Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha visszautasított az öröksége...

Ha visszautasított az örökséget akkor utána az a gyermekére száll?

Figyelt kérdés
Nagyon bonyolult az ügy. Egyke gyerek vagyok. Még ugyan él az apám, de szeretnék előre látni. Van egy mocskos lelakott háza, tele adóssággal. Ha én visszautasítom az örökséget, akkor a gyerekre száll? Kiskorú 14 év alatti. Sajnos nagyon rossz emlékek fűződnek a házhoz, nem szeretnék a továbbiakban foglalkozni vele, és úgy gondolom, hogy a gyermekemnek se válna a javára. Eladni szinte lehetetlen lenne, olyan szinten undorító az egész. A gázt már kikapcsolták. Olyasmit is olvastam, hogy amíg a ház értéke több, mint a tartozás a gyámhatóság nem engedi hogy lemondással a gyermeket. Ez borzasztó szomorúsággal tölt el, mivel nem is tartjuk a kapcsolatot, nem szeretném ha a gyermekem látná azt ami ott van. Teljes mértékben szeretném megvédeni a "családomtól" és a hátrahagyott mocsoktól.
2019. júl. 14. 18:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Átírta a telefonom. Bocsánat, szóval a gyermekemre.
2019. júl. 14. 18:13
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom igen, csak itt a kiskorúság bonyolítja a helyzetet. Nem tudom ilyenkor dönthet e a szülő egyedül, vagy be kell vonni valamelyik hatóságot.(gyámhatóság)
2019. júl. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Az elsődleges örökösök döntenek a sorsáról. Ha visszautasítod az állam azt kezd vele amit akar és a tartozásokhoz sincs közöd. A gyereknek sem.

Neki akkor lenne bármi köze hozzá ha te kiesel az öröklési sorból.

2019. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Be kell vonni, de milyen esetben mondatja azt, hogy nem mondhatunk le róla? Csak az anyagiak döntenek? Vagy az is, hogy mekkora érzelmi teherrel járna? Mert őszinte leszek nem ér annyit a ház, amennyi keserűség fűződik hozzá, és amennyi munka lenne, hogy legalább eladható állapotban legyen.
2019. júl. 14. 18:37
 5/14 A kérdező kommentje:
3as,ez biztos? Mást olvastam, hogy akkor az én gyerekem örököl, de lehet félrecsúszott infót olvastam. Ha ez igaz, akkor nagyon boldog lennék.
2019. júl. 14. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondoljátok át, hogy biztos veszteséges lenne e. Mi 2 éve adtunk el egy olyan házat amibe be se volt vezetve a gáz, a tető kuka, a falak bevizesednek, penészes minden. Rozoga leppukkant sötés kis ház. 18 millióért adtuk el.
2019. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Neki akkor lenne bármi köze hozzá ha te kiesel az öröklési sorból."


Ha visszautasítja az örökséget, akkor máris kiesett, és a sorban utána következőre száll, vagyis az unokára.

2019. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Akkor egyszerűsítsd: elfogadod és az önkormányzatnak ajándékozod.ingyen
2019. júl. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is sajnos így tudom, hogy akkor a gyerekem örökölné :(

Őszinte leszek, nincs az a pénz amiért belerángatnám a gyerekemet.

2019. júl. 14. 18:47
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8as,ilyet lehet? :O
2019. júl. 14. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!