Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatások miért nem védik a...

A karatások miért nem védik a fejüket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=w9kxtJpRmw4


Lent tartják a kezüket kb gyomorszájnál.Az összes nyugati küzdősportban az első amit megtanítanak,hogy védd a fejed.AMikor lementem bokszedzésre,ez volt az első,amit mondtak.



2019. aug. 18. 00:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 Breast ***** válasza:
100%
Belepörgettem a videóba, nem láttam fejütést. Ha nem ütnek fejre minek védjék?
2019. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Hát mert normális bunyóban alap,hogy fejre is ütnek
2019. aug. 18. 00:18
 3/61 Breast ***** válasza:
100%

Mi számít normális bunyónak?

Testvéremmel amikor mi "bunyóztunk" az azt jelentette nem lehet ütni :p



Értem én, hogy a karatét akarod kritizálni, rossz fényben feltüntetni. Ez egy sport, nem az a célja, hogy tönkretegyék egymást.

Ennyi erővel miért nem használnak késeket is? Bezzeg régen...meg az utcán....

2019. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk egy utcai bunyóban biztos,hogy le akarnak pofozni vagy a fejemet megütni.Elvileg az önvédelem a célja ezeknek a sportoknak,nem?
2019. aug. 18. 00:31
 5/61 Breast ***** válasza:
100%
Nem az önvédelem a célja. Az a célja, hogy a versenyen minél jobb eredményeket érjenek el.
2019. aug. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:

??

De a küzdősportoknak nem az a lényege,hogy harcosokká váljunk?

Az ember kitalálja,hogy önvédelmet akar tanulni és beiratkozik karate edzésre.Aztán kap helyette egy ilyen kamu cuccot,ami egyáltalán nem alkalmas önvédelemre.

Én is megjártam ezzel.

2019. aug. 18. 00:47
 7/61 anonim ***** válasza:
52%
Mert a vívás is a hétköznapokra készít fel ha véletlen le kellene döfni valakit egy karddal??
2019. aug. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Az teljesen más kategória.A karate egy küzdősport.Csak nem képes felvenni a versenyt más küzdősportokkal.

Én azért mentem küzdősportra,hogy megtanítsanak bunyózni.Nem azért,hogy az adott versenyszabályok szerint jó legyek.

2019. aug. 18. 00:54
 9/61 Breast ***** válasza:
100%

Jaj kérdező, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

A küzdősport nem arra van, hogy harcos legyél. Arra való, hogy szerezz egy normális kondíciót, abban a szabályrendszerben tudj verekedni, kitöltse a szabad óráid, örömet okozzanak..stb. Miért akarsz te harcos lenni?

2019. aug. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor a vívás az mi ha nem küzdősport???
2019. aug. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!