Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen típusú quad-ot ajánloto...

Milyen típusú quad-ot ajánlotok off Road ra?

Figyelt kérdés

régóta járok off Road ra de eddig még csak dzsippes részét próbáltam ki és most úgy döntöttem hogy szeretnék quad-dal is menni. (igen lenne oktatóm mielőtt valaki írná hogy előbb meg kell tanulni vezetni)


Szóval arra lennék kíváncsi hogy milyen típusú quad-ot lenne érdemes vennem kb 4 millió forint ig


(nem Tom fontos e de 154 cm vagyok és ez lehet közre játszana a választásban) ( és 14 vagyok így nem lehet hozzá jogosítnyom így közúton nem mehetek term. )



2020. jún. 13. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik típusút sem. Leírtad, 14 vagy, nem lehet hozzá jogosítványod, így te neked közúton végig szállítanod kellene, az meg megint nem kevés összeg.

4 milliót meg honnan szerzel össze 14 évesen? Szüleid nem fogják megvenni, mert akkor egyből az ő vagyonnyilatkozatukba kerül, nem vallják be, akkor a quadod miatt a NAV szétbünteti őket.

Olyankor meg a NAV évekre visszamenőleg vizsgálódik, így csak a szüleidet szívatnád meg.

Egyszerűbb, ha érdeklődsz van-e hely valahol, ahol ki lehet bérelni a pályára és vezetheted 14 évesen. Olcsóbbra is kijössz meg a büntetést se kockáztatod.

Kint a fás, erdős részben meg ne hidd, hogy csak úgy vezethetnéd. Attól, mert az nem közút ugyanúgy megbüntetne téged a rendőr, mert jogsi nélkül vezetted.

2020. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

bocsi egy csomó osztálytársamnak van mindenki jár vele pályán mert ahol lakunk van még túrázni is voltunk erdőbe eggyik haverom kivitt magával és semmi nincs belőle


Magyarországon nem támogatott még ezért rendszám nem lesz mert nem lehet,

bocsi de apum bármikor vehet nekem mert "ajándék" ként megveheti nekem amit a magyar állam se tilt, rám lehet íratni mint tulaj velem pedig nem tud mit kezdeni mert kaptam ( van rá törvény paragrafus de meg nem keresem). a NAV pedig az összes vagyonunkról tud (nem az alsóbb vagyon beosztást on vagyunk) szóval bármikor meg tudjuk venni de ez mindedj

nem a vagyoni helyzetünkön kell csámcsogni


szóval lehet



amúgy csak egy típusú kértem nem kioktatást nem dedós vagyok aki random kiírta, utánna néztem, nem légből kaptam elő hogy kell és kész


a szállítás az én bajom amúgy van platóskocsink ami simán elviszi bárhova ha kell de a Somogybabodi verseny 70 km én belül van a gyakorló pálya pedig föld úton 2 km és kijelölten csak off roadosoknak épített út a pályához



lehet kicsit bunkóan fogalmaztam bocsi de nem választ adtál hanem kioktattál

2020. jún. 17. 01:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet rád íratni, mit nem értesz meg? 14 éves vagy, nem írathatnak rád csak úgy gépjárművet.

Attól, mert egy csomó osztálytársadnak van (amit kötve hiszek, csak már füllenteni akarsz egy nagyot) még ugyanúgy ők is törvényt szegnek.

Quadot jogsival vezethetsz. Nem csak közúton, hanem bárhol. Nem tudom ki találta ki ezt a hülyeséget ami végigsöpör az országban, hogy jogsi csak közútra kell. Sehol nem mehetnél jogsi nélkül, legfeljebb a kifejezetten az ilyen pályák területén. Hiába mész te ki az erdőbe, oda is kell jogsi. Az erdőbe offroadozókra meg pont most kezdett rászállni a rendőrség, miután neki is meg a természetvédelmi területeket embereinek is tele lett a töke, hogy nagyon sok természetvédelmi területet szétcsesztek. Nem egy embert elkaptak már mostanában, sokuknak jogsijuk se volt, úgyhogy nem igaz ez a városi legenda, hogy csak közútra kell jogsi. Amivel keveri sokatok az a forgalmi. Ha nincs forgalmi a gépjárművön, akkor nem mehet rá a közútra.

Arra meg tojok, hogy nem tetszik neked a válasz, mert te mindenáron quadozni akarsz.

Az ajándékozás részének meg totál nem néztél utána, csak annál is okoskodni akartál, mert menőzni akarnál a haverjaid előtt, hogy már neked is van quadod. Az ilyeneket nem lehet csak úgy ajándékba adni, neked is be kell vallanod meg nem keveset is adóznod. Főleg, ha tényleg milliókba kerülő quadot akarnál kihisztizni magadnak.

Abba meg bele se megyek már, mert úgyse értenéd meg, hogy nem azért nem szokott a quadokon rendszám lenni, mert nem támogatott, hanem nem úgy van kialakítva, hogy megfeleljen a közúti forgalom szabályainak.

Menj és hisztizz ki magadnak mást. 14 évesen úgyis mindenki kiröhögne mikor megpróbálsz menőzni a quaddal, mert te féltékeny vagy az állítólagos osztálytársaidra.

2020. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

totál nem ismersz amúgy de mindedj nem a barbiszint kategória vagyok xd

anyum ügyvéd szóval nem kell aggódnia tisztába vagyok a jogi háttérrel


szerintem saját földünkön csak mehetek azzal amivel szeretnék

a pályára pedig bármikor ki visznek


amúgy az osztályon se ismered.

4 éve off Road-ozok (igen szoktam vezetni a dzsippet is) (Babodon lehet találkoztunk is ha már ennyire othon vagy a témába)


na mind1

légyszives ha kötődni akarsz priv be tedd hogy legyen hely azoknak akik a kérdésre adnának választ

2020. jún. 17. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól, mert anyud ügyvéd nem fog érteni hozzá, mivel mind a NAV része, mind a közlekedés része az ügyvéd szakmától teljesen független.

4 éve te egyáltalán off roadozol, ennyire nagyon buta ne legyél már. Így is 154cm vagy csak, 4 éve te a kormány mögül se láttál volna ki, nemhogy elérd még a pedálokat is hozzá, tudj váltani, stb. Legfeljebb ültél egy jeepben hátsó ülésén és ennyi.

10 évesen még off road pályán se engednek vezetni, ennyire buta, hogy lehetsz? Oké, hogy hazudni akarsz ezzel próbálni bizonyítani az igazadat, de gondold már át előtte mit hazudsz.

Inkább töröld magát a kérdést is, jobban jársz mielőtt olyan találja meg, aki tőlem is keményebben fog válaszolni neked.

2020. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szöveg értés: 1


ember


"4 éve off Road-ozok (igen szoktam vezetni a dzsippet is)"


fordítok jó hogy meg tudja érteni


4 éve kezdtem el járni ismerőssel aki tanított hogy mit hogy kell

egy mély árok , meredek, stb. nél

és a 13. szülinapom- tól megengeték hogy vezessek (mielőtt megszólalnál off Road gyakorló pályán)


közbe amúgy már nincs szükség a kérdésemre mert a te rosszindulatú megjegyzésed után megkérdeztem a barátaimat (akik amúgy szerinted nem léteznek) H mit ajánlanak


csak röhögni tudok ezen a tipik magyar mindenkinek bele kell kötni mentalitáson


ja csak azért hagyom fenn még egy napig hogy lásd hogy bunkók nélkül is van életem

2020. jún. 17. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Hülye továbbra is te vagy.

Nem, amit te írsz az baromira nem ugyanazt jelenti, mint amit most próbálsz tolni mentegetőzéssel.

Fogalmazni tanulj meg előbb aztán akarj Quadot.

Barátaidat hiába kérdezed meg, ha ők se értenek semmihez. A tipik magyar mentalitást te tolod. Ez nem tetszik neked külföldi oldalakon, redditen és társain olyan válaszokat kaptál volna, hogy életed végéig mentális problémákkal küszködtél volna, mert azok nem ilyen finomak lennének.

4 éve továbbra se ért volna le a lábad. Legfeljebb az anyós ülésen ültél és magyarázott neked, és nem off roadoztál.

13. évesen szintúgy alig ért volna le a lábad. Hiába próbálod itt előadni a mesédet, nem gondoltad át a hazugságaidat.

2020. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező, egy krva nagy vicc vagy
2020. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!