Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hova forduljak ha a gyámhatósá...

Hova forduljak ha a gyámhatóság nem engedélyezi hogy eladjam a kiskorú gyermek lakását?

Figyelt kérdés

Férjem válásunk után vett a gyereknek egy lakást sopronba. Mi pécsen élünk. Akkor még ott dolgozott,de mivel több tartozása is volt igy az ő örökségét mielött a bank lenyulja beforgatta ingatlanba. Gyerek nevére vette,h megmaradjon.

Én mint a gyerek gondviselője már akkor tudtam hogy ez nem jó ötlet,csak szivni fogok vele.

Apuka kb 1 évet élt az ingatlanba aztán Angliába távozott. Évi 2 alkalommal jön haza,és akkor sem a vásárolt lakásban van hanem itt pécsen szállodába.


Nekem ez a lakás 6 éve csak a plussz kiadást termeli.

Ha nincs kiadva alap dolgokat akkor is fizetbi kell. Befürödtünk már albérlőkkel,időnként szellőztetni,takaritani ha üres akkor is oda kell utaznom. Ami ugye a pénz. Az albérlet pénz a gyerek gyámügyis letétjére érkezik,-tehát az se lehet h abból fedezzem az utazásokat v a károk helyre állítását.

És mint gondviselőnek nekem a dolgom h az ingatlan értéke ne romoljon.

El szerettem volna adni,tudom a pénz a gyerek számláján lett volna,nem azért h nekem több legyen. Majd 18 évesen ott vesz lakát belőle ahol akar.

A gyámügy elutasitotta a kérelmemet,nem a gyerek érdeke hogy eladjam

Az ingatlan befektetés,lehet sopronba fog tanulni(10 éves a gyerek most),bármi lehet amiért jó ha megmarad a lakás. Ilyeneket mondtak.

Volt férjemet nem érdekli az egész,h nekem ez plussz kiadás.


2019. jún. 15. 08:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Butaság lenne eladni, 8-10 év alatt, mire leghamarabb venne magának lakást annyit mehetnek az árak, hogy sehol nem fog tudni az árából lakást venni. Keress valakit, aki kevesebb pénzért ránéz a lakásra, mint az utazási költséged.
2019. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valóban, az eladás nem a gyermek érdeke. A pénz érteké esik, az ingatlan értéke viszont emelkedik. A megoldás az, ha ott eladód és a lakóhelyeteken veszel az árából masikat. Ezt a gyámhivatal is engedelyezni fogja
2019. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincsenek ismerösök Sopronba. Szomszédok csak panaszkodnak folyton ha ki van adva. Ha egyetemistáknak azért,ha családnak azért,az egyedülálló dolgozó miatt is mert hol este hol reggel mászkál. Nekik az a jó ha üres,de ugye akkor itt a probléma h nekem akkor is fizetni kell az alap dokgokat
2019. jún. 15. 08:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Helyben kellene venni belőle másikat.

Ha a gyámügy ezt nem engedi, akkor ki kell adni. NEM egyetemistának, nem családnak, de lehet tartós, szolid bérlőt találni. Inkább kicsit kevesebbért kell hirdetni, és akkor te válogathatsz a bérlők közül.

Üresen állni hagyni vagy számlán tartani a pénzt - mindkettő ostobaság.

2019. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
Cégek is foglalkoznak lakáskiadás menedzsmenttel.
2019. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha az állandó utazás sok pénzbe kerül, fellebbezni kell a hatóság határozata ellen (illetékmentes), s hosszan ki kell fejteni a fellebbezésben, miért a gyermek érdeke mégis a lakás eladása, s új lakás vétele közelebb.
2019. jún. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Hogy jött a képbe a gyámügy? Te vagy a gondviselő egyedül?
2019. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérvényezd azt, hogy CSERÉLHESD el a lakást!

A gyereknek nem az az érdeke, hogy a lakás, ami a nevén van, az Sopronban legyen, hanem az, hogy LEGYEN a nevén egy ekkora értéket képviselő lakás.

A gyámhatóság ahhoz ragaszkodik, hogy az ingatlanból ne csinálj pénzt, mert azt utána könnyen el lehet tüntetni. Sajnos van sok szülő aki megpróbálja így kiforgatni a saját gyerekét is a tulajdonából és a szabályt azért hozták, mert a múltban már sok hasonlóval találkoztak és csak ezzel a tiltással tudták megszüntetni. Próbáld magad abba a helyzetbe beleképzelni, hogy te veszel egy lakást a gyerekednek, hogy biztosítsd a jövőjét - de a férjed lesz valamiért a gondviselője, pl. mert te hosszabb időre kórházba kerülsz. Akkor jó lenne ha a férjed eladhatná az a lakást és a pénzt tehetné ahová ő akarja? Biztos vagy benne, hogy nem próbálná meg eltüntetni a pénzt és lelépni az országból?

Neked most kellemetlen ez a szabály, de éppen téged és a gyerekedet védi.

A gyámhatóság ahhoz ragaszkodik, hogy a gyereked nevén legyen egy ingatlan - tehát ha elcseréled egy olyanra, ami hozzátok közelebb van - például egy soproni lakás árából már egy házat is vehetsz Pécshez közelebb még népszerűbb helyeken is.

Az eladásnál még lehetséges, hogy ELŐBB veszel egy másik lakást, amit a soproni tulajdon HELYETT a gyerek nevére íratsz. Nem tudom, hogy amiben most laktok az a tiéd-e vagy bérlitek. Mert jrható út lehetne pl. ha azt kérvényeznéd a gyámhatóságtól, hogy a soproni lakás tulajdonjogát "elcserélhesd" a saját lakásotokéra a gyerekkel - vagyis te a nevére íratod azt ami Pécsen a tiétek - a soproni lakás meg a te nevedre kerül. Onnantól azt te majd már eladhatod.

Kérdezz rá ezekre az alternatívákra!

Rokonaimnál autó vásárlásánál voltak ezek a lehetőségek felkínálva, mert ott az autó fele volt a nevükön az anyjuk halála után és az apa szeretett volna új kocsit venni helyette - de ő sem tehette meg hogy csak úgy eladja a régit. Végül előbb kellett megvennie az újat, ennek a fele került a gyerekek nevére - majd ezután adhatták el a régit a gyámhatóság hozzájárulásával.

2019. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Enyém a kizárólagos felügyeleti jog,nem közös.

A gyámhatóság úgy került képbe,hogy annak idején elleneztem hogy Sopronba vegyen lakást a gyereknek(kellett volna az aláirásom) így a gyámhatóság megadta helyettem.

Én nem akarom elkölteni a lakás árát,mehet a számlára ahova eddig az albérlet pénz érkezett mikor ki volt adva.

Őszintén én itt Pécsen se szeretnék foglalkozni albérlet kiadással. Kértem már többször a volt férjem hogy intézze az ajándékát ő,de semmi.

2019. jún. 15. 12:18
 10/13 anonim ***** válasza:
Add le a gyereket a gyamugynek es megoldva.
2019. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!