hogy mit csinál, azért vannak a felnőttek, hogy tudják, mi a jó neki. Ez nem nevetséges, hanem biológiai alapszükséglet egy ennyi idős gyereknek.


Azért nem foglalkoznak vele halkan, mert ha 1 gyerekkel kivételeznek, akkor az összes többivel is kellene, és felborulna a rendszer, amit az ő érdekükben alakítottak ki. A gyerekednek 2 választása van: alszik (vagy legalábbis csendben fekszik), amíg szükséges, vagy elmész érte és elhozod. Nem várhatod el, hogy egy egész csoport egészségét tudatosan károsítsák, csak azért, mert te nem tartottad be az alapvető rutin, amire egy ilyen idős gyereknek szüksége van.

2018. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Óvónő vagyok, még nem találkoztam olyan gyerekkel aki ne szokta volna meg az alvást. Igaz van aki később alszik el, van aki korábban ébred. Van akit kezdetben simogatni kell vagy rászólni ezerszer, hogy ne zavarja a többieket, de mindig elalszanak. Én emlékszem ovis koromban mindig a fal mellett a hangyákkal jatszottam és úgy aludtam el :)
2018. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Az én fiam is utál aludni, kb 1.5 óta ő is, nagyon aggódtam mi lesz az oviban, de elvan, fekszik, egy plüsst vihetnek aludni, azzal eltrüttyög. Ha néha el is alszik, akkor 3előtt (akkor kelnek) 10perccel max. Itthon is csak akkor alszik el 2 felé, ha 6 előtt felkel, és min 2órát szaladgálhat délelőtt. Legalább 5-6 gyerek van aki nem alszik, de csendben feküdni kell, mert ha egy felkelhet halkan, akkor senki nem fog akarni lefeküdni.

És nem, ez nem feladata az óvónőnek, tök durva, hogy még nem is jártok, màris hőbörögsz :) ellenben neked kellett volna hozzászoktatni, hogy ha nem alszik is feküdjön le nyugton.

Mi tavaly is, idén is ràszántuk már aug utsó 2 hetét, hogy szép lassan àtálljunk az ovis napirendre. Időben fekvés/kelés/étkezési időpont/ csendespihi.

2018. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Az én lányom sem aludt itthon 3 éves korától. De az oviban aludt, vagy legalábbis csendesen pihent. Az óvónőknek nem feladata alvásidőben senkit szórakoztatni. Magánóvódában jó pénzért talán kivételeznek vele.
2018. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Én soha nem aludtam óvodában.
2018. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Micsoda válaszok! Eh! Én sem tudtam aludni soha az oviban, és baromi unalmas volt mindennap két órát csendben feküdni, utáltam. Anyám óvónő és ő pl. engedi, hogy csendben játsszon az ilyen nem alvó gyerek, nem zavarják a többieket, mert a többség aludni akar, talán a fiad kifog egy ilyen megengedőbb ovit.
2018. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi értelmes válaszokat!

Kedves első válaszolónak írnám hogy nagyon vicces a bejegyzésed első fele, és hogy adja az ég hogyha lesz még gyereked, első kezből tapasztald meg milyen mikor a gyermekednek már nincs szüksége délutáni alvásra, azután mondj ilyen felettébb okos dolgokat.

2018. aug. 27. 20:24
 8/17 A kérdező kommentje:
20:23as, külön köszönöm a válaszodat!
2018. aug. 27. 20:27
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Azért nagyon durva amiket írtok. Én újszülött babaként este 11 kor vagy éjfél hajnal 1 felé aludtam el, reggel 6kor pedig keltem. Kiagyaltam mindenkit :) nappal nem aludtam, vagy csak irtó minimálisat csecsemőkent . Nem hogy ovis koromban :D a mai napig elég 4 óra de akár kevesebbel is maxon vagyok. 2 nap nem alvás után is tudok koncentrálni. Én ilyen vagyok. Nem vagyok beteg és nem voltak hanyagok a szüleim. Egyszerűen sírtam ha aludni kellett volna. Nem lettem gyenge képességű sem, több felsőfokú végzettségem is van. Szóval nem feltétlenül hibás az, akinek nem alszik a gyereke. Lehet hogy csak olyan, mint én voltam.
2018. aug. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém sem alszik, egyszerűen nem fáradt. Kiscsoportban még a többiek hatására aludt középsőben már nem. Szerencsére nálunk rugalmasak,segitett a konyhában a dadusoknak, vagy rajzolhatott a irodában ( vezetö ovonö az ovonönk ) mindig megoldják
2018. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!