Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy szociális othonban menyire...

Egy szociális othonban menyire korlátozhatják a hazautazást a nagyszüleimhez?

Figyelt kérdés

Táboroztatási időben akartam volna hazamenni egy hétre. amikor el akartam kéretőzni a főnővér azt monta hogy vagy elmegyek a táborba vagy pedig it maradok az othonba mert nem enged haza a tábor ideje alatt. ezt megtehetik? ez jogszerű? mit lehet tenni ebben az esetben?

Én nem vagyok gondokság alatt! nem vagyok leszázalékolva így önjogú személyként elék az othonban.



#utazás #otthon #szociális #engedély #önjogú #hazautauzás
2019. jún. 18. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A törvény szerint Önnek joga van az intézményen belüli és intézményen kívüli szabad mozgásra, az intézmény házirendje szabályozza az intézményből távozás és az intézménybe visszatérés módját. Önnek joga van a családi kapcsolatai fenntartására - szintén a törvény mondja ki.


Először tehát tanulmányoznia kell (szerintem) az intézmény házirendjét, melyben olvashat arról, milyen módon távozhat az intézményből, s ha úgy látja, korlátozzák jogait, az intézmény fenntartójához fordulhat panaszával.

2019. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, folytatom.


Ha Ön pszichiátriai beteg, s veszélyeztető vagy közvetlen veszélyeztető magatartású, akkor személyi szabadságában korlátozható. E korlátozásról az intézmény orvosa dönt. A korlátozással összefüggésben szintén panasszal élhet az intézmény fenntartójánál.

2019. jún. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszöm a tájékoztatást
2019. jún. 21. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!