Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kutyatartás társasházban?...

Kutyatartás társasházban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most költöztem társasházba, a lakás a magántulajdonom, tehát nem albérlet, stb. Van egy kiskutyám, aki mindössze 8kg és ez a súly már marad is, mivel kifejlett, felnőtt kutyáról van szó. Van 1-2 nagyon "kellemes" szomszédom, igaz panasz még sosem érkezett, de mégis ettől tartok. A kutyust nem viszem a lépcsőházba, kizárólag és szigorúan csak kézben lépek ki vele a közös helyiségekbe, a társasház udvarán nem pisiltetem, nem járatom, csak arra kijelölt helyeken a közelben.Úgy tudom ez az egyik fontos szabálya az állattartásnak? Naponta párszor ugatja el magát, és kétlem, hogy ezt a "gyilkos" inkább nyávogásnak, mintsem ugatásnak nevezhető zajt bárki is meghallaná. Tehát minden lépésemmel azon vagyok, hogy ne zavarja a társasház többi lakóját, közvetlen érintkezésben a kutyus sosincs egyik lakóval sem.Ez az állattartási mód megfelelő egy "közösségben" élő lakótárs részéről? Lehet ettől függetlenül valamilyen nézeteltérés köztünk a lakókkal?
2010. szept. 16. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
nézeteltérés a lakókkal? :) Az mindig lehet. Egyik kedves lakótárs pl majdnem betörte az ajtónkat, mert szerinte a felesége helyére merészeltünk parkolni közterületen. A te kutyatartási normáid messze túlhaladják a többi ember átlag normáit, ezért nem valószínű, hogy a kutya miatt bármi problémád lehetne. A probléma jön magától, meg a másik tirpák, tanulatlan, kultúrálatlan (majdnem lakótársat irtam) emberektől.
2010. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Énis az általad említett, intelligenciával mérsékelten ellátott, kedves szomszédokra gondoltam.
2010. szept. 16. 14:17
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
nézeteltérés bármiből fakadhat sajnos. az emberek idióták.
2010. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk is kistestű kutyánk volt, na meg egy elmebeteg házaspár a szomszédban...Volt, hogy maró anyaggal felöntötték az ajtónk előtti részt-szerencsére időben észrevettük, és kutyus így nem lépett bele.

Csendes jószágocska volt, soha nem vittük le a házhoz tartozó emelt szintű betonudvarra (mások rendszeresen oda cipelték állatkáikat üríteni), stb. Mégis minket pécéztek ki...

Szerintem nem kell velük foglalkozni, ha bármi történik...

2010. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Arra gondoltam, hogy lehet- e ennek valamilyen jogi következménye, ki tudnak- e velem kezdeni ilyen módon? Mint már mondtam, erre még nem került sor, de van pár ismerősöm, aki pereskedik a SAJÁT lakásában, normális körülmények között tartott kiskutyája miatt. Utánaolvastam, a jogszabály nem tiltja kistestű kutya tartását, a jogszabályt pedig a házirend nem írhatja felül. Mi egy nagyon nyugodt kis család vagyunk a barátommal és a kutyánkkal, csak nyomaszt, hogy nem egyszer láttam a szomszédaim arcán a nem tetszést, ha éppen vittük le a kutyut (természetesen akkor is kézben)

2010. szept. 16. 14:40
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Gond mindenhol lehet, de mivel 1 db kutyád van társasházban mindenhol ez a létszám megengedett, ez biztos.

Az lehet még, hogy a lakóközösség korábban kizárta a kutyatartás lehetőségét.

Van olyan társasház, ahol már a csecsemő sem bőghet nyugodtan, szóval az emberek nagy része roh@dék.

2010. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, igazad van. De ilyen tartási szokások mellett semmiért nem lennék hajlandó megválni a kiskutyámtól.
2010. szept. 16. 18:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én megpróbálom a dolog másik oldalát megfogni, mert lehet hogy tanulsz belőle


A mi lépcsőházunkban nem egy kutya volt régebben. Az egyik elkezdett ugatni, a többi csatlakozott. vonyítottak. Nagyon idegesítő egy idő után, ráadásul úgy hogy hajnali 2 kor kutyaugatásra ébredtünk... és képzelheted, hogy tömb házban vékonyabbak, és közelebb vannak a falak egymáshoz... nem egy ember tett bejelentést, és máig odáig jutott a dolog hogy csend lett. Pár lakónak ki kellett kötözni, és néhány kutya megmaradt, de már nem ugatnak. Az hogy Te csak du-án vagy otthon, az nem azt jelenti, hogy nem ugathat a kutyád, amit persze a szomszédok tudhatnak csak.


Másrészt nálunk a lépcsőház kutyapisitől szaglott, ráadásul a c@r is végig volt kenve mindenütt... de az dicséretes, - ha tényleg úgy van - hogy kézbe viszed ki és hozod.


Én azt tanácsolnám, ha bepislant a kutyád, azonnal fordulj vissza és ne hagyd ott, hogy majd ha visszafelé mész akkor majd feltakarítod. Másrészről, lehet jó lépés lenne a szomszédokat megkérni, hogyha a kutyád már zavaróan ugat, akkor azonnal legyenek kedvesek szólni neked, hogy tudj róla. Bár ezzel vissza is élhetnek, de ha találsz két olyan embert aki állatbarát, már egy lépéssel közelebb vagy...

2010. szept. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, természetesen ezt az oldalt is meg tudom érteni. De a mi lépcsőházunkban összesen 5 lakás van, és egy kutya, az enyém. Másrészt pedig nincs sokat egyedül a kutyus, nagyon sokat hazajárok napközben, mivel éppen egyetemista vagyok. Azt pedig, hogy csak és kizárólag kézben viszem le és direkt még csak járatni sem! járatom a társasház udvarán, nem csak leírtam, hanem így is van. Úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között senkit sem zavarhat azzal a kis ugatással, ami esetleg előfordul egy nap. Én azon vagyok, hogy mindenkivel normális kapcsolatom legyen, kifejezetten nem szeretem a feszültséget. Ezeket a kutyusommal kapcsolatos magammal szemben támasztott feltételeket pedig mindig be fogom tartani, direkt a konfliktusok elkerüléséért.
2010. szept. 16. 19:40
 10/12 A kérdező kommentje:

a tulajdonosi jogok túlzott korlátozása – az állattartásnál valamennyi szomszéd, vagy tulajdonos hozzájárulásának megkövetelése – alkotmányellenes (1949. évi XX. tv. a Magyar Köztársaság Alkotmányáról, 1/2003. (I. 14.) AB határozat)



ezt találtam.

2010. szept. 16. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!