Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használhatok paprikasprayt,...

Használhatok paprikasprayt, ha valaki rám támad?

Figyelt kérdés

Biztonsági őrként melózom jelenleg és holnap lesz egy igen kényes ügyem, állítólag jön majd egy ideggyenge, ittas úriember, aki akkora, mint egy gorilla és sanszos, hogy rám fog támadni.

Egy ilyen fickó ellen használhatok sprayt? Puszta kézzel nem akarok leállni harcolni, én nem vagyok éppen tagbaszakadt, csak hát kinyíratni sem akarom magam vagy valami ilyesmi. Szóval értitek.


2019. jún. 20. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről szerintem a feletteseddel kéne egyeztetned.
2019. jún. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondanak a jogszabályok? Tanultad, nem?
2019. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy itt kellene idegenektől ezt megkérdezned. Mert mi van ha most csak olyan válaszokat kapsz, hogy nem, nem védheted meg magad, hagynod kell hogy biztonsági őr létedre kiterítsen egy alak. Akkor hagynád?

Vagy ha kapsz 3 olyan választ, hogy le is lőheted, akkor megteszed?

Ahogy más már mondta, kérdezd meg a főnöködet!

2019. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha indokolt, és ő támad rád, akkor persze, hogy használhatsz. De ezt neked, és a fönöködnek jobban kéne tudnotok.
2019. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Ha jól tudom, Magyarországon a paprikaspray illegális. Csak a hagyományos könnygáz engedélyezett -ha ragaszkodsz a pepperhez, akkor a gázpisztolyt ajánlom...
2019. jún. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!