Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyiségi jogok ebben az...

Személyiségi jogok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Elég fura kérdés, de komolyan érdekel, mert most nyáron írnom kell egy esszét a személyi jogokról amiben kitérek egy szélsőséges esetre, és ezt választottam.


Tehát egy online játékban valaki mond valamit, én éppen videót készítek a játékról (gameplay/stream vagy csak úgy) és valaki kiírja chatbe véletlen (nem privátba) hogy pl "igen beinjectáltam a cheatet".


Ha ez a videó felkerül a youtube-ra akkor személyiségi jogokat sértek vele? Mi a helyzet ha nem írja, hanem mondja, mert úgy is lehet. A neve nickname, azaz nem konkrét név (hacsak úgy nem regisztrál, de senki sem csinálja úgy). Tehát pl xXJoskaKingXx (xD)


Én szinte biztos vagyok benne hogy ha csak írja, akkor nem lehet gond. Viszont mi van ha tényleg mondja (voice chat)? Amúgy kb 40-50 másik ember is hallaná mellettem (v látná ha írja) tehát ha mondja/írja, akkor olyan mintha kiállt volna egy zsúfolt térre és elordítja magát hogy csalt vagy akármit.


Ez azért fontos kérdés mert esport karrierek dőlhetnek össze ezzel, vagy akár egy ismertebb személy vesztheti hitelét. (bár ezek teljesen jogosan történnének)


2019. jún. 26. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a képmást és a hangfelvételt nevesítetten védi a Ptk. a személyiségi jogok között, akkor a különböző megszólalásoknak is védelmet ad, tehát véleményem szerint kell az író, megszólaló beleegyezése ahhoz, hogy a leírtját, elmondottját más közegben nyilvánosságra hozzuk.
2019. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet ha valaki streamel? Ez azt jelentené hogy minden streamer youtube-on és twitchen bűncselekményt követ el ebben a pillanatban is :D
2019. jún. 26. 10:37
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy a tömegfelvétel játszik az online térben is? Mert akkor ez az lenne.
2019. jún. 26. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Én az idősebb korosztályba tartozom, s ami a fiatalok szóhasználatában egyértelmű egymás között, az nekem néha gondot okoz.


De az biztos, hogy előbbi hozzászólásomban nem írtam, hogy bűncselekményről lenne szó, csak azt, hogy sérül a személyiségi jog, s adott esetben a megszólaló, író követelheti a sérelmes helyzet megszüntetését.

2019. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdés úgy szólt, hogy valaki ír vagy mond valamit, s azt közzétesszük, tehát egy ember megnyilatkozása kerül a köz elé, itt pedig kérhetünk engedélyt rá, hogy közzétegyük.
2019. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, viszont 40-50 másik ember hallja még.

Akkor konkretizáljuk kicsit.


Legyen PUBG, mert azt az emberek nagy része ismeri.

A lobby után a gyülekező helyen legalább 20 ember van együtt, de sokszor még több is.


Itt rengetegen beszélnek amúgy. Tegyük fel hogy én mint kezdő streamer stremelek éppen. Jön egy világbajnok esportoló (mondjuk jöhetne bárki..) és véletlen kimondja publikus voice chaten hogy csalni fog vagy akármi. Nekem mondjuk vagy 100 nézőm aki ezt hallja. Elkezdik megosztogatni a klippet az eset miatt, és előbb utóbb milliós megtekintése lesz. Sértettem-e személyiségi jogokat? Mert ha igen, akkor bárki sérthetne / sért is csak nem szólnak érte mert nem keletkezik belőle kárjuk.

2019. jún. 26. 11:10
 7/7 A kérdező kommentje:

De amúgy fordítsuk le a való életre a dolgot.

Facebook élő adásozok / youtube élő vlogok a hősök terén.

Elmegy mellettem egy ismert személy, aki nem veszi észre hogy vlogolok mert ma már tök normális hogy az ember kezében teló van, mond valami súlyosat amivel lebukik, ami hallatszik az élő adásban. Ebben az esetben van-e személyi jogok megsértése?

2019. jún. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!