Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha az Ökölvívást kombinálnám...

Ha az Ökölvívást kombinálnám a Wing Chun-nal, akkor kézzel verhetetlen lennék?

Figyelt kérdés
Jó lenne az ütőtechnikám?

2020. ápr. 10. 09:26
1 2
 1/19 ichigo126 válasza:
34%
Verhetetlen nem leszel,de jó lesz az ütő teknikád. A wing Chun jól van oktatva??
2020. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Gyerekek, jó lenne már ha leszakadnátok erről a ki****ott wing chunról. Minden nap, van legalább 10 wing chunos kédés. Ezerszer el lett pofázva, hogy a mókusbox semmire sem jó. Nem is értem miért van itt ennyi fogyatékos? :D

Minden nap jönnek a hülye kérdések:


"Sága öves karatésként lehetek profi mma-s?"

"Thai box vs Savate?"

"Melyik jobb utcára wing tsun vagy krav maga?"

"Rakamazi tücsökfing karate + Viharkúró rózsabogár jutsu az jó kombináció?"


Állandóan ezek a nyomorult kérdések. Hihetetlen, hogy itt a GYIK-en ennyire szánalmas a küzdősport téma!

2020. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sincere, volna hozzád egy kérdésem.


Amúgy kb rosszabb leszel kézzel, mintha csak boxolnál

2020. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 ichigo126 válasza:
33%
Attól hogy Magyarországon rosszul oktatják a kung fukat, és a karatét, aikidot meg szinte minden harcművészeteket még nem rosszak.
2020. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"Attól hogy Magyarországon rosszul oktatják a kung fukat, és a karatét, aikidot meg szinte minden harcművészeteket még nem rosszak."


Tehát ha egy mondhatni jól oktatott küzdősportot vegyítesz egy csapnivalóan tanított stílussal akkor a végeredmény mi lesz. Illetve más alaptaktika, mozgás stb.

2020. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Menjetek inkább gombfocizni vagy tollaslabdázni.
2020. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
KOMOLYABB VÁLASZOKAT A KÉRDÉSHEZ!
2020. ápr. 10. 12:38
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Krikett és hőlégballonozás. Hanyag elegancia és izgalom kombinációja. Ennél több nem is kell. Próbáld ki ezeket Kérdező! :)
2020. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Vagy menj biciklizni, az is tök jó sport. Többet érsz vele, mint bármelyik wing fhossal.
2020. ápr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen egyetértek veled, Sincere Fist! Az oldal küzdősport témaköre nevetséges és szánalmas. Szerintem mindig is így volt, bár az elmúlt időben még inkább elfajult a helyzet. Egyre több az olyan egyén, akik filmek, sorozatok és YouTube videók alapján képzelik el az egész világot.


A napi szintű önvédelmi, bunyós, fegyveres kérdések már röhejesek. Itt mindenki a gettóban lakik, ahol óránként történnek halálos kimenetelű rablások, verekedések, késelések, lövöldözések? Szerintem még Mexikó nyomornegyedeiben se olyan rossz a közbiztonság, mint amilyenre az itteni küzdősport témakör kérdéseiből következtetni lehet. Tudom, hogy a legtöbb kérdés trollkodás vagy provokáció, de ez már akkor is durva.


Európában felejtsétek el az ázsiai stílusok 99°%-át! Ezek a stílusok TALÁN eredeti országukban, autentikus körülmények között lehetnek jól oktatottak, de itthon ezek semmi másra nem funkcionálnak, mint parasztvakításra és pénzlehúzásra, harci tapasztalatot nem adnak. Magyarországon csak a következő küzdősportokat érdemes űzni, mert ezek általánosságban, 10-ből 9 helyen színvonalasak: ökölvívás, thai box, savate, judo, birkózás, BJJ! Ezen küzdősportok edzésein hatékony harci rutint szerez az ember, amiből már következik az önvédelmi tudás egyik faktora.


Egyébként ebben a kérdéskörben már én is, és sok itteni, a valósággal képben levő kommentelő regényeket írt, ahol pontosan kifejtjük az önvédelem mibenlétét. Igazából minden második kérdés ebben a témakörben kerül kiírásra, ez az oldal meg gyakorlatilag egy archívum, úgyhogy szerintem új kérdés feltevése helyett inkább mindenki olvasgassa a már meglévőket, hiszen a hozzáértő felhasználók legnagyobb része (köztük én is) már semmi újat nem tudunk mondani. Elszomorít minket, hogy 2020-ban, amikor már a kisvárosokban is van lehetőség olyan stílust gyakorolni, ami tényleges küzdelmi képességeket fejleszt, ennek ellenére még mindig vannak olyanok, akik a wing tsuntól, wing tzuntól, shaolintól, shotokantól, ninjutsutól és egyéb átverésektől várják a megváltást.


#CHRILLEX

2020. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!