Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tulajdonost tájékoztatja a...

A tulajdonost tájékoztatja a hatóság, hogy büntetőeljárás van ellenem folyamatban?

Figyelt kérdés

Elköltöztem a nővéremmel albérletbe, de édesanyukámhoz jelentkeztem be, ott van a lakcímem, nem az albérletben, de a tartózkodási hely és levelezési cím az albérletem. Van ellenem a Szolnoki rendőrkapitányságon eljárás nagyobb értékre elkövetett lopás miatt. Engem gyanusítanak,ez amúgy egy volt munkahelyi ügy. Már nem ott dolgozom. A lényeg az, hogy amikor elköltöztem albérletbe, másnap írtam egy levelet a rendőrségnek, hogy a lakcímem változott, elköltöztem albérletbe, de édesanyámhoz jelentkeztem be, de a tartózkodási hely az ahol albérletben lakom, valamint az a levelezési címem és ide kérek minden levelet. Azóta ide is jönnek a levelek, ide jött az idézés stb. Mondta is a nyomozó, mikor kihallgatáson voltam legutóbb, hogy ez jópont, én legalább bejelentettem a változást, mert sok gyanusított be sem szokta jelenteni.


Kérdésem:

Mivel a rendőrségnek azt is írtam, hogy ahol lakom, meg a levelezési címem az albérlet és nem-e jut a rendőrségnek eszébe, hogy mivel odairtam, hogy albérletben lakom, a rendőrség megkeresi a tulajdonost és tájékoztatja, hogy akik laknak a lakásában, az egyik lány ellen lakó ellen lopás miatt büntetőeljárás van folyamatban. Szerintetek csinál ilyet a rendőrség vagy ügyészség, esetleg bíróság, de akár a törvényszék? Vagy őket nem érdekli, hogy én albérletben lakom, meg hogy ki a tulaj ,csak azt hogy bejelentettem nekik, hogy ide meg ide költöztem és legyen egy hely ahol elérnek, ahonnan idézhető vagyok?



2019. júl. 15. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, a nyomozást egyáltalán nem vinné előbbre.
2019. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem adhatja ki a rendőrség az albérlet tulajdonosának, hogy büntetőeljárás folyik ellened. Keresni kereshetnek, ha nem lenne elérhető címed és az van megadva, de azt nem mondhatják el, hogy miért keresnek, max. annyit, hogy ki szeretnének hallgatni. De hogy milyen minőségben, azt nem. Ez személyiségi jogokat sértene ugyanis.
2019. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De mivel levélcímnek megadtam az albérleti címem és eddig is ide jöttek levelek, elérnek levélben mindig, idézésre is megjelentem.
2019. júl. 16. 12:14
 4/4 anonim ***** válasza:

#3, épp ezért se parázz!

Meg a tulajdonossal amúgy sincs dolguk, és nem biztos, hogy egyszerű őt megtalálni.


Azonkívül, ahogy #2 írta, nem beszélhetnek semmit egy nyomozásról.

2019. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!