Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire számíthatok?

Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Pár éve feladtam egy hirdetést hogy munkat keresek. Fel is hívtak, hogy lenne egy minőségellenőr munka, ahol néha kellene pénzt is vinni A-bol B-be. Iszonyú tudatlanul es naivan belementem. A lenyeg hogy kuldtek at a bankszamlamra 5 millió forintot, amit el kellett volna vigyek valahova. Későn, de el kezdett bűzleni a dolog. Mondtam nekik hogy inkabb vissza szeretném juttatni a pénzt. Meg is tettem. "Ügy lezárva" . Viszont most kiadtak egy elfogatoparancsot ellenem "penzmosas" címszóval.

Kint vagyok külföldön, egyelőre hazamenni sem merek, pedig muszáj lesz.

Szerintetek le fognak ultetni mert egyszer hülyére vettek?

Ez nagyon igazsagtalan.



2019. jún. 14. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod bizonyítani hogy te csk alkalmazott voltál ott nem lesz gond.

Nekem 5-70millioig voltak banki ügyleteknél a nevem.

Minden tranzakciónál meghatalmazott voltam

2019. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tévedésre kell hivatkozni, mert a Btk. szerint nem büntethető az elkövető olyan tény miatt, amiről az elkövetéskor nem tudott.
2019. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Ez a legelső "munkanapomon" történt, amikor még semmi szerződés nem volt, meg hát nyilván ez nem is egy cég volt, csak egy bűnszervezet. Nem is találkoztam a "főnökömmel", csak telefonon intéztük a dolgot.

Utólag már belátom, hogy nagyon buta voltam, de szerintem börtönt nem érdemlek ezért, bár gyanús hogy az lesz ha semmit nem tudok bizonyítani. Az egyetlen dolog amit valószínűleg le tudnak ellenőrizni, hogy a penz az visszament a feladonak mert visszakuldtem.

2019. jún. 14. 16:02
 4/4 kovpet ***** válasza:
Nézd, ha kaptál pénzt és visszaküldted a feladónak, akkor nem hiszem, hogy bármi bajod lehetne. Egy téves utalást visszautalni nem bűncselekmény, sőt, épp nem visszautalni lett volna az.
2019. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!