Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egykori gyanusítottak, vádlott...

Egykori gyanusítottak, vádlottak akik ellen volt már büntetőeljárás folyamatban és kirendelt ügyvéd volt, értetek-e már el sikert a kirendelt védővel?

Figyelt kérdés

Gondolok olyanra, hogy börtön helyett olyan büntetést kaptatok, hogy nem kellett ülni vagy volt ugyan bizonyíték, de olyan megdönthetetlen védekezést dolgozott ki a kirendelt védő, hogy felmentett a bíróság?


Mindezt KIRENDELT ügyvédddel.


Volt így már valakinek sikere?



2019. júl. 11. 20:31
 1/2 Mihago ***** válasza:

Jelen.


Teljesen mindegy, hogy kirendelt vagy nem kirendelt az ügyvéded, mert Magyarországon nem igazságszolgáltatás van, hanem büntetőjog. Ha meggyanúsítottak, akkor el leszel ítélve és kuss, ha ártatlan vagy, ha bűnös. Nyilván nem mondom, hogy a börtönben mindenki ártatlan, amúgy az csak egy romantikus elképzelés, hogy odabent mindenki ezt állítja. De nagyon, döbbenetesen sokan vannak, akiket mindenféle bizonyíték nélkül ítéltek el, vagy éppen azért, mert a bögyében voltak valami hatósági személynek, és éppen kapóra jöttek, hogy egy rég megoldatlan ügyet, úgymond, lezárjanak.


Az ügyészség minden évben diadalmasan bejelenti, hogy most éppen mennyivel nőtt a váderedményesség, azaz a vádemelések hány százalékában végződött az ügy a terheltek teljes elítélésével. Ez tavaly 97,8% volt. Nem hiszed? Tessék:


[link]


Ezek után miféle esélyed van a bíróságon? Hiszen az el nem ítélt 2,2%-ban benne vannak azok, akik meghalnak az ítélethozatal előtt, akiket elmebetegség miatt nem lehet felelősségre vonni, ahol a vád formai okok miatt nem volt törvényes, és a többi. Felmentéssel az ügyek kevesebb, mint 1%-a ér véget. Összehasonlításként a legtöbb nyugati országban 60-70% a váderedményesség.


Ha megvádoltak egyet tehetsz: menekülj! Ne bízz abban, hogy neked majd sikerül.


Nekem volt egy ügyem, amelyben önbíráskodással vádoltak. Bejött az állítólagos áldozat, és elmondta, hogy nem igaz semmi, nem fenyegettem meg, nem bántottam, csak a pasija kényszerítette utólag, hogy jelentsen fel engem, aki amúgy rendszeresen bántalmazta őt, és rettegett tőle. Bejött két tanú, akik velem voltak, elmondták, hogy mi volt, lényegében ugyanezt. Én pedig átadtam egy hangfelvételt, amit a zsebemben levő diktafon vett fel, ugyanis készültem arra, hogy az a gyökér hamis feljelentést fog tenni.


Eredmény? Elítéltek. Az volt a "döntő bizonyíték", hogy az egyik tárgyaláson javasoltam, hogy hívjuk be még egyszer a hölgyet. A bíró mammogott, hogy nincs meg a címe, mire mondtam, hogy szívesen megadom, a telefonszámával együtt. Erre kitalálta, hogy AHA, tehát mi jó barátok vagyunk, és konspirálunk, hogy a volt pasiját hamis vád gyanújába keverjük! Aha, igen... nyilván leütöttem, kiraboltam, és utána jó barátok lettünk, ez általában így működik. A másik súlyos bizonyíték az volt, hogy kihallgatták a rendőrt, aki kiment, miután azok hívták a 107-et, és mondott valami olyat, hogy "a hölgy kissé zaklatottnak tűnt". Na, hát ennek mi más oka lehetett, mint hogy most vált erőszakos bűncselekmény áldozatává! Nem mondjuk azért, mert hazajött a palija, és éppen kényszeríti, hogy hazudjon a rendőrnek. Ja, ilyen sem történt, mert ha ez igaz lenne, a nő rögtön jelezte volna a rendőröknek. Mert ugye a kapcsolati erőszak így működik... A tanú vallomását kizárták azzal, hogy "tiszteletlen volt a bírósággal", bár az nem derült ki, hogy miként, a hangfelvételt pedig meg sem hallgatták azzal, hogy az "akár hamisítvány is lehet" (de hogy az-e, azt nem vizsgálták).


Aztán másodfokon kiderült, hogy a gyökér bíró elfelejtette figyelmeztetni a tanúkat a hamis tanúzásra, ami abszolút hatályon kívül helyezési ok. Semmi baj, így is helybenhagyták az ítéletet, mert szerintük nem tanúskodott senki hamisan, tehát mindegy. Ja, hogy a törvény ezt nem engedi meg? Kit érdekel?


Aztán mentünk a Kúriára is, ahol kiderült, hogy a bíró visszatartott egy csomó okirati bizonyítékot, például hogy a csaj egy tucatszor feljelentette már a pasit, mert bántalmazta, de az ítéletben szemrebbenés nélkül megállapította, hogy ilyen nem történt. A Kúria mammogott egy kicsit a felülvizsgálati kérelmen, a nyolc kifogásolt pontból kettőre válaszoltak - persze elutasították - a többit meg figyelmen kívül hagyták, nehogy már megbántsák a bíró kollégákat azzal, hogy kritizálják az ő bölcs és tévedhetetlen ítéletüket.


Szerencsére csak felfüggesztettet kaptam, és már rég letelt. De ennél sokkal súlyosabb ügyekben is így járnak el. Hát ezért tök mindegy, milyen ügyvéded van. Akkor is bűnös vagy, ha fizikai képtelenség, hogy az legyél.

2019. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na üdv. Akkor én marha szerencsés vagyok, mert még vádemelés előtt megdőlt nálam a dolog. De ráment a munkahelyem plusz 3 év idegbetegség volt.


Egy szép nap rendőrök jöttek értem a munkahelyemre, mondván előállítanak, nem vettem át az idézést. Amit tényleg nem kaptam meg, igaz előtte fél évvel költöztem a saját lakásba albérletből. Az egyik állami informatikai cégnél voltam, onnan azonnali hatállyal repültem.


A gyanúsítás szerzői jogok megsértése volt, 12 millió forint értékben. Még az eset előtt 3 évvel béreltem egy webtárhelyet, hobbi oldalt csináltam. De mivel egy év alatt 2x eltűntek a dolgaim, felmondtam a szerződést.


Utána megbukott a webhosting cég warezolás miatt, és láss csodát, a lemondás után 3 évvel még élt a tárhely az én adataimmal, és az informatikai szakértő "szakértői véleménynek" nevezett sületlensége miatt engem is meggyanúsítottak. A munkahelyemről való elvitellel egy időben a házamban házkutatást tartottak, a menyasszonyom majdnem infarktust kapott. Szerencsére csak az 1 héttel korábban, windowsossal együtt vásárolt notimat tudták elvinni, azt egész hamar (1 év után) vissza is kaptam.


Itt jött a hercehurca, minden panaszomat elutasították.


Majd a nyomozási határidő sokszori kitolása után, 3 év elteltével jött a levél, hogy bizonyíthatóság hiányában megszüntetik a nyomozást, mert kirendeltek egy másik szakértőt, aki teljesen más szakvéleményt mondott, itt az én bűnösségem már nem volt bizonyítható, meg látták az általam leadott, 3 évvel azelőtti levelezést, amiben lemondom a szolgáltatást. Hobbi horgász oldal volt amúgy.


Érdekes, mikor még az elején ezt leadtam (mikor panaszt tettem a gyanúsítás miatt) nem foglalkoztak vele.


Szóval szerencsésen megúsztam, de elvesztettem a munkahelyem, megingott az egzisztenciám, utána csomó helyre nem vettek fel, és rengeteg pénzt felemésztettek az ügyvédi költségek.

2019. júl. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!