Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Itthon mi a jogi környezete a...

Itthon mi a jogi környezete a pszichedelikus gombáknak, micéliumnak? Legális/illegális, vagy egyik ez másik az?

Figyelt kérdés

Wikipédián ezt találtam:

"Szárítva, főzve vagy teának elkészítve használják, ami illegális cselekedetnek számít. Nyersen történő fogyasztásukat nem tiltja törvény, egyéb módon történő fogyasztása pénzbírsággal és/vagy börtönbüntetéssel sújtható."


De ennél pontosabban érdekelne. Hollandiából hoztam be egyszer ilyen gombának a micéliumát, repülővel jöttem haza. Semmi gáz nem volt belőle, de lehet csak mázlim volt.


Tehát igazából következő kérdéseim vannak:


- Már a hallucinogén gombák micéliuma is illegális, vagy csak akkor, ha már gombákat eresztett?

- Azaz ha rendelek egy doboz micéliumot, postán kibontják, látják, hogy mi ez, stb, átadják az ügyet rendőröknek?

- Tényleg legális nyersen?

- Milyen kategóriába tartozik a kifejlett gomba, és milyen büntetéseket von maga után, ha találnak nálam a rendőrök mondjuk szárítva?

- Milyen kategóriába tartozik a micélium? Igazából postán így jönne át, úgyhogy ez érdekel leginkább.


Illetve ha vámoltatják, akkor be kell adnom, hogy mi ez és mennyibe került, szerintem ők sem hülyék, úgyhogy akkor le kéne írnom, hogy ez bizony egy gombának a micéliuma. Tehát igazából az érdekel, hogy a micélium mennyire legális vagy illegális.



#gomba #micélium #Mycelium #hallucinogén gomba #pszichedelikus gomba
2019. júl. 13. 11:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Akik csak tippelnek, légyszi inkább ne válaszoljanak. Okoskodók kíméljenek


Köszönök minden épkézláb választ :)

2019. júl. 13. 11:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold át azt, hogy ha bármilyen ilyen drogtartalmú növény vagy gomba termesztése illegális - akkor hogyan tudnál egy micéliumból nyers gombához jutni anélkül, hogy ezt a törvényi tiltást megszeged!

Lehet a birtokodban olyan mák, amiből LEHETNE morfin tartalmú mákot termeszteni és ha nyersen megeszel ilyen mákgubót, azért sem büntetnek meg - de hogyan juthatnál a zöld, nyers mákgubóhoz ha a magot nem ülteted el és nem termeszted? Márpedig azzal illegális cselekményt követtél el.

2019. júl. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Veszel zöld, nyers mákgubót :)


Az annyira nem izgat, hogy ha magamnak megnövesztem és megszárítom, az illegális. Nem kereskedni akarok vele :) Saját felhasználásra lenne, esetleg barátokkal. Igazából az a kérdés, hogy a micélium (gombafonalak összessége, amiből majd a gomba kinő) mennyire legális, vagy milyen kategóriába esik, illetve ha észreveszik, indítanak-e eljárást.


Köszi a választ!

2019. júl. 13. 11:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy szól a törvény ide vágó része, de pl. a mák esetén nem vehetsz olyan mákot, amiből elültetve olyan mákot termeszthetnél aminek bizonyos szint feletti az ópiát tartalma. Kizárólag olyan változata lehet forgalomban és ültethető a kerteben, amiből nem tudsz ópiumot előállítani házilag. Vagy legalábbis amiből tonnák kellenének hozzá.
2019. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Közben kicsit utánanéztem.


"A kábítószerek illetőleg a pszichotróp anyagok azon matériák, amelyek szerepelnek az 1962. New Yorki Kábítószer-, ill. az 1971 bécsi pszichotróp anyagok listáján"

[link]


Az 1971es bécsi listát itt találtam, és rajta van a pszilocibin (az ilyen gombák egyik aktív hatóanyaga):


[link]


Illetve továbbkeresgélve megvan a teljes magyar lista:

[link]


Ezen szerepel a pszilocibin is meg a pszilocin is, mindkettő található a kifejlett gombában.


Ezután már csak azt kellett kiderítenem, hogy magában a micéliumban van-e ez a kettő anyag.


Némi keresgélés után találtam pár forrást. Nincs fix válasz. Van, aki szerint amíg nem kap fényt, addig nem lesz benne egyik hatóanyag.


Egyik kutatás szerint pedig:


"Psilocybe cyanescens Wakefield mushrooms were grown from their spores in a controlled setting. At various times of their development, samples were taken and analyzed for psilocyn and psilocybin. (...) It was determined that the mycelium knot stage of the mushroom was the earliest stage at which the psychoactive drugs could be detected."


JOURNAL OF FORENSIC SCIENCES

American Academy of Forensic Sciences (1948)

Volume 45 - Number 3 - May 2000 - JFSCAS 45 (3)513-754 (2000)


[link]


Azaz ennél a gombafajnál csak akkor volt kimutatható ez a két anyag, ha már elkezdtek gombák is nőni.


Ezek alapján valószínűsíthető, de nem biztos, hogy a pszichoaktív gombák micéliumában nincsen aktív hatóanyag (pszilocibin vagy pszilocin) egészen addig, amíg nem kap fényt és/vagy nem kezd el gomba kinőni a micéliumból.

2019. júl. 14. 01:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ezt valaki meg tudja erősíteni, vagy cáfolni? :D Nem akarnék bíróságra járni ilyen hülyeség miatt, ha nem muszáj.
2019. júl. 16. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból csupán, de megmondanád minek neked ez a micélium, ha már most tudod, hogy csakis sötétben tartva lehet nálad és nem is termeszthetsz belőle semmit?
2019. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Írtam már fentebb. Gombát termesztenék, amíg ki nem fogy a micéliumból a tápanyag. Ez kb 200-500 gramm nyers gomba. Szárítva 20-50 gramm. Saját fogyasztásra, illetve barátokkal.


Nem az izgat, hogy ha már egyszer nálam van, illegális vagy se, van annyi tudásom ebben a témában, hogy biztonságosan tudjam fogyasztani. Évezredek óta fogyasztják biztonsággal, azért illegális a legtöbb országban, mert sok a buta ember, aki mindenféle előzetes tudás nélkül, nem felelősségteljesen eszik ilyen gombát, olyankor megveszélyes lehet.

Hanem az érdekel, hogy amikor postán megküldik a micéliumot, fennakadhat-e import közben és indíthatnak-e ellenem eljárást, amikor kibontják és látják, mi ez. EU-n belülről érkezne, valszeg Hollandiából.


(amúgy VPN-t használok és a kérdés maga nem illegális amúgy sem)

2019. júl. 17. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!