Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen egyszerűen be lehet...

Ilyen egyszerűen be lehet juttatni valakit pszichiátriai zártosztályra? :O

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy rosszakaróm felhívja a mentőket, és azt állítja, hogy én kijelentettem azt, hogy "öngyilkos leszek". (persze valójában nem mondtam ilyet soha!)


Ez esetben azonnal érkeznek is a mentősök, akikkel kötelességem elmenni, vagy rendőr segítségével visznek be?

Mikor vizsgál meg orvos? ott a helyszínen? Esetleg rögtön a kórházban, vagy napokkal később, miután bent tartottak bezárva?


Be sem kell bizonyítaniuk, hogy én valóban ezt mondtam-e, egyszerűen elég, ha valószínűsítik, mert a rossz akarom ezt állítja, és bevihetnek? Majd bírósági vizsgálaton valószínűsíthetően önveszélyes magatartás alapján gyógykezelést állapíthatnak meg?



2019. jún. 17. 03:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármi következménye lenne, feljelented hamis vádért, aztán majd elmegy a kedve tőle.
2019. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
72%

Igen, lehet. Politikai okok miatt vagy pl. befolyásos emberek hisztis nőjét, ellenségeit, családtagjait, szomszédait bármilyen indokkal be lehet vitetni. Ismerek kb. száz embert, akikről betegségeket hazudnak és sokan ezzel szívatják egymást.

Ha pl. nincs ideje normálisan étkezni, akkor rá lehet fogni, hogy anorexiás, ha teltebb alkatú, akkor bulimiás, ha érzékeny akkor borderline, ha bántalmazóval van együtt akkor paranoid, nehezebb élethelyzetekben depressziós. Mindenféle hétköznapi, átlagos problémáról komoly betegségeket tudnak hazudni.

Gyakori olyan eset, hogy rosszakarók felhívják a háziorvost, hogy az illető megtámadta vagy furcsán viselkedik.

Ismerőseimmel történt egyik esetben egy férfi volt feleségéről tüneteket hazudott gyerekelhelyezési perben. Aztán pl. szülei gyerekről tüneteket hazudtak, mert nem tudták eltartani. Párkapcsolati probléma esetén is gyakori.

Egy néhány ilyen eset: az egyik rokonommal összevesztünk, már nem is találkoztunk egy ideje, elsétált a háziorvoshoz és beutalót kért, nem sokkal később kopogtattak nálam, hogy bejelentést kaptak, ami szerint furcsán viselkedem, nem létező személyektől tartok, és állítólag nem ettem hónapok óta. A mukinak előszedtem az ebédemből ami maradt, annak bizonyítására, hogy ettem, de azt mondta akkor is kötelező mennem vizsgálatra. Másik esetben egy ismerősömmel összevesztünk, aki rendőrséget is kihívta, és azt hazudta hogy furcsaságokat beszéltem. Következő alkalommal a háziorvostól kért beutalót egy rokon, megfázásom volt, de hipochondriásnak nevezett.

Az ilyen beszállításoknál ha egyáltalán van orvos, csak a bejelentő hazugságát másolja. Nem csinálnak vizsgálatot. Még az első pár évben elküldtek tesztekre, ami kihozta, hogy semmi bajom, amire azt mondta orvos, hogy azt jelenti, épp akkor egészséges voltam, de lehet, hogy előtte nem, és azóta is előjöhetett betegség.

Bírósági tárgyalást tartanak, ami előtt egy igazságügyi orvosszakértő a bejelentett „tünetet” próbálja hihetővé tenni a „beteg” által elmondott átlagos események alapján, amihez hozzáír saját maga által kitalált betegségtüneteket, és tüneteket hazudik abból diagnosztizál. A bíróság az alapján határoz, hogyha a „beteg” úgy érzi, hogy beteg, akkor azért kell maradnia, ha nem érzi úgy, hogy beteg, akkor azért mert tagadja a betegséget.

2019. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, az elottem levo hozzaszolo irasat en is ala tudnam egy peldaval tamasztani. Eleg ha egy ketertelmu helyzetben talalnak a mentok, akiket elotte egy "joakarod" rad hivott (ez lehet ferj is, akar gyerektartas miatt, vagy mert rad unt, es ugy erzi nem tudja kezelni a problemat). Tok mindegy, hogy mi volt valojaban, ha meg zavarban is vagy a hirtelen szitutol, megjobban beigazolodni fog latszani a felteves, amitol megjobban zavarban vagy, es mar csak hebegsz-habogsz. Nem hittem volna el, ha csak itt neten olvasom... Zart osztaly, megfigyeles lett a vege... :S :(( Nem velem tortent, de igy is borzaszto volt...
2019. nov. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!