Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elengedjem-e a kislányom...

Elengedjem-e a kislányom Thai-Box-ra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kislányom 12 évesen szeretne jelentkezni Thai-Box-ra, és nem tudom, hogy elengedjem-e? Fájdalmai lesznek? Nagyon erőszakos? Csak önvédelemből és sportolásból szeretne menni. Véleményeteket szeretném kérni. Előre is köszönöm!

2019. dec. 5. 17:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt is hozzá teszem hogy 5 évvel ezelőtt járt karatéra és ott a lába nagyon megsérült, de most már ép és egészséges, de azért féltem.
2019. dec. 5. 17:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy-két edzésre, nézd meg, mit csinálnak ott! Beszélj az edzővel! A sérülés veszélye minden sportnál fennáll, de megfelelő felügyelet mellett kicsi a kockázat.
2019. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elengedheted. A lányokra,főleg a fiatalabbakra különösebben figyeltünk edzésen mindig.
2019. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre aki küzdősportol az sokkal toleránsabb és figyelmesebb a többi emberre mint egy átlag ember.


Vigyázni fog rá mindenki, technikákat fogja megtanulni, fegyelmet, mindent amit egy sport taníthat :)


Fájdalmai esetleg csak akkor lehetnek ha elmegy versenyezni.

2019. dec. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem simán. Jó, ha egy lány megtudja magát védeni. Tudni fogja, hogy ott az edzésen van helye a boxnak nem az iskolába, otthon mivel nem "játék". Amit előttem is írtak toleránsabb lesz és remek csapatjátékos. Vagány is. 🙂
2019. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze!
2019. dec. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Mivel én harcműészet fanatikus vagyok örülnék neki.
2019. dec. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen köszönöm! A tanácsokat természetesen megfogadom! És remek ötlet hogy meg nézzem az edzéseket igazad van! Még egyszer köszönöm mindenkinek!
2019. dec. 6. 17:24
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Küzdősportolok én is, az edzésen vannak hasonló korú lányok. Nyilván nem ütöm meg (meg senki senkit) full erővel, mert annak semmi értelme.

Ütések bemennek azért, tehát némi fájdalomra lehet készülni, de azt meg lehet szokni.

Múlt edzésen nekem orromvérét vették, de az egy véletlen bekapott ütés volt (edző mondott vmit, én meg azt hittem nekem szól, oda figyeltem és nem az ellenfélre) és nem erre vannak ezek a sportok kihegyezve. Versenyen nyilván komolyabb fájdalmat kell okozni az ellenfélnek, ha nyerni akarsz, de az messze van.

Szóval teljesen nyugodt szívvel elengedheted.

2019. dec. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9. Neked is nagyon köszönöm!
2019. dec. 7. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!