Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lenne joga elvinni a gyereket...

Lenne joga elvinni a gyereket ha a gyerek sem akar elmenni?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 éves, a teljes felügyeleti jog az enyém.

Az "apja", 1 éves korába látta utoljára, nem is érdeklődött a 7 év alatt iránta, gyerek tartást se nagyon fizetett.

Most a semmiből kitalálta, hogy a kislányt 1 hétre ki akarja vinni magához Hollandiába.

A kislányom sír, hogy ő azt se tudja ki ez az ember számára egy idegen. Ő nem akar vele menni. És természetesen én se akarom elengedni.

Joga van elvinni? Komolyan semmi nem védi a gyereket ha a ő nem akar egy számára idegen emberrel lenni aki csak a papíron az apja?

Kérlek segítsetek mert nagyon kétségbe vagyok esve.


2019. jún. 28. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

A teljes felugyeleti jog a tied.

Ugyhogy fejezd be a sirast, es legy tisztaba a jogaiddal.

2019. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem viheti el.
2019. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem így megy. Ha évekig nem élt a láthatási jogával, akkor nem kell elengedni első szóra felügyelet nélkül. Azzal kezdeném, hogy a bíróságtól kérném a láthatási jog módosítását, mivel 7 éven keresztül nem látogatta a gyereket. A jogot nem lehet csak úgy megvonni, viszont korlátozni lehet, pontosan ilyen esetekre. Nem fogják kötelezni a gyereket, hogy egy idegenhez menjen felügyelet nélkül. Az elmaradt tartásdíj jár visszamenőleg hat hónapra, természetesen ezt is érdemes követelni, mert a legtöbb esetben már ezzel eltántorítható a hirtelen apásdit játszó ember. Ha pedig tényleg komolyan gondolja, mert előkerült a lelkiismerete, akkor a bíróság által megállapított kezdeti felügyeleti próbaidő után kialakíthat kapcsolatot az apjával a gyerek, ha úgy alakul, természetesen a gyerektartás pontos fizetése mellett. Most tehát az első utad egy családjogi ügyvédhez vezet.
2019. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Az apának mindaddig joga van a gyerekével való kapcsolattartásra, amíg ezt a jogot a bíróság valamiért el nem veszi tőle. (Ahhoz általában elég nagy disznóságot kell csinálni.) Kötelességed tehát a gyereket mind testileg, mind lelkileg felkészíteni a találkozásokra, és a bírósági végzésben meghatározott időpontokban átadni őt az apának.
2019. jún. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Engem igazából nem érdekel az a pár tízezer ft amit fizetne.

Egyszerűen azt szeretnénk ha nem lenne az életünk része, semmi szükség rá.

2019. jún. 28. 17:06
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem bízom meg benne, se a külföldi élettársába. Drogoznak, isznak. Mikor én terhes lettem tőle, nagyon félre ismertem őt. Terhesség alatt el is hagytam.
2019. jún. 28. 17:08
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Szabad latogatnia, talalkozhat vele, ezt nincs megakadalyozva.

Viszont neked jogod van NEM ENGEDNI! hogy elvigye a kislanyt kulfoldre. Ez esetben max elrabolni tudja, annak meg ugye kovetkezmenyei vannak.

2019. jún. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha a teljes felügyeleti jog a Tiéd és eddig nem látogatta, tessék erre hivatkozni. A bíróság ezt figyelembe fogja venni. A gyerek nem kötődik a volt párodhoz, akkor pedig ez nem olyan, hogy hipp-hopp viheti is. Amióta nem látta a kislányodat, a gyermek megtanult beszélni, járni, szobatiszta lett, sőt, írni, olvasni, számolni is megtanult valamennyire. A jog szerint, ha egy állami gondozott gyereket 2 évig nem látogat a szülő, annyi, mintha lemondott volna Róla. A lányod esetében 7, azaz hét évről van szó!
2019. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy van-e joga (gyanítom, hogy nincs, ha 7 évig rá se nézett), de még ha lenne is: el ne engedd, mert sose látod viszont!
2019. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Külföldre biztosan nem viheti a beleegyezésed nélkül.

Kislány ezt honnan tudja?

2019. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!