Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felbontottan jött meg, üresen...

Felbontottan jött meg, üresen a levél. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Anyukám küldött levélben pénzt,a levélnek tegnap kellett volna megérkeznie,ehelyett ma került a postaládában. (tegnap többször is megnéztem,utoljára 19:00 körül) Fel van bontva,és nincs benne a pénz. Mi a teendő? Segítségeteket köszönöm.



Lehet rossz kategóriába írtam,bocsi.



2019. júl. 20. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

sima levélben küldte a pénz?


ennyire ne legyetek már buták.

Hogy mit tehetsz most?

Feljelentést tehetsz a rendörségen, de nem fognak vele foglalkozni, bizonyíthatatlan ki vette kia pénzt a boritékból.

Legközelebb tértivevényes ajánlotként küldjetek pénzt, ugy hogy ne lehessen kitapogatni vagy átvílágítani hogy mi van benne.


Szerintem ha valaki felad mondjuk 100 darab pénzes boritékot csak simána postán 100 cimre, kb a 90% ából eltünne a pénz mire megkapnák a cimzettek


legyen ez tanulság a jövőt nézve...:)

2019. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Borítékba nem rakunk pénzt, pont azért, ami veled történt. Pláne nem sima levélben...

Vannak más módok arra, hogy megkapd a pénzt.


Ezzel már nem tudsz semmit csinálni.

2019. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Jelenthed a legkozelebbi postan, de sokra ne szamits ebben a temaban. Nem tudod bizonyitani...sem azt, hogy benne volt...sem azt, hogy mennyi volt benne...

Ez a tanulopenz...

2019. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs további teendő.
2019. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor így jártatok. A borítékba tett pénzt kockázatmentesen teheti el bárki a kézbesítési út során. És el is teszik, ezt már kipróbálták egyszer, 10-ből 3-at loptak el:

[link]

Hogy lehet ennyire naív muterod?? Bár tudom a választ, van idős apám...

2019. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Tekintve, hogy tiltja a posta ÁFSZ-e, a borítékban pénz küldést?
2019. júl. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Adtatok a postásoknak egy kis borravalót, nincs ebben semmi rossz. Legközelebb utalja a pénzt inkább...
2019. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!