Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyibe kerül egy teljes...

Mennyibe kerül egy teljes kendo felszerelés? Milyen tapasztalataitok vannak a magyar kendo klubbokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

130.000 körül van a legolcsóbb (és legroszabb minőségű) és innen felfele a csillagos ég. 200.000 körül már egész jót kapni.


De ahhoz, hogy elkezdj edzeni nem feltétlen kell teljes védőfelszerelés, sőt. Eleinte csak fakard kell, később meg kézvédő.

2010. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már utánanéztem, köszi. Én is 130 köról láttam érdekes azonban hogy pl külföldről rendelve ugyanaz a felszerelés ennek a fele. XD
2010. júl. 23. 02:16
 3/5 anonim válasza:

Igazándiból 70 ezer forinttól is lehet kapni teljes felszerelést, és a közhiedelemmel ellentétben nem ez a legrosszabb minőségű, de pl. az ilyen kaliberűeket Koreában gyártják. Nyilván az igazán jó bogu sokkal drágább.


A kendo gyakorlásához kezdetben viszont tényleg elég egy sima melegítő, a klubok általában biztosítanak kardot, adott esetben a későbbiekben hakamát és git is (bár ezeket célszerűbb egy idő után beszerezni, hacsak nem valami nagyon szép állapotút kapsz) viszont bogut lehet bérelni a klubtól, és a szövetségtől is.

2011. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha elkezdesz kendoz-ni nincs szükséged még felszerelésre. Melegítőbe fogsz edzeni, és egy idő után mikor kiérdemelted (valahol ezért vizsgázni kell) megkapod a ruhát később a páncélt is. A kard általában biztosítva van. Én is úgy tudom, hogy a Koreából rendelt cuccok minőségével nem sok probléma van és nem annyira eget rengető az áruk.


A magyar kendóval kapcsolatban az a véleményem, hogy bárkinek tudom ajánlani ezt a sportot aki kis akaraterővel is rendelkezik, hiszen nem tudja miről maradhat le. Egy példátlan jó társaságnak lehet tagja, akármelyik klubot is válassza az országban. Ismerem az emberek többségét és senki se lenne akire rosszat tudnék mondani. A magyar kendo minősége is egyedülálló Európában, rengeteg versenyen szereznek kiváló eredményeket a vívóink :) Kiemelkedik persze az SZJKK (Szigetközi Junior Kendo Klub) akikből 4 tag az 5 + 2 fős válogatott férfi csapat tagja :D

2011. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első évben nem lesz felszerelésed.

Aztán vagy kölcsönzöl / de érdemesebb beszerezni.

Akkor kezdődik el az igazi edzés. Ezután kiderül hamar, hogy bírod vagy sem. A kendó nem manga. Ott tényleg odab*szn*k a fejedre, kezedre, hasadra vagy odaszúrnak a torkodra.

A minőség nagyon jó Magyarországon. Ha itt megtanulsz, mehetsz bárhova (akár Japánba is) nem lesz gondod. :)

2013. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!