Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol tudnék Mo-on olyan kiképzé...

Hol tudnék Mo-on olyan kiképzést kapni, mint az Arrow bérgyilkosok ligájának tagjai?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az csak egy film, meg hogy nagyrészt trükkfelvétel és nem akarok bárgyilkos lenni. Csak annyira tetszik ahogyan harcolnak, főleg Sarah a botokkal, de érdekel az íjászat a kard és késharc. Hol lehet ilyet tanulni és 6 év alatt meddig jutnék el benne? Heti hányszor mennyi idő gyakorlás, edzés kéne a rendes fejlődéshez?
2020. febr. 16. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána az eskrimának , abban van bot , kés és kard használat is . Az íjászat meg passz , de gondolom vannak íjász egysesületek ahova jelentkezhetnél
2020. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de miért van az, hogy mindenhol csak heti 2-3x 1-1,5 órás kis edzések vannak?

Régebben jártam ju jitsura és szinte semmit nem haladtam, mert sokszor még az a heti két edzés is elmaradt vagy későn indult/előbb végződött, mert a mesternek "dolga volt".

Nincs valami olyan, ahol heti 4-5 vagy akár mindennapos edzések vannak és nem csak egyórásak?

Tudom, hogy amúgy sem lehet fél év alatt profivá lenni, de így az életben nem tudok semmit haladni. Nem is ilyen edzések kellenének, hanem valami harci kiképzés féleség. Ilyen létezik?

2020. febr. 16. 20:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Katonaságon gondolom nem képeznek ilyesmire?
2020. febr. 16. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:

A katonaságnál tuti nem képeznek ilyesmire , igaz minimális közelharci képzést kapsz , de ott inkább lőni ... kell tudni .


Nos a boxon kívül nemigazán tudok olyan stílust ami heti 5 alkalmas edzési lehetőséget biztosít .


Esetleg az otthoni gyakorlás segítene , azokon a napokon mikor nincsenek edzések , de azt is társsal lenne érdemes végezned

2020. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Esetleg még azt tudom, hogy két edzésre járok, ahol mások az időpontok. Már ha találok két ilyen edzést egy városban .. :/

Boxra régen jártam, szerettem, de inkább ez a harcművészeti stílus érdekel, ami az arrowban van:D

2020. febr. 16. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Sehol, mivel leírtad, hogy az csak egy film és tele van trükkfelvételekkel. Az egész látványra megy rá, úgy állítják össze a mozdulatokat. Nagyon ritkán alkalmaznak a filmiparban harcművészeti instruktorokat, mert akkor kevésbé lesz látványos a film.

Nem nagyon van olyan film/sorozat, aminek a harci stílusát meg tanulhatja az ember, mivel nem is nagyon vannak olyan harcművészetek, amiket ott alkalmaznak.

Válaszd ki mit tetszik neked és azt tanuld. Mi hiába mondunk neked egy stílust, ha az nem tetszik és kínszenvedés lesz csak tanulnod.


Idehaza meg azért vannak ilyen pár alkalom/hét edzési lehetőségek, mivel többet nem éri meg tartani. Legtöbb klubnak nincs saját helye, béreli a termet, stb, ami költséges. Nincs normális edzőfelszerelés akkor azt is bérelned kell, ami megint költséges. Emiatt heti 5 edzési lehetőség biztosítása baromi drága lenne. Az ország és a városok vezetőségei meg hülyék, mert sokszor totál nem nyújtanak segítőkezet ilyen téren a kluboknak. Emiatt akkor tudnának több edzési lehetőséget biztosítani, ha több diákot vállalnának. Ahhoz meg megint pénz kell, mert reklámoznod kell magadat agyba-főbe. Ezen kívül több diákból több pénzed jön be, ami után megint többet kell adóznod. Plusz szerintem hivatalosan csak egyéni vállalkozóként csinálhatnád legálisan. Ahhoz meg olyan végzettség is kell. Azt nem fogadják el, hogy te fekete öves vagy, külön edzőképzésre el kell menned csak azért, hogy megszerezz egy papírt. Ami megint költséges.

Igen, ennyire el van cseszve idehaza a szakma.

2020. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!