Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem büntetik a szemetelést?

Miért nem büntetik a szemetelést?

Figyelt kérdés
a buszpályaudvaron minden reggel feltakarítanak a közmunkások, de rá pár órára már megint olyan, mintha semmit se csináltak volna, miközben a rendőri jelenlét állandó

2019. jún. 20. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemetelést büntetik, 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről, 196. §.
2019. jún. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Büntetik, csak ahhoz rajta kell kapniuk az elkövetőt, utólag nem adnak ki kőrőzést ismeretlen tettes ellen egy eldobott sörös doboz miatt, egy kamera felvétel alapján. Ennél jóval nagyobb bűncselekményekben sem nyomoz a rendőrség. Annyira meg nem hülyék a szemetelők sem, hogy pont akkor dobják el a szemetet, amikor pont odanéz egy rendőr, vagy közterület felügyelő.
2019. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
büntetni éppen büntetik, csak minden törvény pontosan annyit ér, amennyire betartatják...
2019. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eleve a közmunka nem a hatékonyságáról híres, így meg pláne semmi értelme, sőt én pénzbírság helyett 1 napi közmununkára kötelezném, ott ahol szemetelt, és úgy, hogy egész nap tiszán kell tartania azt a részt, hátha így megtanulja
2019. jún. 20. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pl nem szemetelek, volt olyan hogy 1 kávés poharat vittem magammal a következő szemetesig. De nem azért mert annyira tisztelem a törvényeket, vagy annyira szeretem az országot, 1szerűen csak primitív dolognak tartom.
2019. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
1-2 embere igen ráférne. ::((
2019. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom,de engem is felidegesítenek az ilyen dolgok.Nyáron,kisebb zsúrt tartottak a játszótéren,amikor ott voltunk a lányommal.Két nappal később mentünk le ismét,de nagyon nagy szemetet hagytak..Most nem akarom részletezni miket hagytak ott(és kisgyermekes családokról beszélünk,nem tizenévesek fiatalokról),összeszedtem,de előtte lefotóztam és bejelentettem.Engem az háborít fel,amikor jönnek a kommenthuszárok,akik ajnározzák a nyugati országokat,milyen tiszták és rendezettek a közterek..Holott,véleményem szerint először itthon kénne a szemetelőknek magukba nézniük és nem szemetelni.Irtam a polgármesternek pont ma,hogy az nem állapot,hogy minden sarokra kiállítunk valakit éjjelre-nappalra,aki más után felszedi,amit eldobott..Nincs annyi ember Budapesten..Felvetettem,hogy valamiféle nagyobb büntetést kellene kilátásba helyezni a szemetelők ellen.

Basszus én még a csikkemet is berakom a műanyag kávéspoharamba és viszem addig,amig kukát találok..:(

2020. okt. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!