Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közös költség követelésének...

Közös költség követelésének behajtása? Érdemes ügyvéd?

Figyelt kérdés

Vázlatpontokban összeszedem, hogy könnyebben lehessen megérteni:


- 2016 és 2017 között béreltem egy lakást egy ismerősömmel, a szerződésben egyetemleges felelősség van


- a szerződésben egy megbízó járt el a bérbeadó nevében, de őt sosem láttam, és az egyik, szerződésben szereplő tanúnak fizettük a bérleti díjakat


- a bérleti és egyéb díjakat én az albérlőtársamnak fizettem közvetlenül


- 2017-ben én kiköltötem az albérletből, és az albérletben maradt társam kerített valakit maga mellé, szerződésmódosítás nem történt, de a tanú, aki a díjak beszedőjeként járt el, beleegyezését adta ebbe


- van írásos okirat arról, hogy én átadtam a kulcsot és kiköltöztem


- nemrég pedig a bérbadó maga keresett meg, hogy X forintnyi tartozás gyűlt össze, ezt fizessük be


- a bérbeadó hivatkozott arra, hogy többszöri értesítés is történt, ám szerintem az az albérleti címre történt, mert a valódi lakcímemre nem kaptam semmilyen értesítést


A kérdéseim:

1. Mennyit számít, hogy a bérbeadó csak most követeli a tartozásunkat? Több, mint 2 év telt el a szerződés hivatalos lejárta óta, tudom, hogy ez még nem elévült, de fura, hogy csak most vette észre.


2. Mennyire számít az, hogy a lakcímemre nem történt értesítést? Illetve az, hogy én nem is laktam a lakásban és nem is kísérelte meg a bérbeadó, hogy más módon értesítsen, mint most emailben vagy akár a lakcímemre küldött levéllel?


3. Sok a mismásolás ebben a jogviszonyban: nem történt szerződésmódosítás a kiköltözésemkor, tulajdonképpen nem a szerződésnek megfelelően jártunk el, mert nem a megbízó kezéhez teljesítettünk, ezek mennyire relevánsak?


4. Érdemes-e ügyvéd, vagy inkább ismerjem el a tartozást és fizessem ki? Esetleg érdemes-e azokra a hónapokra elismerni a tartozást, amikor ténylegesen ott is voltam? Mivel egyetemista vagyok, így max havi 50 ezer forintom lenne ügyvédre.



2019. júl. 15. 19:07
 1/3 A kérdező kommentje:
A 3. kérdésnél arra gondolok, hogy bár nem a megbízó, bérbeadó kezéhez teljesítettünk, mégis a bérleti díjjal kapcsolatban nem érkezett a szerződésben tanúként szereplő embertől felszólítás, vagy értesítést a bérleti jogviszony során.
2019. júl. 15. 19:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelen esetben az elévülési idő öt év, s azzal nem védekezhet a kérdező, hogy nem a lakcímére érkezett az értesítés, mert végül öt éven belül megkapta azt.


A szerződésmódosítás (szerződésmegszüntetés) kizárólag írásban érvényes, pontosabban úgy lett volna érvényes, s azt is jó volna bizonyítani okirattal, hogy a meghatalmazottnak jogosan fizettek - törvény szerint a meghatalmazás csak írásba foglaltan érvényes, mert a bérleti szerződés is megkívánja az írásbeli formát.


A fentiek alapján egészen nehéz helyzetben van a kérdező, ügyvéd sem tud segíteni, ha nincs írásban felmondott szerződés.

2019. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hali!


Bocsi, egy kis felreertes: nem a meghatalmazattnak fizettunk (ahogyan azt fentebb is irtam), hanem a szerzodesben szereplo tanunak, aki eljart az alberlettel kapcsolatos jogviszonyban, bar nem volt neki jogcime erre. Ahogyan irtam, sem a megbizott szemellyel, sem pedig magaval a berbeadoval nem alltam semmilyen kapcsolatban.

2019. júl. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!