Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a földemre tette le valaki...

Ha a földemre tette le valaki idegen az építési törmelékét, akkor én mit tehetek, ha szabályosan szeretnék eljárni?

Figyelt kérdés
Szóval nem akarom a saját területemen látni többé az idegen hulladékát. Mit tehetek, hogy ne az én költségem legyen az elszállíttatása? Fogalmam sincs arról, hogy ki és mikor rakta le a nem kevés sittjét. De nem az én magánterületemre való. MIt tehetek, hogy én szabályosan járjak el, de el is tűnjön a sitt, és ne az én költségem legyen?

2019. júl. 15. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Beszántod.
2019. júl. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelentheted a rendőrségen, de ismeretlen tettes ellen, ilyen indokkal nem igazán fognak nyomozást indítani.


Vagy megpróbálod kitalálni ki tehette oda és megkéred hogy szállítsa el vagy feljelented.


Ha nem találod meg akkor viszont neked kell eltakarítani ha nem akarod ott nézni. :/

2019. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Sajna ez bizony a te költséged, ha nem tudod ki volt. Holmi sitt miatt nem fognak nyomozni.
2019. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Velünk is ez volt. Egy rendőr mondta nekünk, hogy ha van rá lehetőségünk szereljünk fel kamerákat, mert bevett szokás, hogy aki egyszer odatette, az máskor is visszamegy, és odateszi. Mi kamerákat tettünk fel, és így bukott le egy másik faluból a pasas. Nekik kellett 70 ezer forintért elszállíttatni a sittet. (ennyi az ára). Büntetést is kellett fizetnie.
2019. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól működő jogállamban van erre a problémára szakosodott szervezet, ha ne mis gyorsan, de megoldják. Mint látod, ez is egy jele annak, hogy itt se jól működő se jogállam nincs. Ilyenkor másról kell gondolkodni, hogy legalább ismét ne forduljon elő ilyesmi.
2019. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

" Egy jól működő jogállamban van erre a problémára szakosodott szervezet, ha ne mis gyorsan, de megoldják. Mint látod, ez is egy jele annak, hogy itt se jól működő se jogállam nincs"


Miért szerinted hol oldják meg könnyedén ha nincs senki aki látta volna ki művelte ezt??

Sehol nem tudják megoldani ha senki nem tudja ki volt az a bolond aki más telkére pakolja az építési törmeléket.

Én Nashville-ben élek, és itt is rendszeres gond a kertvárosi részen, hogy mások területére pakolják az építési törmeléket. Semmit nem tudnak tenni. A válasz az, hogy figyeljük a környezetünket, hátha észrevesszük ki volt ilyen bunkó. A problémát nekünk kell megoldani. Az elszállítása is a mi gondunk.. Ahol élek kis kertvároska, ott minden nap vannak önkéntes lakók akik kocsikázva lesik azt aki rosszban sántikál.

Szóval nincs olyan jogállam ami tökéletes lenne.

2019. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy van tökéletes jogállam. De jogállam azért van. És néhány elég jó is. Ez nem a politikusokon múlik, hanem a lakosságon.

Nem az a kérdés, hogy ki volt a bunkó elkövető. Hanem az, hogy van. És aki ebben az, másban is. Ez feltűnik, tehát mikor egy ilyen eset megtörténik, eleve tudjuk, merre érdemes vizsgálódni. Továbbá kulturált környezetben meglehetően kevés az ilyen alak.


Az megint egy másik dolog, hogy most Nyugat Európában is van egyfajta züllés. Magasabbról indultak, tehát hozzánk képest még így is toronymagasan jobbak. De még vannak olyan régiói Európának, ahol ez nagyon elszórt jelenség.

2019. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi lett az ügyből, kérdező? Kiderült ki tette oda az építési törmeléket a te földedre? A saját költségedre kellet elszállíttatnod?
2021. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!