Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki eljárás ilyen...

Hagyatéki eljárás ilyen esetben jól gondolom?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Szeretnék egy kis segítséget kérni pár dolog nem egészen tiszta.

Meghalt apának a testvére, és a hátra maradt lakás meg lett hirdetve. Még nem történt meg az eladása, de már kaptam felszólítást hogy illetéket fizessem be az ingatlan után. Ez normális dolog? Nem csak az után kell hogy elkelt a lakás?


2. Én most befizetem, ha megvették és kifizették a rám eső részét a lakásnak, az után megint kell fizetnem majd?


3. Amikor az eljáráson voltunk az érintettekkel, /amikor megbeszéltük hogy ki miről mond le, mire tart igényt stb/

akkor volt egy egyszeri díj, 73 ftról ami az eljárás díja volt. Namost ezt egyben kifizette 1 ember, mondván a többiek majd oda adják neki.

Igen ám, de ő kért erről számlát és csatoltatta az illetékhez amit vissza is adott a jegyzőnek ott helyben.

Kaptam egy illetékfizetési kötelezettségi felszólítást nem rég, amiben le is lett vezetve, hogy mint hagyatéki teherben pontosan mi szerepel, és ott van a 73e szóló jegyzői eljárási díj is (számlával igazolva ugye), majd ez az összeg mint hagyatéki teher levonásra is került a részemből a levezetésből kiderülve.

Ők meg kérik hogy kp ban fizessem ki, de akkor én duplán fizetem nemde? Úgy gondolom ebből levezetve hogy nekem egyáltalán nem kell ezért fizetnem még kp ban is, hisz a részemről levonásra kerül. Amit nyilván ők fognak megkapni a ház árából. (hiszen ezért adták le a számlákat). Jól gondolom?


Illetve

4.azt szeretném megkérdezni mi van akkor, ha az eljárásban feltüntetett ingatlan értéke x összeg, az eladási ár (amit egy cégen kersztül került meghirdetésre) viszont 500e ft - al több!.

Úgy fest elkelt ezen az eladási áron, vagyis megvennék.

Tehát 500e többért mint a hagyatéki eljárási papíron szerepel mint érték. Erre kérik az aláírásom mert anélkül nem tudják eladni.

A kérdésem, ilyen esetben törvényileg csak az eljárásban megállapított ház értékből kerül kiszámításra és átutalásra a rám eső rész? és mi lesz a fent maradó 500e ft al?

Tehát az egyik örökös jóindulatára vagyok bízva hogy kifizeti e az ebből származó rám eső többlet összeget , ha igen, ez esetben van arra mód hogy még az aláírás előtt az ügyvédnél kérjek valami szerződést erre, hogy jogilag is köteles legyen rendezni velem?



Namost erre kérik az én alá írásom is.

Ha most én aláírom, akkor törvényileg csak a hagyatéki eljárásból kapott papíron feltüntetett ház érték alapján járó (ott szereplő) tiszta érték jár nekem? (ami ugye 500e ft al kevesebb értékből lett kiszámolva. És magán úton kéne hogy várjam az illetőtől a rám eső rész kifizetését?

Vagy hogy történik ez ha magasabb áron történik a ház értékesítése mint ami az eljárásban megállapítást nyert (mint érték).


Előre is köszönöm.


2019. jún. 28. 23:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Amennyire ki tudom silabizálni a leírásodból, két egymástól független ügyet keversz.


Egyrészt van az öröklés. Mivel nem egyeneságbeli leszármazottja vagy az örökhagyónak, ezért örökösödési illetéket kell fizetned. Ez teljesen független attól, hogy eladjátok-e a lakást vagy sem.


Utána van az örökölt lakás értékesítése. Ott teljesen mindegy, a hagyatéki tárgyaláson milyen értéket állapítottak meg. Ha mondjuk 25% a tiéd, akkor a vételár 25%-át kapod meg. Nem értem, hogy miért tartasz attól, a másik tulajdonos megtartaná az 500 ezer forintos különbség rád eső részét? A vevő eleve neked utal, a te részed nem fut át máson.

2019. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!