Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számítsak,...

Milyen büntetésre számítsak, ugye pénzbírság? Többi lent, nagyon fontos.

Figyelt kérdés

Mint biztonsàgi őr dolgoztam egy építkezésen.

A magánéletem romokban hever(t), eléggé bepiáltam.Idegenek jöttek be a területre, felszólításra sem mentek el, rendőrséget kellett kihívni.Itt nem is volt probléma.

Következő nap elállta valaki a bejáratot, azért meg az építésvezető harap.Fél napig vártam, majd rendőrség megint.

Pechemre az a rendőr jött ki, akitől régen béreltük a házat, ennek vagy 7 éve, gyűlöl.

Akkor tényleg nem voltam bepiálva, de azt állította.

Most van egy ajánlott levelem a rendőrségtől, csak du. tudom elhozni a postáról.

Szerintetek mit kaphatok az miatt, hogy ittas voltam és kétszer is kihívtam őket?

Amúgy természetesen már nem dolgozom ott.


2019. júl. 23. 12:29
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert 1/2 3-ig összeesek a félelemtől, hátha tud valaki valamit, csak egy tippet, hogy mi lehet benne, mit kapok.
2019. júl. 23. 12:34
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nem bűn kihívni a rendőrséget. Nem ok nélkül hívtad.

Az ittasságot meg nem bemondásra döntik el, hanem szonda, vérvétel. Ráadásul nem a rendőrség dolga, ha piásan dolgoztál, hanem a munkahelyedé, vagy a munkaügyi ellenőrzésé. Meg írod is, hogy nem voltál piás.

Szerintem azért kaptál levelet, mert téged is meg fognak hallgatni, ha eljárás indult azok ellen, akik bementek a területre.

2019. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha akkor nem szondáztattak, akkor semmiféle következmény nem lehet. A fontosabb az lenne, hogy ezt még időben megfogd és ne igyál többet munkaidőben. Legyen ez a figyelmeztetés.
2019. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem az, be is fejeztem az ivást annyi szent.

Van egy 10 éves lányom, fel akarom normálisan nevelni, én vagyok az anyja, ràadàsul nem cseszhetem el a munkahelyeimet.

Se szonda, se vérvétel nem volt.

Még arra gondolok, hogy az építésvezető esetleg feljelentett.


Köszönöm nagyon nektek a gyors vàlaszt.

2019. júl. 23. 12:46
 5/27 anonim ***** válasza:

Én arra gondolnék, hogy tanúként akarnak meghallgatni.

Mert nem követtél el semmit sem.

2019. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Csak rettegek, hogy elveszik az SZVŐ engedélyemet.

Attól is parázok, hogy mit fog szólni élettàrsam, de ez màs kategória.

Valamiért van egy olyan megérzésem, hogy az a rendőr akar valamit rámhúzni aki egy kanál vízben meg tudna fojtani.

Mindegy, kár itt most kombinálnom, du. kiderül.

Akik bejöttek a területre ott dolgozók voltak, csak aznapra nem volt engedélyük, építésvezető nem írta ki őket.

A rendőrök csak elküldték őket.

2019. júl. 23. 12:53
 7/27 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy, ha nem volt szonda, akkor honnan tudnák, hogy ittál. Nagy eséllyel tanúkihallgatásra hívnak
2019. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Rendben, igazad van, tényleg hülye vagyok.

Ők csak mondták az építésvezetőnek, hogy szemmel láthatóan ittas voltam.

Nem is értem mit agyalok ennyit ezen, csak mivel nem volt dolgom hatósàggal, félek.

Tanúnak aztán hívhatnak, nagyon rossz az arcmemóriàm, màsrészt mivel egyforma ruha volt rajtuk, így nagy különbséget nem láttam, plàne hogy szürkület volt.

Feladom én a francba ezt biztonsàgi őrösdit, erre nincs szükségem.

2019. júl. 23. 13:18
 9/27 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy aggódsz, de hidd el, feleslegesen. Az, hogy ittál, hacsak nem vezetsz, nem a rendőrség hatáskörébe tartozik, hanem a munkáltatódéba. Az ittasságot bemondásra pedig nem lehet megállapítani, jogilag csak akkor ér bármit, ha egzakt, meghatározott eszközökkel és módon megmérték. Ha a rendőr azt is állítja, hogy részeg voltál, te egyszerűen azt mondod, hogy nem voltál az, és kész. Emiatt semmiféle hátrány nem érhet, az engedélyed pedig biztosan nem vonhatják be. És mivel indokod volt kihívni a rendőröket, emiatt sem kell aggódnod. Ugye, te is belátod, hogy racionális ok nincs az aggodalomra? Az a rendőr az ég világon semmit nem tud tenni veled.


Ha tényleg ennyire rossz passzban vagy, akkor érthető, hogyha aggódsz, idegeskedsz, de ezt semmiképpen nem piával kell orvosolni. Nem szégyen pszichológust, vagy valamiféle terapeutát keresni, bárkivel előfordul, hogy kemény helyzetbe kerül valami okból (legyen az magánéleti, anyagi, egészségügyi, vagy bármi is) és csinál valami butaságot, ettől még nem hülye, és te sem vagy az, érthető, hogy általánosan idegeskedsz, viszont egyáltalán nem jó dolog, tenni kell ellene ha hosszú távon fennáll. Szerencsére ez elég gyakori és jó eséllyel könnyedén orvosolható probléma, ami bárkivel előfordulhat, emiatt ne érezd magad semmivel sem kevesebbnek.

2019. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azért nyugodtabb vagyok.
2019. júl. 23. 14:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!