Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az tényleg igaz hogy egy...

Az tényleg igaz hogy egy külföldön élő magyar állampolgár kaphat olyan lakcímkártyát amely igazolja azt hogy külföldön él?

Figyelt kérdés
Vagy csak hanta az egész ?

#külföld #lakcímkártya #külföldön élő magyar állampolgár
2019. jún. 15. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Az otthon kiállított lakcímkártyára az kerül: "Külföldi cím".
2019. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem, hogy kaphat, ha szabályosan jár el kap is, ha akarja ha nem.


1. Ha elhagyod az országot hivatalosan ki kell jelentkezned, ekkor kapsz ilyen lakcímkártyát.


2. Ha külföldön születik magyar állampolgár, azt Magyarországon is anyakönyveztetni kell. Az anyakönyvvel együtt csinálnak neki lakcímkártyát is.

2019. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

13 éve élek külföldön. Annak idején amikor kimentem otthon bejelentettem az APEH felé, és a Tb fizetését is szüneteltetem, mivel külföldön fizetek. Nekem a szokásos lakcímkártyám van mint bárkinek, és a magyarországi állandó lakcímem van rajta.

Szerintem csak annak más a lakcíme aki magyar állampolgár, de végeleges lehagyta Magyarországot, és nincs otthon se állandó, se ideiglenes lakcíme. Bár ebben az esetben a személyi igazolványát is le kell adnia, csak az útlevele lehet nála.

2019. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

# 3


Az biztos, hogy lakcímed nem lehet Magyarországon, ha külföldön élsz, ez ellentmondás lenne. Persze a gyakorlatban megtörténhet az ilyen, ha valamit nem megfelelően jelentettél.

2019. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

3: Az EU-n belül hivatalosan egy állandó lakcímed lehet. Persze ez nagyjából önkéntes, mert az országok nem látnak rá egymás rendszerére.


És az se igaz, hogy ha nincs otthon címed le kell adni a személyit. Nem kell leadni!

2019. jún. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

"Persze ez nagyjából önkéntes, mert az országok nem látnak rá egymás rendszerére."


Az adóhatóságok sem? Hallottam olyan legendákat, hogy azt osztrákok az autópályán szeretik ezt is megnézni és ellenőrizni.

2019. jún. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

3-as vagyok

Pedig nekem állandó lakcímem Magyarországon van, és a lakcím kártyámon is az van. Kicsit értelmezni kéne amit írtam. én IDEIGLENES szüneteltetem a TB-t. Angliában nincs lakásom, albérletben élek. Azért olyan hülyeséget ne írjál már, hogy ha valaki nem végleg hagyja el az országot annak nem lehet otthon ingatlanja.

Férjemnek, és több magyarnak akik nem végleg hagyták el az országot rendelkeznek magyar lakcímmel.

2019. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Ajánlom figyelmedbe a 1992. évi LXVI. törvényt.


26. § * (1) * A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).

.

.

.

(3) * Az (1) bekezdésben meghatározott polgárnak azt a tényt, hogy Magyarország területét a külföldi letelepedés szándékával elhagyja, bármely járási hivatalnál vagy a konzuli tisztviselőnél


a) személyesen, vagy


b) elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján


kell bejelentenie (a továbbiakban: külföldi letelepedési nyilatkozat).

2019. jún. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz. Én öt éve nem élek Magyarországon, de egyetlen hivatalos lakcímem van, egy állandó magyar.
2019. jún. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 7


"Pedig nekem állandó lakcímem Magyarországon van, és a lakcím kártyámon is az van."


Mondom, én ezt elhiszem, de ha Angliában élsz, akkor valójában ott van lakcímed, tehát a magyarországi lakcímed fiktív. Ez azért van, mert nem jelentetted be a külföldre költözést.


"Azért olyan hülyeséget ne írjál már, hogy ha valaki nem végleg hagyja el az országot annak nem lehet otthon ingatlanja."


Senki nem írt ilyet és a lakcímednek semmi köze ahhoz, hogy ingatlanod van-e Magyarországon. A lakcímed az, ahol életvitelszerűen élsz.


"Férjemnek, és több magyarnak akik nem végleg hagyták el az országot rendelkeznek magyar lakcímmel."


Igen, ők sem jelentették be a külföldre költözést, ezért fordulhat ez elő.

2019. jún. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!