Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme zaklatót feljelent...

Van értelme zaklatót feljelenteni?

Figyelt kérdés

Én nem tettem, mert rengeteg bizonyíték kellett volna, plusz a szüleim kiraktak volna ha megteszem, meg ők még 12 évesnek képzelnek.

Tavaly júniustól kb. márciusig napi szinten ment, plusz a lejáratás, befeketítés, rágalmazás, hogy kicsináljon. Egyszer beszéltem vele pár szót, mert odajött hozzánk, meg kétszer elküldtem Facebookon, majd tiltottam.

Március után elköltözött, ezért csak hétvégén ólálkodott erre.

Futni azóta is félek elmenni, ezentúl max. ahol sok ember van ott merek elmenni.


A legojobban a befeketítésen, churvázáson akadtam ki, meg hogy lefeküdtem vele, meg elég merész dolgok voltak. A figyelgetés, követés, napi szinten 10 alkalommal körözök erre, kocsikat kérek kölcsön....


Nincs vége, ugyanúgy mondja a kamuit, meg le akar járatni. Az anyjának is összehazudozhatott valamit, mert nem hitt nekem. Ahogy a csaj a sem, még januárban, mikor figyelmezettem, hogy feljelentem a mocskot.


2019. júl. 15. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább, mint egy jelentőt felzaklatni.
2019. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen kiröl van szó? Mert igen kriptikusan fogalmazol.

Másrészt mi köze a szüleidnek ehhez? Ha téged zaklatnak, akkor az a te ügyed.

HA meg ennyire félsz az illetötöl, akkor tegyél feljelentést ellene, mielött tényleg történik veled valami. (Hacsak nem beképzeled az egészet)

2019. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Csak 2 barátnőmmel is ugyanezt csinálta. Ez na fétise, egyáltalán nem beképzelem.


Otthon lakom és ugye faluban ez szégyen, meg nem hiszik el, hogy nem 12 vagyok, hogy úgy nézzenek rám...

2019. júl. 15. 16:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem van értemle feljelentni HA van olyan bizonyíték a kezedben (telefonhívás, sms, chat stb) amiben törvénytelen dolgot követ el.
2019. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezen felsoroltak mindegyikén lehet tiltani, amit meg is tettem, majdnem egy éve.


Az ellen nincs eszközöd, hogy személyesen kb. 10 alkalommal egy nap felkeres, figyelget, követ, elállja az utat, beáll a házatok elé, nézi az ablakodat. Pletykázik, kamukat talál ki rólad, befeketít.


Ez ellen a rendőrség van, de őszintén szólva azokban sem bízom annyira, hogy tennének bármit is.

2019. júl. 15. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogod a telódat és minden eseményről elkezdesz fényképet készíteni. A képeket feltöltöd a felhőbe (mondjuk google fotók) és minden képhez megjegyzésbe odaírod mi is történt (hogyan zaklatott, milyen megjegyzéseket tett, stb. ÉS HOGY TÉGED EZ MIÉRT ZAVAR ÉS MIT NODTÁL AZ ILLETŐNEK, HOGY HAGYJON FEL EZZEL). Így fel tudsz építeni egy szép kis adatbázist (hely, időpont, kép, saját megjegyzéseid), amivel már el lehet menni a rendőrségre és előadni a történetet.
2019. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
van. amiket írtál annak alapján nyugodtan jelentsd fel
2019. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!