Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban a közös padlást...

Társasházban a közös padlást hogyan lehet eladni?

Figyelt kérdés
Én nem szeretném eladni, de vannak a házban akik igen. Ilyenkor mi történik? Régi alapítóokiratunk van, az nem tér ki rá, szervezeti működési szabályzat nincs. Nem szeretném, hogy felénk, a padlásra költözzön vki, mert csökken így a lakásom értéke, megrepedhetnek a padlásból lakássá alakításkor a falak és dübörögnének is ....Mit tehetnék? Nagyon rafkósok, akik el akarják adni, félek, hogy csőbehúznak vmi jogi dologot kihasználva.
2008. nov. 13. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A közös tulajdonról a tulajdonostársak összességének legfőbb szerve, a közgyűlés dönt. Ha ott minősített többséggel elfogadják az elidegenítést, akkor te azt max. bíróságon támadhatod meg, de ha nem volt semmi kivetnivaló a szavazásban, akkor az jogszerű volt.


Nagyon sokat nem tehetsz. Győzd meg a lakókat, hogy nem jó, ha eladják. Ha meggyőzöd őket és nincs meg a minősített többség, akkor nem tudják eladni. Te pedig menj el minden közgyűlésre, és szavazz nemmel. Az is egy szavazat.


Amúgy ha számodra értékcsökkenést okoznak, akkor az kár, azt kötelesek megfizetni.


Esetleg add el addig a lakást, amíg nem építik a padlást...

2008. nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mi az a minősített többség?
2008. nov. 13. 14:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenkinek bele kell egyeznie, nincs minősített többség. A múltkor épp ez volt a tévében. Ahol leszakadt a lépcső, ott sem engedte egy személy, hogy eladják a padlást, és abból újítsák fel a házat.
2008. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mivel a padlás közös tulajdon, valamennyi tulajdonosnak bele kell egyeznie az eladásába. A második válaszoló jól emlékszik: a néni halálát is az okozta, hogy nem egyezett bele EGY lakó a tetőtér eladásába, így nem volt pénz a lépcsőház felújítására...
2008. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére semmi probléma nincs építőiparilag a padlással és környékével, így ez a veszély nem fenyeget, hogy vkinek baja esik és a felújítási pénzt csak a tetőtér eladásval tudjuk produkálni. Azok, akik el szeretnék adni a padlást, indíthatnak bírói procedúrát a közös tulajdon megszüntetésére?
2008. nov. 13. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Nem hiszem, hogy meg lehet szüntetni a közös tulajdont ebben az esetben. Abból indulok ki, hogy pl. a lépcsőház is közös tulajdon, nem kérheted, hogy minden huszadik lépcsőfok egyedüli tulajdonosa te legyél... De láttunk már fura dolgokat a magyar jogban. Üdv.
2008. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocsánatot kérek, ugyanis pontosan:

Az 1997 évi CLVII. törvény csak akkor teszi lehetővé a minősített többség esetén az értékesítést külső befektető számára, ha azt a társasház alapszabálya vagy szmsz-e tartalmazza. Ha nem, akkor egy lakó ellenkezése is meggátolja az eladást. DE HA A TÁRSASHÁZ ALAPSZABÁLYA vagy SZMSZ-E TARTALMAZZA, akkor elidegeníthető.


Tehát a kérdező esetén, ahol az alapszabály nem tér ki erre, illetve SZMSZ nincs, csak az összes tulajdonos beleegyezésével adható el a tetőtér külső befektető számára.


Ez a helyes válasz.


Mivel jelezted, hogy rafkósak, így akár egy alapszabály-módosítás, vagy SZMSZ létrehozása akár meg is oldhatja a problémájukat, légy résen. Mert itt már jogos a bírósági érvénytelenítési kérelmed, ha ez mégis megtörténne.

2008. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!