Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi ez a sok vita azzal kapcsol...

Mi ez a sok vita azzal kapcsolatban, hogy a gyerek a párjával akar együtt aludni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, én mondjuk megbántam, hogy egyetem előtt fiúval aludtam. Egyszerűen túl komoly lépés volt, és a srác be le is mászott a magánszférámba (állandóan együtt akart aludni, ami azt jelentette, hogy szerinte mindennap menjek át hozzá, ami nekem volt kellemetlen) Meg azt is elismerem, hogy még ha kedvelem is a gyerekem párját, mégiscsak egy idegen, akit reggel kerülgetnem kell. Szóval én kizárólag gyakorlati okokból ellenzem. Viszont tiszteletben tartom, hogy mindenki más, és lehet, hogy máshol működik az együttalvás.


Viszont rengeteg szülő csinál ebből morális kérdést, felteszik a szemellenzőt, és úgy csinálnak, mintha csak éjjel lehetne szexelni. Mire jó ez? Vagy mit szólnak a szomszédok?


2018. júl. 16. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Sokan nem tudják elfogadni, hogy a gyermekük különálló lény, saját gondolattal, amit sosem fogok megérteni. Anyukám azért ment férjhez, mert én becsúsztam és de ciki. Én ezzel szemben vártam az esküvőnkig, a férjemmel együtt. Mi így tartottuk jónak. A lányainkat abszolút arra neveljük (bár még picik ehhez), hogy bármit elmondhassanak és bízhassanak bennünk. Szóval bár én úgy tartom helyesnek, ha várunk A kapcsolatig, ha 17 évesen elémáll majd valamelyik és elmondja, mi a szitu, nem fogom tiltani (mit érnék el vele?), veszek neki óvszert és én kifejezetten úgy vagyok vele, hogy jobb, ha itt lesznek, szem előtt.
2018. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Ezt én sem értem, hogy miért kell ebből ekkora problémát csinálni. Az rendben van, hogy a szülők háza/lakása és van beleszólásuk a dologba, elvégre ők is ott laknak, ők is ott élnek, az ő tulajdonuk stb., de szerintem sokan nagyon felfújják a dolgot és nekem már például ez a "nem akarok egy idegent kerülgetni a lakásban" is sok.


Azt elismerem, hogy az én szüleim lazábbak és szerencsére sosem volt ebből probléma, mindig meg tudtuk beszélni stb., tehát lehet, hogy nekem emiatt ennyire idegen ez a fajta felfogás. Szerintem a gyerek párja nem idegen, mert feltehetően nem egy-két nap után szeretné hazavinni és úgy gondolom, hogy egy normális szülőt érdekli, hogy mégis ki a gyerekének a barátja/barátnője, kíváncsi rá, szeretné megismerni, látni hogy mégis kivel tölti az idejét, tudni hogy kiről szokott beszélni, hogyan bánik vele stb.. Én egyáltalán nem tudom megérteni azokat a szülőket, akik kb. vasvillát rántanak és el akarják üldözni a gyerekük mellől a fiút/lányt vagy azt mondják, hogy nem kíváncsiak rá, nem akarják látni, nem akarnak róla tudni stb., számomra ez elfogadhatatlan. Szerintem sokszor az együtt alvásnál is az lehet a probléma, hogy a szülők inkább ki akarják magukat vonni az egészből, nem akarják elfogadni, hogy a gyerekük felnő és így, hogy "nem asszisztálnak hozzá" úgy érzik, mintha meg sem történne, tehát ilyen "homokba dugom a fejemet" megoldás. Én ezzel sem értek egyet és ezt sem szeretem. A szüleim is azt szerették volna, ha egy normális kapcsolat van köztük és a párom között, illetve mindig azt mondták, hogy nyugodtan jöhet bármikor, nálunk aludhat stb., mert legalább tudják, hogy tuti biztonságban vagyunk és nem az a vége, hogy hazudozunk, elszökünk vagy ilyesmi.


Ők nagyon szívesen is fogadták, ha átjött hozzánk a párom és az együtt alvásból sem volt probléma. Igen, biztos nekik is furcsa volt, hogy ott van egy plusz ember, de nem zavarta őket, hogy "egy idegent kell kerülgetni", mert akkor már nem volt idegen és nem is kellett kerülgetni... Oké, az ember otthon szereti magát elengedni, önmaga lenni stb., de a mi családunkban otthon sem szokás vállalhatatlanul viselkedni vagy kinézni csak azért, mert ott nem látja senki. Nem okozott nagy problémát az, hogy a párom pl. szombat este átjött és ott aludt, majd másnap délelőtt vagy délután távozott, mert ettől még mindenki ugyanúgy tudta élni az életét, ahogyan szokta. Nem kellett se körbeugrálni, se vigyázzban állni amiatt, mert átjött és az a plusz tányér ebéd vagy az a plusz három tojás a reggelinél sem jelentett érvágást senkinek.

2018. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

En se ertem a dolgot. Tizen eves koromban eleg sokan laktunk egyutt. (Anyukam,hugom,en,nagyszuleim es a mamam testvere sot meg a dedszuleim is) mindenki volt olyan laza , hogy soha senkit nem zavart az akkori baratom mert nem idegenkent tekintettek ra. De teny,hogy mostanaban eleg vaskalaposak a szulok.

En most varom az ikreket,de mar tudom azt,hogy en szeretnem ha megbiznanak bennem es aki az oszamukra nem lesz idegen az szamomra se. Nem fog gondot okozni a fiam baratnoje,vagy a lanyom baratja.

2018. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De azért annak te sem örülnél gondolom, ha a 19 éves lányod vagy nem alszik otthon vagy csak barátostul... nem azt bánnám, hogy néha-néha átjön vagy heti egyszer ottalszik, de hogy a lányodat csak a pasijával együtt láthatod, úgy, hogy az még le sem érettségizett, az szerintem elég gáz.


Bár mondjuk nálam a szüleim annak sem örültek, ha a saját testvéreik csak úgy, bejelentés nélkül jöttek.

2018. júl. 16. 12:39
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

#5 Nyilván arra gondolt, hogy jobb otthon, tiszta ágyban, mint a margitszigeten egy bokorban...


Nekem anyám azért nem engedte soha, merthogy az ő lakása, az ő otthona, oda ne tolakodjon be senki, ha otthon van, ő pihenni akar.

Nem csak aludni, úgy kollektíve nem jöhetett oda senki, még akkor se, amikor már elmúltam 18.

Párszor próbálkoztam vele, hogy ha úgysincs otthon, akkor nem zavarja, hadd legyen már ott a párom, egyszer direkt hazajött órákkal korábban, és olyan megalázóan viselkedett (kb közölte párommal, hogy ez itt az én lakásom, ha nem tetszik, lehet takarodni), hogy soha többet nem próbálkoztam.

Párom (azóta együtt élünk) érthető okokból még akkor se megy be szívesen anyámhoz, ha meg van hívva...

2018. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

Érzésem szerint itt 2 különböző dologról van szó.

Egyik az, hogy a szülő hogyan viszonyul ahhoz, hogy a gyereke nem alszik otthon (bár igazán nem költözött el a szüleitől, csak éppen "kétlaki" életet él). Zavaró, mert "normális" családban az a tapasztalat, hogy a szülő csak akkor képes elaludni, ha a gyereke otthon van, megérkezett, kattant a kulcs a zárban stb.

A másik az, hogy egy "idegen" jelenléte mégis csak zavaró, hiszen meg kell változtatni a szokásokat, ügyelni kell az illemre, stb. szóval "viselkedni kell".

2018. júl. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

3mas vagyok

Kompromisszum.

Amig kozepiskolas akkor hetvegen belefer az itt-ott alvas.

Utana mi jogon szolnek bele? Felnott elvileg,nem kell engedelyt kernie.

2018. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Engem például az exem zsarolt az ottalvással. Ő persze sosem akart átjönni, de nekem szinte minden nap át kellett volna menni.
2018. júl. 16. 13:21
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem még nincs gyerekem és barátom sem volt, úgyhogy eddig nem merült fel ez a probléma, viszont egy testvér szemszögéből tudok válaszolni arra, hogy miért nem szereti mindenki, ha a fia/lánya nője/pasija náluk van. Bevallom, hogy én is utálom, amikor a húgaim pasijai itt vannak. Nyilván nem adom jelét a dolognak, de nagyon zavar. Azért, mert pl van, hogy délelőtt 10-11-kor még pizsmában lennék és az ágyban fekve kávéznék, erre besétál egy (számomra) idegen pasi, mikor én ott vagyok pizsamában. Otthonra nem szoktam melltartót hordani, de ha jön a pasi, akkor kénytelen vagyok felvenni egyet. Nincs mindig tökéletes rend otthon, de mikor jön a pasi, akkor ugrálni kell, hogy úgy nézzen ki a lakás, mintha nem is laknának benne, tökéletes rend legyen, a szennyes ruha ne legyen szétválogatva a földön, ne legyen mosatlan, nehogy azt higgye, hogy igénytelenek vagyunk. Nem mehetek ki egy törölközőben vagy bugyi-melltartóban a fürdőszobából, mert szerencsétlen kis tini srácnak a szeme is kiesne. A pasi személyes holmim között kotorászhat, benézhet a szobámba, stb. Na meg elég kellemetlen, hogy tőlem 2 méterre, egy fallal odébb a testvéremet qrják. Nem vagyok valami összeférhetetlen sárkány, koliban lakom szobatársakkal és itthon sem adom jelét, hogy zavarna a dolog, de legalább otthon szeretnék nyugodtan, kényelmesen lenni, nem akarok folyamatosan "készültségben" lenni, mintha vendégeket várnánk.


Azt nem értem, aki az együtt alvástól tiltja a gyerekét, bár nyilván nehéz szülőként elfogadni, hogy a gyereked szexuális életet él (azt nem mondom, hogy "felnőtt", mert nem a szextől lesz valaki érett), főleg, ha a szülő értékrendjével nem fér össze a dolog (vallás vagy egyéb meggyőződés). Szerintem egy szülő ilyenkor semmit nem tehet, én sem tiltanám a gyerekem, annyit tehetnék, hogy finanszírozom neki a megfelelő védekezési módot, ha kéri, akkor elkísérem orvoshoz és biztosítom, hogy ha kérdése van, akkor fordulhat hozzám. Nem érzem úgy, hogy ennél több beleszólásom lenne a gyerekem nemi életébe.

2018. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

#9

Mennyi idős vagy? Ha még nem volt barátod, akkor talán mégsem esne ki a tini fiúcskák szeme. Engem szeretettel fogadtak a barátnőm szülei. Már azon a félreértésen is csak nevetnek, amikor éjjel kimentem inni és azt hitték hogy betörő van a lakásban :D

2018. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!