Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A gyámhatóság mely esetekben...

A gyámhatóság mely esetekben engedélyezi az öröklésről való lemondást?

Figyelt kérdés
A nagyapám, a nagybátyám és apám egy házban él, amely tele van tartozással. Senkijük nincs csak én. Szeretnék lemondani az örökségről és szeretném a gyermekemet és a leendő gyermekemet is lemondatni az örökségről. Nem szeretném hogy a fele ház az enyém, közben valamelyik ott lakik, termeli az adósságot, és rajtam vagy a gyerekeimen kérjék számon. Nem tartunk igényt továbbá az ingatlan értékére sem. Nagyon rossz a helyzet... és úgy gondolom hogy érzelmileg sérülne a gyerek. Ilyen esetben jó eséllyel indulunk?
2019. júl. 14. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha lemondasz az örökségről, vagy valaki visszautasít egy végrendeletet, nem örökli az adósságot sem.

De ha a közvetlen örökös Te vagy, a gyerkőceidnek automatikusan semmi köze nem lesz hozzá.

2019. júl. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyámhivatal mérlegeli azt, hogy a döntés a kiskorú érdekében áll-e, s aszerint hozza meg a döntést.
2019. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mérlegeli, de mi alapján?
2019. júl. 15. 12:27
 4/5 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

Miért nem kérdezel itt:

[link]

És itt:

[link]

?

A Google-be írva: "Ingyenes jogi tanácsadás" (vagy "jogsegély") "öröklés" kulcsszóval kiegészítve mutat néhány releváns találatot, ahol emailben kaphatsz ingyenes jogi tanácsot.

A gyakorikérdések.hu nagyon jó oldal, de valószínű, hogy itt többnyire laikusok ötletelnek csak. A jog nem mindig logikus, szakértő a tuti. ;-)


A témával kapcsolatban annyit tudok, hogy elvileg nincs kötelező öröklés, ha valakit hátrány érne miatta, visszautasíthatja. Hogy ez esetben a gyámnak meddig terjed a döntési köre, azt sajnos nem tudom, ahogy azt sem, a gyámhatóság hogyan mérlegel, mennyire hátrányos lenne az adott öröklés.

2019. júl. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem rossz ez a helyzet, csak Neked tűnik annak.

Ha leírod a tulajdoni viszonyokat akkor tudok segíteni. Mert attól hogy a házban laknak nem derül ki, hogy kié a tulajdon..kié a felhalmozott tartozás.

2019. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!